Nasic kids, aerozol do nosa roztwór ( Xylometazolini hydrochloridum 0,05 mg + Dexapanthenolum 5,0 mg / dawkę ) 10 ml

Dostępny

12,44
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100003667

Nasic kids - aerozol do nosa - udrażnia nos, wspomaga regenerację błony śluzowej nosa.

Ciąża

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Dawkowanie

Dawkowanie: dzieci od 2 do 6 roku życia: jedna dawka do każdego otworu nosowego raz lub dwa razy na dobę, nie dłużej niż przez 7 dni.

Dystrybutor

Casella-med GmbH & Co. KG

Skutki uboczne

Jak każdy lek, Nasic może powodować różne działania niepożądane, choć nie u każdego one wystąpią. Pełną listę, wraz z szacowaną częstotliwością występowania można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania.

Działanie

Aerozol zawiera substancje aktywne które obkurczają naczynia krwionośne nosa, co prowadzi do zmniejszenia obrzęku i przekrwienia błony śluzowej nosa, przyśpieszają gojenie ran i biorą udział w procesie regeneracji błon śluzowych. Zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej nosa ułatwia oddychanie przez nos pacjentom u pacjentów u których występują objawy niedrożności przewodów nosowych w przebiegu przeziębienia i po przebytej operacji nosa.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki lub skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Producent

CASSELLA-MED

Przeciwwskazania

 nie stosować leku nasic kids: 

- jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na ksylometazoliny chlorowodorek, deksopantenol lub na którykolwiek z pozostałych składników leku nasic kids (wymienionych w punkcie 6), 

- u dzieci w wieku poniżej 2 lat, 

- jeśli u pacjenta występuje suche zapalenie błony śluzowej nosa z tworzeniem się strupów tzn. zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa (rhinitis sicca), 

- po chirurgicznym usunięciu przysadki mózgowej przez nos (przezklinowe wycięcie przysadki) i po innych zabiegach chirurgicznych odsłaniających oponę (oponę twardą).

Lek nasic kids zawiera chlorek benzalkoniowy  jako środek konserwujący dlatego nie powinien być stosowany przez osoby ze stwierdzoną nadwrażliwością na tę substancję. .


Skład

Preparat nasic® kids zawiera następujące substancje aktywne: ksylometazolina 0,05%, pantenol 5%.


Przyjmowanie innych leków

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, również w niedawnej przeszłości, oraz takich, które pacjent zamierza przyjmować w przyszłości.

Stosowanie leku u dzieci

Dla dzieci od 2 do 6 roku życia.

Wskazania

Przy objawach niedrożności przewodów nosowych w przebiegu przeziębienia oraz przebytej operacji nosa.