Naturell Koenzym Q10 100, suplement diety, 60 kapsułek

Suplement diety w kapsułkach z koenzymem Q10, olejem kokosowym i MCT.

Dostępny
52,00

O produkcie: Naturell Koenzym Q10 100, suplement diety, 60 kapsułek

100013733

Opis

Naturell Koenzym Q10 100 - suplement diety zawierający wysoką ilość koenzymu Q10 (w ilości 100 mg) naturalnego pochodzenia, będącego produktem naturalnej fermentacji.

Właściwości

Naturell Koenzym Q10 100 to suplement diety w postaci doustnych kapsułek, którego skład bazuje na koenzymie Q10. Ten organiczny związek chemiczny występuje w mitochondriach komórek roślinnych i zwierzęcych, gdzie odpowiada za przenoszenie elektronów w łańcuchu oddechowym. Jego najwyższe stężenie występuje w komórkach o dużym wydatku energetycznym, m.in. w komórkach wątroby, mięśnia sercowego i mięśni szkieletowych. To właśnie te narządy są najbardziej uczulone na osłabienie syntezy koenzymu Q10.

W składzie suplementu diety Naturell Koenzym Q10 znajduje się koenzym Q10 otrzymany w procesie naturalnej fermentacji. Dzięki temu 99% formy zawartego w preparacie izomeru występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Koenzym Q10 jest rozpuszczalny w tłuszczach, dlatego preparat firmy Naturell ma postać kapsułek olejowych zawierających oleje MCT i kokosowy. MCT (ang. medium-chain triglycerides) to triglicerydy cechujące się średnią długością łańcucha węglowego.

Wysoka zawartość koenzymu Q10 w 1 kapsułce (100mg) pozwala uzyskać jego optymalny poziom w organizmie. Wielkość porcji znajdującej się w preparacie zweryfikowano w badaniach przeprowadzonych w Instytucie Farmaceutycznym w Zakładzie Analityki Farmaceutycznej w Warszawie*.

Suplement diety nie zawiera cukru i laktozy, dlatego może być stosowany przez osoby wykluczające te składniki pokarmowe z diety.

Jak dawkować Naturell Koenzym Q10 100?

Spożywaj 1 kapsułkę suplementu diety w czasie posiłku lub tuż po nim.

Kiedy brać Naturell Koenzym Q10 100?

Wskazaniem do suplementacji koenzymu Q10 jest wiek powyżej 35. roku życia (u osób 35 lat spada zdolność do naturalnej syntezy koenzymu Q10), aktywność fizyczna i przyspieszona przemiana materii.

Jak długo można stosować Naturell Koenzym Q10 100?

Stosuj suplement diety tak długo, jak potrzebujesz.

Czy stosowanie Naturell Koenzym Q10 100 w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, kwestię suplementacji preparatu omów z lekarzem.

*https://www.naturell.pl/produkty/naturell-koenzym-q10-100-30-kaps/


Tabela

składnik jedna kapsułka
Koenzym Q10 100 mg

Skład

Składniki: olej MCT, rafinowany olej kokosowy, koenzym Q10, żelatyna, substancja żelująca: glicerol, barwnik: tlenki i wodorotlenki żelaza, przeciwutleniacz: alfa-tokoferol. Może zawierać ryby i ich produkty pochodne.

Jak stosować

  • podczas posiłku lub bezpośrednio po nim

Dzienne spożycie

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia: dorośli 1 kapsułka dziennie najlepiej podczas posiłku lub bezpośrednio po nim.

Ostrzeżenia

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Kobiety w ciąży i matki karmiące stosowanie preparatu powinny skonsultować z lekarzem. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób odżywiania i zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu.


Warunki przechowywania: produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią i światłem.


Producent

Wyprodukowano przez Naturell AB, Szwecja dla:
USP Zdrowie Sp. z o.o.
ul. Poleczki 35 02-822 Warszawa

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.