Mikrozid AF płyn, gotowy do użycia preparat na bazie mieszaniny alkoholi do szybkiej dezynfekcji wyrobów i wyposażenia medycznego, 1000ml

Dostępny
17,48

O produkcie

100021319

Gotowy do użycia preparat na bazie mieszaniny alkoholi do szybkiej dezynfekcji wyrobów i wyposażenia medycznego.

Właściwości

Gotowy do użycia preparat na bazie mieszaniny alkoholi do szybkiej dezynfekcji wyrobów i wyposażenia medycznego. Działa bakteriobójczo (łącznie z MRSA), prątkobójczo, drożdżakobójczo, grzybobójczo, wirusobójczo wobec BVDV, HSV, wirusa vaccinia, rotawirusa, adenowirusa, norowirusa i wirusa polyoma SV40. 
-na bazie alkoholi 
-do dezynfekcji i czyszczenia powierzchni odpornych na działanie alkoholu 
-szerokie spektrum działania na bakterie, grzyby, wirusy 
-przebadany zgodnie z normami europejskimi 
-krótki czas działania 
-nie pozostawia plam i zacieków 
-dobra tolerancja materiałowa 
-możliwość stosowania przez spryskiwanie oraz przetarcie 
-opakowanie zaopatrzone w nakrętkę zabezpieczoną kapslem 

Zalety: 
-opakowanie zaopatrzone w nakrętkę z otworem zabezpieczonym kapslem 
-możliwość stosowania do powierzchni wykonanych z poliwęglanu 
-nie zawiera aldehydów oraz związków amoniowych 
-skuteczność w bardzo krótkim czasie 
-dobra tolerancja materiałowa 
-posiada przyjemny zapach 
-preparat szybkoschnący, nie pozostawia zacieków 

Skład

100 g preparatu mikrozid® AF liquid zawiera: 25 g etanolu (94%), 35 g propan-1-ol.

Jak stosować

Postać gotowa do użycia. Preparat należy nanieść w postaci nierozcieńczonej na powierzchnię wyrobów i urządzeń medycznych, aż do ich całkowitego zwilżenia. Po wymaganym czasie kontaktu powierzchnia wysycha. W razie potrzeby nadmiar preparatu usunąć za pomocą suchej (nie barwionej) chusteczki jednorazowego użytku.

Przeznaczenie

do szybkiej dezynfekcji powierzchni, powierzchni wyrobów medycznych odpornych na działanie alkoholi. Stosowany np. do dezynfekcji: zestawów zabiegowych, leżanek przeznaczonych do badania pacjentów, stołów operacyjnych, powierzchni przyrządów medycznych. Przeznaczony do dezynfekcji sprzętu stomatologicznego, w tym końcówek stomatologicznych. Z możliwością stosowania na oddziałach neonatologicznych i noworodkowych. 

Ostrzeżenia

Tworzywa sztuczne szczególnie nieodporne na działanie alkoholi, jak np. poliakryl (szkło akrylowe) nie powinny być dezynfekowane za pomocą preparatu mikrozid® AF liquid. nie nadaje się do dezynfekcji inwazyjnych wyrobów medycznych. Nie spożywać preparatu. Nie dopuszczać do kontaktu z oczami. Przechowywać w miejscach niedostępnych dla dzieci z dala od otwartego ognia, źródeł ciepła, iskrzenia i innych źródeł zapłonu. Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty. Chronić przed mrozem, wysoką temperaturą i bezpośrednim promieniowaniem słonecznym. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze pokojowej. Preparat stosować w ilości najwyżej 50 ml/m². Nie używać po upływie terminu ważności.

Waga

1000 ml netto

Dystrybutor

SCHULKE POLSKA SP. Z O.O.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.