Medixil Feet&Hands antyperspirant do stóp i dłoni, 75 ml

Dostępny
39,99

O produkcie

100038805

Medixil Feet&Hands antyperspirant do stóp i dłoni, 75 ml to antyperpirant rekomendowany do skóry normalnej ze skłonnością do silnej nadmiernej potliwości. 

 • ochorna przez minimum 5 dni po jednej aplikacji
 • może być stosowany na inne części ciała takiej ka plecy, skóra głowy, pachwiny
 • wygodny atomizer
 • bez substancji zapachowych, sztucznych barwników i olejków eterycznych

Właściwości

Medixil skutecznie zmniejsza nadmierną aktywność gruczołów potowych oraz niweluje nieprzyjemny zapach potu, aby skóra pozostawała sucha i bezwonna. Zapewnia komfort i uczucie świeżości od 3 do 5 dni i to tylko po jednorazowym zastosowaniu, jednocześnie pielęgnując skórę.

 • Chlorek glinu / Aluminium chloride/ - uznawany jest za najskuteczniejszy składnik stosowany w  profesjonalnych antyperspirantach, który znacznie redukuje ilość wydzielanego potu przez gruczoły potowe pod pachami.
 • Gliceryna – silnie nawilża i regeneruje skórę, łagodzi spierzchnięcia i podrażnienia.
 • Chlorek glinu w wodno alkoholowej bazie dezynfekuje i odtłuszcza skórę - ograniczając powstawanie nieprzyjemnego zapachu.

 

 

 

Skład INCI

Aqua, Alkohol denat, Aluminium Chloride, Glycerin.

Jak stosować

Rozpoczynając stosowanie antyperspirantów MEDIXIL należy nałożyć preparat na noc (przed położeniem się spać, kiedy gruczoły potowe są najmniej aktywne), na czystą, całkowicie suchą, nieuszkodzoną i niepodrażnioną skórę.

Stosowanie MEDIXIL® Spray jest bardzo łatwe i wygodne. Należy nakierować wylot atomizera w miejsce stosowania i spryskać podeszwy stóp lub wnętrza dłoni według potrzeby.
Cienką warstwę preparatu rozprowadzić na podeszwach stóp lub wewnętrznych stronach dłoni, a jeśli to konieczne również w skórę palców i pomiędzy nimi. Następnie w celu uzyskania maksymalnej ochrony można preparat delikatnie wmasować w skórę.
Nie stosować ponownie rano lub po każdym myciu ciała ponieważ efekt działania preparatu utrzymuje się przez kilka dni od momentu użycia - zarówno w ciągu dnia, jak i nocy.

Przeznaczenie

Medixil Feet & Hands jest przeznaczony do stosowania na podeszwach stóp i wewnętrznych stronach dłoni. Może być stosowany również na innych częściach ciała np. na plecach, na skórze głowy, twarzy i w pachwinach.

Ostrzeżenia

Nie należy stosować preparatu przez 48 godzin po goleniu /depilacji włosów lub na skórę uszkodzoną lub podrażnioną /egzema/. W przypadku skóry uszkodzonej lub podrażnionej należy odczekać do momentu, aż naskórek w pełni się odbuduje. Przed każdym użyciem skóra pod pachami musi być czysta i całkowicie sucha.

Należy mieć na uwadze, że skóra musi przyzwyczaić się do działania preparatu. W tym czasie może sporadycznie wystąpić swędzenie lub podrażnienie skóry stóp lub dłoni. Nie należy stosować preparatu na skórę uszkodzoną (np. obtarte stopy lub zadrapania) lub podrażnioną (np. egzema).

W przypadku skóry uszkodzonej lub podrażnionej należy odczekać do momentu aż naskórek w pełni się odbuduje. Przed każdym użyciem skóra stóp i dłoni musi być czysta i całkowicie sucha (przed zastosowaniem osusz skórę suszarką do włosów).

 • Rozpoczynając stosowanie należy nakładać preparat co drugi dzień na noc, przed snem.
 • W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry należy wydłużyć ilość dni pomiędzy każdą kolejną aplikacją, według własnego uznania, z uwzględnieniem reakcji skóry na częstotliwość aplikacji.
 • Kiedy nastąpi zauważalne zmniejszenie intensywności pocenia (zazwyczaj po okresie 1 – 2 tygodni), należy stosować preparat co trzecią noc, lub tak często jak zaistnieje potrzeba.
 • W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry, celem jego złagodzenia, zaleca się użycie organicznego olejku ze słodkich migdałów, po każdej aplikacji, kiedy preparat wchłonie się w skórę. Jeśli podrażnienie skóry nie ustąpi po 3 - 4 aplikacjach należy przerwać stosowanie preparatu.

 

Nie należy stosować antyperspirantu Medixil na, swędzącą, zaczerwienioną podrażnioną lub uszkodzoną skórę.  Pieczenie lub swędzenie skóry po użyciu preparatu może wystąpić jeśli:

 • Skóra nie była całkowicie czysta lub sucha.
 • Przed aplikacją skóra była podrażniona lub uszkodzona.
 • Zastosowano zbyt dużo produktu lub po aplikacji preparat nie wchłoną się całkowicie w skórę.
 • Po aplikacji, poczekaj do całkowitego wchłonięcia preparatu zanim skóra wejdzie w kontakt z odzieżą. Poczekaj do momentu całkowitego wyschnięcia preparatu.

 Tylko do użytku zewnętrznego. Unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi. Unikać kontaktu preparatu z biżuterią i powierzchniami metalowymi. W sporadycznych przypadkach wystąpienia reakcji alergicznych należy zaprzestać stosowania preparatu.

Pojemność

75 ml netto

Dystrybutor

Aspen Distribution Sp. z o. o.
Biuro handlowe:
ul. IX Poprzeczna 3
04-637 Warszawa
Tel. + 48 22 812 54 80

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.