Naturell Folian, suplement diety, 60 tabletek

Suplement diety zawierając w swoim składzie L-metylofolian wapnia.

Dostępny
22,79

O produkcie: Naturell Folian, suplement diety, 60 tabletek

100010379

Opis

Suplement diety zawierający L-metylofolian wapnia. 


Właściwości

Formuła produktu Naturell Folian opiera się na L-metylofolianie wapnia. Składnik ten pomaga uzupełnić codzienne żywienie w 100% aktywną postać kwasu foliowego. Dzięki temu kwas foliowy nie musi ulegać wieloetapowej przemianie w organizmie, co jest niezbędne w przypadku formy nieaktywnej. Za poprawne wchłanianie kwasu foliowego odpowiada gen MTHFR, który ulega mutacji nawet u 30-50% populacji. U tych osób efektywność procesu przekształcania kwasu foliowego może zmniejszyć się nawet o 70%. Badania* dowodzą, że duży odsetek ludzi nie w pełni metabolizuje kwas foliowy, co prowadzi do zbyt niskiego poziomu jego aktywnej postaci we krwi. Wchłanianie kwasu foliowego mogą spowalniać też inne czynniki, np. stosowanie używek czy stany zapalne układu pokarmowego.

Kwas foliowy zalicza się do rozpuszczalnych w wodzie witamin z grupy B. Bierze udział w wielu ważnych procesach metabolicznych. Skutki jego niedoborów mogą być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych. Kwas foliowy wspomaga prawidłowe funkcjonowanie organizmu:

  • przyczynia się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży;
  • wspiera prawidłową syntezę aminokwasów;
  • uczestniczy w poprawnej produkcji krwi;
  • pomaga w zachowywaniu odpowiedniego metabolizmu homocysteiny;
  • bierze udział w utrzymywaniu prawidłowych funkcji psychologicznych;
  • odgrywa rolę w funkcjonowaniu układu odpornościowego;
  • uczestniczy w procesie podziału komórek;
  • pomaga redukować uczucie zmęczenia i znużenia.

Suplement diety Naturell Folian ma postać doustnych tabletek. Jedna porcja (1 tabletka) dostarcza optymalną ilość kwasu foliowego (400 µg) zalecaną przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników. Produkt nie zawiera cukru, glutenu czy laktozy, dlatego może być stosowany przez osoby wykluczające te składniki pokarmowe z diety z uwagi na alergię czy chęć zredukowania masy ciała.

Jak dawkować Naturell Folian?

Stosuj 1 tabletkę suplementu dziennie po posiłku. W przypadku kobiet w ciąży i dzieci lekarz może zalecić inną porcją dobową w zależności on indywidualnych potrzeb organizmu.

Kiedy brać Naturell Folian?

Możesz spożywać suplement diety, jeśli jesteś w ciąży lub planujesz potomstwo. Preparat jest zalecany również kobietom stosującym doustną antykoncepcję.

Jak długo można stosować Naturell Folian?

Suplement diety możesz stosować przez dowolnie długi okres.

Czy stosowanie Naturell Folian w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, stosowanie suplementu diety skonsultuj z lekarzem.

*https://www.naturell.pl/produkty/naturell-folian/?gclid=Cj0KCQjw_r6hBhDdARIsAMIDhV_PL4oADu6orhxxEg9m9exm36VhXbMsUFcyZrTqqb6iz9g5oPNWcIoaAjxIEALw_wcB#kategoria=ciaza-i-karmienie-piersia


Tabela

Składnik aktywny:   Jedna tabletka zawiera:
 L-metylofolian wapnia
w tym kwas foliowy
 400 µg (200%*)

*procent realizacji Referencyjnych Wartości Spożycia


Skład

Substancje wypełniające: fosforany wapnia (fosforan diwapniowy); celuloza mikrokrystaliczna, żel celulozowy; L-metylofolian wapnia; substancje glazurujące: kwasy tłuszczowe (kwas stearynowy), dwutlenek krzemu, hydroksypropylometyloceluloza, sole magnezowe kwasów tłuszczowych (stearynian magnezu), glikol polietylenowy.

Może zawierać śladowe ilości ryb i ich produktów pochodnych.


Jak stosować

Doustnie, po posiłku.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: dorośli- 1 tabletka. 

Kobiety w ciąży i dzieci: w zależności od indywidualnego zapotrzebowania lekarz może wskazać inną porcję do dziennego spożycia.


Ostrzeżenia

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób odżywiania i zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu.  Produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią i światłem.

Ograniczenia stosowania: nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.


Dystrybutor

USP Zdrowie Sp. z o.o.
Ul. Poleczki 35,
02-822 Warszawa


Producent

Naturell AB, Szwecja


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.