Mentho-Parafinol, 998,75 mg/g , 125 g roztworu doustnego

Dostępny
5,51
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100015507

Wskazania

Środek przeczyszczający stosowany w zaparciach.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na parafinę ciekłą lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ból brzucha o nieustalonej przyczynie, ostre stany zapalne przewodu pokarmowego, np. zapalenie wyrostka robaczkowego, wrzodziejące zapalenie jelita grubego i krwawienia z odbytnicy, zaburzenia w połykaniu, kolostomia lub ileostomia, zapalenie uchyłków, nudności i wymioty.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Osoby z zaburzeniami połykania lub niektórymi chorobami neurologicznymi powinny uważać, by nie doszło do zachłyśnięcia i przedostania się parafiny do dróg oddechowych. Produkt stosowany jest jako doraźny środek przeczyszczający. W przypadku nasilenia objawów lub niewystąpienia działania przeczyszczającego w ciągu 1 do 2 dni, wymagana jest konsultacja lekarska. Długotrwałe i niezgodne z zaleceniami stosowanie produktu może prowadzić do zaburzeń równowagi wodno-elektrolitowej i wtórnego zaparcia. U dzieci i osób w podeszłym wieku należy ograniczyć stosowanie produktu do sytuacji naprawdę koniecznych, z zastosowaniem minimalnych skutecznych dawek przez możliwie najkrótszy okres.

Stosowanie leku u dzieci

U dzieci i osób w podeszłym wieku należy ograniczyć stosowanie produktu do sytuacji naprawdę koniecznych, z zastosowaniem minimalnych skutecznych dawek przez możliwie najkrótszy okres.

Przyjmowanie innych leków

Produkt może zaburzać wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, tj. A, D, E i K oraz równocześnie stosowanych leków doustnych.

Ciąża

Ze względu na brak badań należy ostrożnie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Dawkowanie

Doustnie 1-3 łyżki stołowe (15-45 ml) na noc, choć nie bezpośrednio przed snem, lub rano na czczo. Działanie występuje po kilku godzinach od zastosowania.

Skutki uboczne

Działania niepożądane mogą wystąpić w wyniku przewlekłego stosowania parafiny ciekłej jako środka przeczyszczającego.

W wyniku stosowania dużych dawek produkt może wysączać się z odbytnicy i/lub powodować podrażnienie okolicy odbytu i biegunkę. Niewielkie ilości parafiny ciekłej są gromadzone w węzłach chłonnych, powodując zmiany o charakterze zapalnym i rozplemowym. Może to prowadzić do zwłóknienia zaotrzewnowych węzłów chłonnych. U osób w podeszłym wieku długotrwałe stosowanie parafiny ciekłej jako środka przeczyszczającego może zaburzać gospodarkę wodno-elektrolitową (utrata wody oraz jonów sodu i potasu). W konsekwencji może to powodować wtórne nasilenie wcześniejszego zaparcia. Bardzo rzadko i przy długotrwałym nadużywaniu parafiny może wystąpić tłuszczowe zapalenie płuc.

Skład

składniki: 1 g roztworu doustnego zawiera 998,75 mg parafiny ciekłej (Paraffinum liquidum).

Producent

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
51-131 Wrocław,
ul. Żmigrodzka 242E.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.