NanoSilver Prodiab, proszek w sprayu, 125 ml

Wyrób medyczny jest preparatem w proszku, tworzy barierę ochronną.

Dostępny
31,21

O produkcie: NanoSilver Prodiab, proszek w sprayu, 125 ml

100007897

Opis

Wyrób medyczny NanoSilver prodiab jest preparatem w proszku, który tworzy barierę ochronną wspomagającą leczenie ran, otarć, lekkich oparzeń oraz w szczególności zmian skórnych z wysiękiem, poprzez stworzenie środowiska chroniącego przed wniknięciem drobnoustrojów oraz korzystne działanie dla odtwarzania warunków fizjologicznych sprzyjających samoczynnej regeneracji skóry.

Właściwości

NanoSilver Prodiab to preparat w postaci proszku, umieszczony w butelce z atomizerem. Może być stosowany na trudno gojące się rany różnego pochodzenia. Po zastosowaniu na skórę składniki zawarte w produkcie pomagają utworzyć barierę ochronną. Wspierają walkę z bakteriami, grzybami i wirusami oraz nadmierną utratą wody z naskórka.

  • Kaolin – jest absorbentem, który wspiera zatrzymywanie wilgoci przy ranach wysiękowych. Wspomaga mikrokrążenie. Pomaga przyspieszyć zabliźnianie się rany.
  • Kwas hialuronowy – pomaga odpowiednio nawilżyć tkanki.
  • Srebro koloidalne – wspiera walkę z bakteriami. Pomaga przyspieszyć gojenie się ran i oparzeń. Jest stosowane w celu zmniejszenia ryzyka powstania widocznych blizn. Wspomaga regenerację skóry i łagodzenie podrażnień.
  • Kompleks SCX-Powder – zawiera dwutlenek krzemu funkcjonalizowany jonami srebra i chlorheksydyną. Wspiera walkę z drobnoustrojami powodującymi infekcję.

Preparat NanoSilver Prodiab jest odpowiedni dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 3 lat. Produkt umieszczono w butelce z podciśnieniem. Jego aplikacja jest możliwa dzięki mieszance gazu nośnego propan-butan.

Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników. Po użyciu preparatu nie należy masować skóry. Musi on zaschnąć na jej powierzchni, by stworzyć warstwę ochronną. Preparat jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego. Produkt może być stosowany dwa razy dziennie. Powinien być nakładany wyłącznie w miejscach, w których skóra została uszkodzona.

Kiedy brać NanoSilver Prodiab?

Preparat może być stosowany w przypadku urazów i ran przewlekłych wynikających z chorób, a także zadrapań, otarć i oparzeń.

Jak długo można stosować NanoSilver Prodiab?

Producent nie wskazuje maksymalnego czasu stosowania preparatu NanoSilver Prodiab.

Czy stosowanie NanoSilver Prodiab w ciąży jest bezpieczne?

Producent nie udostępnia informacji na temat możliwości stosowania preparatu przez kobiety w ciąży i okresie karmienia piersią.


Skład

SCX-Powder (związek tlenku krzemu funkcjonalizowany jonami srebra i chlorheksydyną), kaolin, hialuronian sodu, krzemionka. Gaz nośny: mieszanka propan-butan

Jak stosować

Przed użyciem dokładnie oczyścić i wysuszyć skórę. Nałożyć cienką warstwę proszku tylko na uszkodzone miejsce. Nie masować. Powtórzyć czynność dwa razy dziennie.

Dystrybutor

BIOTON S.A.

ul. Starościńska,

02-516 Warszawa
Producent

NTC S.r. L.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.