Mikrozid Universal Wipes Premium, chusteczki do dezynfekcji powierzchni, 100 sztuk

Niskoalkoholowe chusteczki do czyszczenia i dezynfekcji powierzchni.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

19,42

O produkcie: Mikrozid Universal Wipes Premium, chusteczki do dezynfekcji powierzchni, 100 sztuk

100034631

Opis

Chusteczki do szybkiej dezynfekcji powierzchni wyrobów medycznych o doskonałej kompatybilności materiałowej

Właściwości

Dezynfekcja ma na celu zniszczenie większości mikroorganizmów chorobotwórczych znajdujących się na powierzchni danego przedmiotu. Pozwala chronić personel i pacjentów przed zakażeniem. Mikrozid chusteczki służą do szybkiej dezynfekcji powierzchni. Wykonano je z wysokiej jakości włókniny wiskozowej nasączonej roztworem zawierającym 7,4 g Propan-2-ol, 12,6 g Etanol (94 % w/w). Chusteczki mają doskonałe właściwości myjące. Co ważne — nie zostawiają smug, plam i nieestetycznych zacieków. Nie zawierają barwników i substancji zapachowych. Mogą być używane bez rękawic ochronnych, jeśli czynniki ryzyka to umożliwiają.

Chusteczki potrzebują krótkiego czasu kontaktu. Są skuteczne zgodnie z Normą Europejską EN 16615 w czasie 1 minuty (w warunkach niskiego obciążenia). Przepisy te określają minimalne wymagania co do tego rodzaju środków dezynfekcyjnych i antyseptycznych używanych w szpitalach, zakładach opieki medycznej, gabinetach dentystycznych, a także w szkołach, żłobkach, przedszkolach i domach opieki.

Opakowanie zawiera 100 sztuk chusteczek do dezynfekcji i jest bardzo wydajne. Ponadto wyposażono je w funkcjonalne zamknięcie zabezpieczające przed wysychaniem. Produkt został wyprodukowany przez markę będącą liderem na rynku produktów higienicznych i rozwiązań z zakresu zapobiegania zakażeniom. Podczas produkcji korzystano z metod ekonomicznych, zaawansowanych technologicznie i przyjaznych dla środowiska, przy zachowaniu najwyższych standardów.

Jak działają Mikrozid chusteczki?

Mikrozid chusteczki do szybkiej dezynfekcji powierzchni wykazują właściwości bakteriobójcze, drożdżakobójcze, wirusobójcze wobec wirusów osłonkowych (BVDV, vaccinia), adenowirusa, wirusa polyoma SV40, norowirusa i rotawirusa oraz bójcze wobec prątków gruźlicy. Nie nadają się do czyszczenia inwazyjnych wyrobów medycznych.

Kiedy brać Mikrozid chusteczki?

Możesz wykorzystać chusteczki do dezynfekcji powierzchni wyrobów medycznych we wszystkich obszarach podwyższonego ryzyka. Sprawdzą się zwłaszcza tam, gdzie potrzeba szybkiego działania i kiedy jest wymagana szeroka kompatybilność materiałowa. Po chusteczki sięgnij np. w celu dezynfekcji powierzchni aparatury medycznej, ekranów dotykowych czy głowic sond USG.

Jak długo można stosować Mikrozid chusteczki?

Możesz stosować produkt tak długo, jak potrzebujesz. Zużyj w ciągu 1 miesiąca od daty otwarcia.

Czy stosowanie Mikrozid chusteczki w ciąży jest bezpieczne?

Nie ma informacji co do bezpieczeństwa dezynfekowania powierzchni chusteczkami przez kobiety w ciąży.


Skład

100 g roztworu, którym nasączone są chusteczki zawiera: 17,4 g Propan-2-ol, 12,6 g Etanol (94 % w/w)

Przeznaczenie

Chusteczki do szybkiej dezynfekcji powierzchni wyrobów medycznych we wszystkich obszarach podwyższonego ryzyka, gdzie jest wymagana szybkość działania i szeroka kompatybilność materiałowa np. powierzchnie aparatury specjalistycznej.
Produkt może być używany do dezynfekcji głowic sond USG.


Dystrybutor

SCHULKE POLSKA SP. Z O.O.

Producent

Schuelke & Mayr GmbH


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.