Neovaginal Uni, żel dopochwowy, 5 x 5 ml

Żel dopochwowy tworzący powłokę ochronną o działaniu nawilżającym.

Dostępny
35,41

O produkcie: Neovaginal Uni, żel dopochwowy, 5 x 5 ml

100017363

Opis

Żel dopochwowy.

Właściwości

Neovaginal Uni to preparat ze składnikami, które pomagają uchronić tkanki przed czynnikami zewnętrznymi i odtworzyć naturalny stan fizjologiczny błon śluzowych pochwy po zabiegach ginekologicznych. Substancje w nim zawarte wspierają łagodzenie objawów atrofii, jak swędzenie, pieczenie, obrzęk, zaczerwienienie, uczucie napięcia, nieprawidłowa wydzielina oraz dyskomfort podczas współżycia płciowego.

  • Kwas mlekowy – wspiera walkę z bakteriami chorobotwórczymi. Pomaga zachować równowagę mikrobiologiczną.
  • Kwas hialuronowy – odpowiada za tworzenie ochronnej powłoki na błonie śluzowej pochwy. Wspiera jej regenerację i gojenie. Pomaga zmniejszyć ryzyko rozwoju flory patogennej. Wpływa na naturalne procesy przeciwzapalne i nawilżenie tkanek.

Wyrób Neovaginal Uni może być stosowany w przypadku suchości pochwy po porodzie, podczas laktacji, menopauzy oraz chemio- i radioterapii. Jest odpowiedni również przy otarciach i innych czynnikach związanych z nadkażeniem. Może być używany przez kobiety w każdym wieku.

Neovaginal Uni to produkt bezbarwny, delikatny i bezzapachowy. Wyrób nie może być stosowany w połączeniu z innymi preparatami dopochwowymi, w tym antykoncepcyjnymi.

Jak stosować Neovaginal Uni?

Przed użyciem produktu Neovaginal Uni należy umyć ręce. Wprowadza się go do pochwy z wykorzystaniem aplikatora z wydłużoną końcówką. W trakcie używania preparatu zaleca się korzystanie z wkładek higienicznych. Raz wykorzystany aplikator należy wyrzucić.

Kiedy stosować Neovaginal Uni?

Wyrób Neovaginal Uni należy stosować raz dziennie na noc i przed planowanym współżyciem.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Neovaginal Uni?

Preparat Neovaginal Uni nie powinien być stosowany w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Przeciwwskazaniem są też przewlekłe i ostre stany zapalne, które objawiają się wydzieliną ropną lub śluzową i wymagają porady ginekologa. Produkt nie może być używany w trakcie menstruacji i w przypadku nasilonego wydzielania pochwowego.


Skład

Aktywnymi składnikami żelu NeoVaginal Uni są kwas hialuronowy i kwas mlekowy.

Jak stosować

Przed użyciem żelu dopochwowego NeoVaginal Uni należy dokładnie umyć ręce. W celu zastosowania żelu należy zdjąć nasadkę aplikatora, a następnie umieścić w pochwie wydłużoną końcówkę i wycisnąć zawartość żelu z aplikatora. Stosować 1 aplikację dziennie na noc lub przed planowanym współżyciem. Poleca się stosowanie wkładek higienicznych, ponieważ możliwy jest niewielki wypływ żelu. Żel dopochwowy przeznaczony jest wyłącznie do stosowania dopochwowego. Wykorzystany aplikator należy wyrzucić. Nie stosować aplikatora wielokrotnie.

Przeznaczenie

Żel dopochwowy przeznaczony jest do wspomagania procesów regeneracji błony śluzowej pochwy w stanach, spowodowanych przez
  • suchość pochwy związanej ze zmianami hormonalnymi we wszystkich okresach życia
  • (w szczególności w okresie menopauzy, po porodzie, podczas laktacji i w następstwie chemio- i radioterapii),
  • otarcia lub inne czynniki związane z nadkażeniem.

Dystrybutor

GOFARM SP. Z O.O. S.K.

Producent

Perffarma Sp. z o.o.

ul. Królowej Marysieńki 13/11

02-954 Warszawa


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.