Monolipid K, suplement diety, 30 kapsułek

Dostępny
21,52

O produkcie: Monolipid K, suplement diety, 30 kapsułek

100046823

Opis

Monilipid K, suplement diety, 30 kapsułek zawiera w swoim składzie unikalną kombinacje ekstraktu z czerwonych drożdży ryżu (standaryzowanego na zawartość Monakoliny K – fitostatyny) oraz witaminy B6, B12 i kwasu foliowego. Monakolina K to naturalna statyna, która pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.


Właściwości

Monolipid K to suplement diety zalecany osobom chcącym uzupełnić codzienne żywienie w cenne składniki odżywcze o udowodnionej skuteczności*. Skład suplementu diety Monolipid K, oprócz monakoliny, witaminy B6, B12 i kwasu foliowego, został wzbogacony również o koenzym Q10 i chrom. Wszystkie te makroskładniki wielotorowo wspomagają poprawną pracę organizmu.

  • Monakolina K to naturalna statyna, która przyczynia się do utrzymywania odpowiedniego poziomu cholesterolu we krwi.
  • Witamina B6, witamina B12 i kwas foliowy wspierają prawidłowy metabolizm homocysteiny — związku chemicznego uważanego za niezależny czynnik rozwoju wielu chorób. Mowa m.in. o schorzeniach takich jak zmiany miażdżycowe, zawał mięśnia sercowego, udar mózgu czy zmiany zakrzepowe.

Witamina B6 i witamina B12 dodatkowo przyczyniają się do prawidłowego działania układu nerwowego. Biorą też udział w utrzymywaniu funkcji psychologicznych. Wspierają również poprawne wytwarzanie czerwonych krwinek. Ponadto witamina B12 i kwas foliowy pomagają w redukowaniu uczucia zmęczenia i znużenia. Uczestniczą też w procesie podziału komórek. Jednocześnie wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego.

Monolipid K ma postać specjalistycznych, opatentowanych kapsułek roślinnych Vcaps, które powstają z celulozy roślinnej (HPMC) i wody. Ich skład jest wolny od żelatyny, laktozy, cukru czy glutenu, dlatego mogą być spożywane przez wegetarian, wegan i osoby z nietolerancjami pokarmowymi. Ponadto są łatwe do połknięcia i nie zawierają substancji konserwujących czy barwników.

Jak dawkować Monolipid K?

Jeśli jesteś osobą dorosłą, spożywaj 1 kapsułkę suplementu diety dziennie. Pamiętaj, że nie należy przekraczać rekomendowanej dobowej porcji preparatu.

Kiedy brać Monolipid K?

Suplement diety ze sfermentowanym czerwonym ryżem może być stosowany przez osoby dorosłe poniżej 70. roku życia. Składniki preparatu wspomagają utrzymanie właściwego poziomu cholesterolu we krwi.

Czy stosowanie Monolipid K w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Suplement diety ze sfermentowanym czerwonym ryżem nie jest odpowiedni dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Z czym nie łączyć Monolipid K?

Zrezygnuj ze stosowania suplementu diety Monolipid K, jeśli przyjmujesz leki obniżające poziom cholesterolu i inne leki hipolipemizujące. Ponadto nie spożywaj preparatu podczas suplementacji innymi produktami zawierającymi sfermentowany czerwony ryż. Podczas stosowania preparatu nie pij soku grejpfrutowego.

*https://xenico.pl/produkty/monolipid-k/


Tabela

Składniki odżywcze Zawartość
w 1 kapsułce
% RWS*
Ekstrakt z czerwonego ryżu:
Monakolina K
74,75 mg
2,99 mg
Koenzym Q10 30 mg
Kwas foliowy 200 µg 100%
Chrom 40 µg 100%
Witamina B6 1,4 mg 100%
Witamina B12 – metylokobalamina 2,5 µg 100%
Ekstrakt z czosnku standaryzowany na 1% allicyn 50 mg

*% referencyjna wartość spożycia


Skład

Składniki: ekstrakt z czerwonego ryżu (fermentacja drożdżowa) standaryzowany na 4% Monakoliny K, składnik otoczki: hydroksymetyloceluloza, koenzym Q10, uwodorniony olej rzepakowy, witamina B12 (metylokobalamina), witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), chrom (pikolinian chromu), kwas foliowy – Extrafolate® (L-metylofolian wapnia), standaryzowany ekstrakt z czosnku, celuloza.


Jak stosować

Doustnie, popijając wodą.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: Dorośli: 1 kapsułka dziennie


Przeznaczenie

Pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Dodatkowo wpływa na prawidłowy metabolizm homocysteiny w organizmie.


Ostrzeżenia

Ostrzeżenia: Niniejszy produkt nie powinien być spożywany przez kobiety w ciąży lub kobiety karmiące piersią, dzieci w wieku poniżej 18 lat i osoby dorosłe w wieku powyżej 70 lat. Nie można stosować preparatu w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na którykolwiek składnik preparatu. Należy zwrócić się o poradę do lekarza w sprawie spożycia tego produktu w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów zdrowotnych. Przed rozpoczęciem stosowania produktu zawierającego monakolinę K należy skonsultować się z lekarzem i określić poziom cholesterolu we krwi. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku stosowania długotrwale jakichkolwiek leków. Nie należy spożywać, jeśli zażywasz leki obniżające poziom cholesterolu i inne leki hipolipemizujące. Nie należy spożywać, jeśli już spożywasz inne produkty zawierające sfermentowany czerwony ryż . Nie można stosować preparatu jeżeli występuje: czynna choroba wątroby lub utrzymujące się zwiększenie aktywności aminotransferaz (enzymów wątrobowych) we krwi, ciężka niewydolność nerek, miopatia (choroby mięśni), utrudniony odpływ żółci (cholestaza). W czasie stosowania produktu nie należy spożywać soku grejpfrutowego. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych. Nie należy stosować suplementu diety po upływie daty minimalnej trwałości. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Preparat nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Warunki przechowywania: Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej. Chronić od światła. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.


Waga

Masa netto: 11,86 g 


Producent

Xenico Pharma Sp. z o.o.


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.