Monolipid K Forte, suplement diety, 30 kapsułek

Dostępny
27,57

O produkcie: Monolipid K Forte, suplement diety, 30 kapsułek

100046824

Opis

Monolipid K Forte, suplement diety, 30 kapsułek to najwyższej jakości naturalny preparat zawierający w jednej kapsułce unikalną kombinację ekstraktu z owoców bergamoty (Citrus bergamia Risso) standaryzowanego na 40% polifenoli BPF (ang. Bergamot-derived Polyphenolic Fraction) w najwyższej dawce 400 mg oraz aktywny ekstrakt z czerwonych drożdży ryżu standaryzowany na zawartość Monakoliny K, która pomaga w utrzymaniu prawidłowego cholesterolu. Potwierdził to wraz z jej skutecznością Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA). Poświadczył on także rolę Monakoliny K w prewencji chorób sercowo-naczyniowych.


Właściwości

Formuła suplementu diety Monolipid K Forte powstała na podstawie najnowszej wiedzy medycznej z udziałem naukowców z niezależnych instytucji badawczych. Zawiera naturalne składniki o udowodnionej skuteczności*. Dotychczas przeprowadzono liczne analizy na temat ryzyka stosowania czerwonego ryżu bogatego w monakolinę K, nawet wśród osób z nietolerancją statyn. Według uzyskanych wyników składnik ten ma bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, a częstość działań niepożądanych (na podstawie analizy konsumenckiej) szacuje się na mniej niż 0,04%*.

Receptura suplementu diety Monolipid K forte jest wolna od cukru, soli, glutenu, kazeiny i laktozy, dlatego preparat może być stosowany przez osoby wykluczające te składniki z diety. Produkt powstaje bez udziału substancji konserwujących, zapachowych i bez sztucznych barwników. Preparat jest odpowiedni dla diabetyków. Suplement diety Monolipid K Forte występuje w postaci innowacyjnych, opatentowanych kapsułek roślinnych V-Caps, które są łatwe do połknięcia. Produkuje się je z HPMC (celulozy roślinnej) i wody bez użycia konserwantów i żelatyny. Dzięki temu produkt może być spożywany przez wegetarian i wegan.

Jak działa Monolipid K Forte?

Suplement diety zawiera aktywny ekstrakt z czerwonych drożdży bogaty w monakolinę K, która wspomaga utrzymywanie odpowiedniego poziomu cholesterolu we krwi.

Jak dawkować Monolipid K Forte?

Jeśli jesteś osobą dorosłą powinieneś spożywać 1 kapsułkę suplementu diety dziennie. Porcję preparatu najlepiej połknij po posiłku, popijając wodą. Pamiętaj, że nie należy przekraczać rekomendowanej dobowej ilości produktu i że suplement diety nie powinien stanowić alternatywny dla odpowiednio zbilansowanego i zdrowego żywienia.

Kiedy brać Monolipid K Forte?

Suplement diety jest odpowiedni dla osób dorosłych poniżej 70. roku życia.

Czy stosowanie Monolipid K Forte w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Suplement diety nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Z czym nie łączyć Monolipid K Forte?

Zrezygnuj ze spożywania suplementu diety, jeśli przyjmujesz:

  • leki obniżające poziom cholesterolu;
  • leki hamujące aktywność enzymu CYP4A4 (np. itrakonazol, ketakonazol, inhibitory proteazy HIV, erytromycyna, klarytromycyna, telitromycyna, nefazodon, mibefradil);
  • preparaty blokujące kanał wapniowy (stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego lub choroby niedokrwiennej serca);
  • preparaty uzupełniające żywienie zawierające czerwony ryż.

*https://xenico.pl/produkty/monolipid-k-forte/


Tabela

Składniki odżywcze Zawartość
w 1 kapsułce
% RWS*
Standaryzowany ekstrakt z czerwonego ryżu, w tym:

– Monakolina K (fitostatyna)
74,75 mg

2,99 mg


Ekstrakt z bergamoty (Citrus bergamia Risso), w tym:

– polifenole BPF (ang. Bergamot-derived Polyphenolic
Fraction)
400 mg

160 mg


*% referencyjna wartość spożycia


Skład

Składniki: Ekstrakt z owoców bergamoty standaryzowany na 40% polifenoli, ekstrakt z czerwonego ryżu (fermentacja drożdżowa) standaryzowany na 4% Monakoliny K, hydroksypropylometyloceluloza, roślinne sole magnezowe kwasów tłuszczowych.


Jak stosować

Doustine, popijając wodą


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: Dorośli: 1 kapsułka dziennie


Przeznaczenie

Dba o utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi, wspomaga mikrokrążenie krwi oraz zdrowie całego układu krążenia,


Ostrzeżenia

Niniejszy produkt nie powinien być spożywany przez kobiety w ciąży lub kobiety karmiące piersią, dzieci w wieku poniżej 18 lat i osoby dorosłe w wieku powyżej 70 lat. Nie można stosować preparatu w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na którykolwiek składnik preparatu. Nie można stosować preparatu jeżeli występuje: czynna choroba wątroby lub utrzymujące się zwiększenie aktywności aminotransferaz (enzymów wątrobowych) we krwi, ciężka niewydolność nerek, miopatia (choroby mięśni), utrudniony odpływ żółci (cholestaza), a także podczas równoległego stosowania leków, które silnie hamują aktywność enzymu CYP3A4 takich jak np. itrakonazol, ketakonazol, inhibitory proteazy HIV, erytromycyna, klarytromycyna, telitromycyna, nefazodon, mibefradil, preparat blokujący kanał wapniowy, stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego lub choroby niedokrwiennej serca. Przed rozpoczęciem stosowania produktu zawierającego monakolinę K należy skonsultować się z lekarzem i określić poziom cholesterolu we krwi. Nie należy spożywać, jeśli zażywasz leki obniżające poziom cholesterolu. Należy zwrócić się o poradę do lekarza w sprawie spożycia tego produktu w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów zdrowotnych. Nie należy spożywać, jeśli już spożywasz inne produkty zawierające sfermentowany czerwony ryż. Nie należy stosować suplementu diety po upływie daty minimalnej trwałości.


Producent

Xenico Pharma Sp. z o.o.


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.