NeoVaginal, żel intymny, 50 ml

Żel intymny z kwasem hialuronowym, kwasem mlekowym, proteinami z owsa.

Dostępny
38,75

Alternatywa od Dr. Maxa

O produkcie: NeoVaginal, żel intymny, 50 ml

100011526

Opis

Delikatny żel intymny, zawierający kwas hialuronowy, kwas mlekowy, Biolin i proteiny z owsa.


Właściwości

NeoVaginal to preparat przeznaczony do codziennej pielęgnacji okolic intymnych. Powstał z myślą o kobietach w każdym wieku, którym zależy nie tylko na dokładnym oczyszczeniu tych stref, ale również regeneracji delikatnych błon śluzowych. Preparat zawiera składniki aktywne, które wspierają nawilżenie oraz ochronę miejsc intymnych przed rozwojem bakterii chorobotwórczych i grzybów. Żel intymny NeoVaginal bazuje na takich składnikach jak:

  • kwas mlekowyprzyczynia się do utrzymania kwaśnego odczynu okolic intymnych (pH wynoszące 3,5-4,2); dzięki temu zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów chorobotwórczych, którym nie sprzyja kwaśne środowisko; tym samym pomaga zachować równowagę mikrobiologiczną,
  • kwas hialuronowy – wykazuje zdolność do wiązania cząsteczek wody; łączy się z wydzieliną błon śluzowych, przyczyniając się do ich nawilżenia; wspiera łagodzenie uszkodzonych tkanek;
  • biolin – stanowi połączenie glukooligosacharydu i inuliny; wspomaga rozwój dobroczynnych bakterii (z rodzaju Lactobacillus) przy jednoczesnym zapobieganiu rozwojowi tych szkodliwych (np. Candida albicans),
  • hydrolizat proteinowy z owsa zwyczajnego – wykazuje właściwości sprzyjające łagodzeniu stanów zapalnych; pomaga zabezpieczyć błony śluzowej przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych poprzez utworzenie filtru ochronnego.

NeoVaginal to delikatny żel intymny, który jest bezwonny i nie pozostawia śladów na bieliźnie. Produkt jest hipoalergiczny – testowany pod kontrolą lekarzy: dermatologa i ginekologa-położnika.

Jak działa NeoVaginal?

Preparat bazuje na starannie dobranych składnikach aktywnych, które wspierają nawilżanie, regenerację, łagodzenie podrażnień. Zawarte w żelu substancje wspomagają również ochronę przed rozwojem drobnoustrojów odpowiadających za rozwój infekcji intymnych.

Kiedy stosować NeoVaginal?

Sięgnij po ten żel do higieny osobistej, jeśli zmagasz się z uczuciem dyskomfortu w obrębie narządów intymnych, spowodowanego takimi objawami jak: pieczenie, świąd, wrażenie nadmiernej suchości. Możesz po niego sięgnąć także w okresie przyjmowania antybiotyków oraz po zakończeniu antybiotykoterapii. Ponadto będzie odpowiedni do stosowania w ramach profilaktyki infekcji okolic intymnych.

Jak długo można stosować NeoVaginal?

Preparat możesz stosować bez ograniczeń. Producent nie informuje o optymalnym czasie trwania kuracji.

Czy stosowanie NeoVaginal w ciąży jest bezpieczne?

NeoVaginal to żel do higieny intymnej odpowiedni do stosowania przez kobiety w ciąży, a także karmiące piersią. Jeśli jednak masz wątpliwości, możesz skonsultować się z lekarzem.


Skład INCI

Glycerin, Hydroxyethylcellulose, Hydrolyzed Oat Protein, Inulin,Alpha-Glucan Oligosaccharide, Chlorhexidine Digluconate,Lactic Acid, Sodium Hyaluronate.

Jak stosować

Przed zastosowaniem żelu NeoVaginal należy dokładnie umyć i osuszyć okolice intymne, a następnie nałożyć cienką warstwę żelu, od przodu w kierunku odbytu. Dla wygody użytkowniczki zaleca się aplikację wieczorem przed snem. W razie potrzeby żel można stosować 2 razy dziennie. Żel nie brudzi bielizny i jest bezwonny. Dla uzyskania jak najlepszego efektu, żel należy stosować przez minimum kilka dni oraz w każdej sytuacji wymagającej ochrony przed infekcjami.

Przeznaczenie

W trakcie kuracji antybiotykowej (zarówno doustnej jak i dopochwowej) oraz bezpośrednio po niej.
Dla kobiet ze zwiększoną podatnością na występowanie stanów zapalnych oraz będących w trakcie ich terapii.
W celu ochrony okolic intymnych przed infekcjami bakteryjnymi i grzybiczymi.
W przypadku uczucia pieczenia, świądu, podrażnień.
W codziennej profilaktyce i w przypadkach zwiększonego ryzyka infekcji dróg moczowo-płciowych, tj.: przed korzystaniem z basenu, w przypadku niedostatku higieny w czasie podróży, przy antykoncepcji, w czasie ciąży i połogu, po menstruacji, w okresie przekwitania.
W przypadku uczucia dyskomfortu związanego z otarciami, uczuciem męczącej suchości zewnętrznych narządów intymnych.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku wystąpienia nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Należy przechowywać w temperaturze od 5-25℃, chroniąc przed światłem i źródłami ciepła, w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie stosować po upływie daty ważności umieszczonej na opakowaniu oraz na tubie.

Pojemność

50 ml netto

Producent

Perffarma Sp. z o.o.
ul. Królowej Marysieńki 13/11
02-954 Warszawa


Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.