Naturell Folian, suplement diety, 60 tabletek

Dostępny
19,88

O produkcie

100010379

Suplement diety zawierający L-metylofolian wapnia. 

Właściwości

Naturell Folian dzięki zawartości kwasu foliowego wspiera:

  • procesy krwiotwórcze oraz podział komórek
  • wzrost tkanek matczynych w czasie ciąży
  • prawidłowy poziom homocysteiny

Naturell Folian zawiera L-metylofolian wapnia. Jest to aktywna forma kwasu foliowego, która nie musi ulegać tak wieloetapowej przemianie w organizmie do formy aktywnej, jak nieaktywny kwas foliowy. O prawidłowym metabolizmie kwasu foliowego decyduje gen MTHFR, którego mutacja występuje nawet u 30-50% populacji. U osób tych skuteczność przekształcania kwasu foliowego do aktywnej postaci może zmniejszyć się nawet aż o 70%. Badania naukowe potwierdzają, że wiele osób nie w pełni metabolizuje kwas foliowy, co skutkuje zbyt niskim poziomem jego aktywnej postaci we krwi.

Foliany:

  • pomagają w prawidłowej produkcji krwi oraz biorą udział w procesie podziału komórek
  • przyczyniają się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży
  • pomagają w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny

Tabela

Składnik aktywny:   Jedna tabletka zawiera:
 L-metylofolian wapnia
w tym kwas foliowy
 400 µg (200%*)

*procent realizacji Referencyjnych Wartości Spożycia

Skład

Substancje wypełniające: fosforany wapnia (fosforan diwapniowy); celuloza mikrokrystaliczna, żel celulozowy; L-metylofolian wapnia; substancje glazurujące: kwasy tłuszczowe (kwas stearynowy), dwutlenek krzemu, hydroksypropylometyloceluloza, sole magnezowe kwasów tłuszczowych (stearynian magnezu), glikol polietylenowy.Może zawierać śladowe ilości ryb i ich produktów pochodnych

Jak stosować

Doustnie, po posiłku.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: dorośli- 1 tabletka. Kobiety w ciąży i dzieci: w zależności od indywidualnego zapotrzebowania lekarz może wskazać inną porcję do dziennego spożycia.

Ostrzeżenia

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób odżywiania i zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu.  Produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią i światłem.

Ograniczenia stosowania: nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Dystrybutor

USP Zdrowie Sp. z o.o.
Ul. Poleczki 35,
02-822 Warszawa

Producent

Naturell AB, Szwecja

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.