Neovaginal, żel intymny, 50 ml

Dostępny
37,24

O produkcie

100011526

Delikatny żel intymny, zawierający kwas hialuronowy, kwas mlekowy, Biolin i proteiny z owsa

Właściwości

Delikatny hipoalergiczny żel przeznaczony dla kobiet w celu intymnego nawilżania i regeneracji błon śluzowych okolic intymnych. Zawarte w nim aktywne składniki intensywnie nawilżają, wspomagają regenerację i chronią błony śluzowe zewnętrznych okolic intymnych kobiety przed rozprzestrzenianiem się bakterii chorobotwórczych i grzybów, poprzez zapewnienie odpowiedniego, fizjologicznego pH.

Kwas hialuronowy wiążąc się z wilgotną wydzieliną błon śluzowych okolic intymnych, silnie nawilża, łagodzi i koi uszkodzone tkanki, utrzymując ich prawidłowe funkcje.
Kwas mlekowy odpowiada za utrzymanie prawidłowego, kwaśnego odczynu okolic intymnych (pH 3,5-4,2). Zapewnia równowagę mikrobiologiczną i zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii chorobotwórczych i grzybów, które nie są w stanie przetrwać i namnażać się w tak kwaśnym środowisku.
Biolin to mieszanka glucooligosacharydu i inuliny. Jest silnym prebiotykiem, który sprzyja rozwojowi wszystkich dobroczynnych bakterii, hamując jednocześnie rozwój bakterii patogennych. Utrzymuje niezbędną barierę ochronną wokół okolic intymnych kobiet. Dobroczynne bakterie kwaszące z rodzaju Lactobacillus szczególnie dobrze przyswajają Biolin, natomiast patogenne bakterie Candida albicans nie są pobudzane do wzrostu. Biolin posiada odpowiednie badania wykazujące oczekiwane, skuteczne działania.
Hydrolizat proteinowy owsa zwyczajnego tworzy na powierzchni błony śluzowej filtr ochronny, zabezpieczający przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Owies ma także właściwości łagodzące stany zapalne.

Skład INCI

Glycerin, Hydroxyethylcellulose, Hydrolyzed Oat Protein, Inulin,Alpha-Glucan Oligosaccharide, Chlorhexidine Digluconate,Lactic Acid, Sodium Hyaluronate.

Jak stosować

Przed zastosowaniem żelu NeoVaginal należy dokładnie umyć i osuszyć okolice intymne, a następnie nałożyć cienką warstwę żelu, od przodu w kierunku odbytu. Dla wygody użytkowniczki zaleca się aplikację wieczorem przed snem. W razie potrzeby żel można stosować 2 razy dziennie. Żel nie brudzi bielizny i jest bezwonny. Dla uzyskania jak najlepszego efektu, żel należy stosować przez minimum kilka dni oraz w każdej sytuacji wymagającej ochrony przed infekcjami.

Przeznaczenie

W trakcie kuracji antybiotykowej (zarówno doustnej jak i dopochwowej) oraz bezpośrednio po niej.
Dla kobiet ze zwiększoną podatnością na występowanie stanów zapalnych oraz będących w trakcie ich terapii.
W celu ochrony okolic intymnych przed infekcjami bakteryjnymi i grzybiczymi.
W przypadku uczucia pieczenia, świądu, podrażnień.
W codziennej profilaktyce i w przypadkach zwiększonego ryzyka infekcji dróg moczowo-płciowych, tj.: przed korzystaniem z basenu, w przypadku niedostatku higieny w czasie podróży, przy antykoncepcji, w czasie ciąży i połogu, po menstruacji, w okresie przekwitania.
W przypadku uczucia dyskomfortu związanego z otarciami, uczuciem męczącej suchości zewnętrznych narządów intymnych.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku wystąpienia nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Należy przechowywać w temperaturze od 5-25℃, chroniąc przed światłem i źródłami ciepła, w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie stosować po upływie daty ważności umieszczonej na opakowaniu oraz na tubie.

Pojemność

50 ml netto

Producent

Perffarma Sp. z o.o.
ul. Królowej Marysieńki 13/11
02-954 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.