Molekin D3+K2 Max, suplement diety, 30 tabletek

Marka: MOLEKIN
Dostępny
28,25

O produkcie: Molekin D3+K2 Max, suplement diety, 30 tabletek

100021439

Opis

Molekin D3 + K2 Max to suplement diety uzupełniający prawidłowy poziom wit. D3 i K2 w organizmie. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych, zawierający 4000 j.m. witamin D3 oraz 110 mcg witaminy K2 (menachinon – MK-7) w 1 tabletce.

Właściwości

Głównym źródłem witaminy D3 jest synteza skórna pod wpływem promieniowania słonecznego. Niestety w okresie od września do kwietnia ze względu na położenie geograficzne Polski jest ona niewystarczająca. Również w okresie letnim częste przebywanie w pomieszczeniach zamkniętych, używanie filtrów przeciwsłonecznych, czy zanieczyszczenie atmosfery może w dużym stopniu ograniczać syntezę skórną witaminy D3. Trzeba też pamiętać, że u osób po 65 roku życia synteza skórna witaminy D3 przebiega wolniej. Obecnie szacuje się, ze około 90% populacji Polski ma niedobory witaminy D3.

Witamina K występuje w organizmach w dwóch postaciach, jako filochinon (K1) i menachinon (K2). Menachinon (witamina K2) występuje z kolei w kilkunastu podtypach różniących się długością łańcucha bocznego. Najwyższą biodostępność wykazuje witamina K2 w postaci MK-7. Witamina K2 występuje głownie w produktach zwierzęcych, takich jak sery i inne przetwory mleczne wytworzone na drodze fermentacji. Znajduje się w maśle oraz w niektórych podrobach (nerkach). Niewielkie ilości witaminy K2 znajdują się w mięsie i jajkach. W krajach azjatyckich natto (tradycyjna potrawa japońska przygotowana ze sfermentowanych nasion soi) jest pokarmem szczególnie bogatym w witaminę K2.

Witamina D3 wraz z witaminą K pomagają w utrzymaniu zdrowych kości.

Odpowiednia ilość witaminy D3 jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Witamina D3 wspomaga prawidłowe funkcjonowaniu układu odpornościowego.

Witamina D3 pomaga również w utrzymaniu zdrowych zębów oraz przyczynia się do prawidłowego wykorzystywania wapnia i fosforu oraz utrzymania prawidłowego poziomu wapnia we krwi.

Pamiętajmy jednak, że nadmiar witaminy D3 może prowadzić do zbyt wysokiego poziomu wapnia w naczyniach krwionośnych. To może skutkować odkładaniem blaszek zbudowanych między innymi z wapnia, co powoduje twardnienie tych naczyń i w ślad za tym pogorszenie przepływu krwi. To zjawisko nazywane jest „paradoksem wapnia”. Tu z pomocą przychodzi witamina K2 (MK-7), która odprowadza nadmiar wapnia z naczyń do kości, stąd jej dobroczynny wpływ na wysycenie wapniem kości. Obie witaminy wykazują synergizm działania w kontekście odpowiedniego wchłaniani wapnia, dlatego warto stosować preparaty z witaminą D3 razem z witaminą K2.

Produkt zawiera mikrokapsułkowaną witaminę K2-MK7 dla uzyskania wysokiej stabilności i biodostępności.

Tabela

Zawartość składników odżywczych 1 tabletka
Witamina D 100 mcg (2000% RWS*)
Witamina K 110 mcg (147% RWS*)

*% RWS-% realizacji dziennego zalecanego spożycia

Skład

Składniki: substancje wypełniające: izomalt i celuloza, menachinon-7 (witamina K), cholekalcyferol (witamina D3), otoczka (substancje zagęszczające: hydroksypropylometyloceluloza i hydroksypropyloceluloza, substancja wiążąca: talk, barwnik: E171), substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych.

Jak stosować

Stosować doustnie, popić wodą.

Dzienne spożycie

Porcja produktu przeznaczona do spożycia w ciągu dnia: 1 tabletka.
Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Przeznaczenie

Preparat przeznaczony dla osób dorosłych.

OstrzeżeniaWaga

Masa netto 9,6 g (30 tabletek).

Producent

Natur Produkt Zdrovit Sp. z o.o.,
ul. Nocznickiego 31,
01-918 Warszawa

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.