Nollix, spray do nosa, 10 ml

Nawilżający spray do nosa, łagodzący suchość błon śluzowych nosa.

Dostępny
21,98

Klienci kupili również

O produkcie: Nollix, spray do nosa, 10 ml

100008011

Opis

Nollix Spray do nosa nawilża i łagodzi suchość błon śluzowych nosa.


Właściwości

Nollix to preparat dla osób, które borykają się z suchością błon śluzowych. Zawiera składniki wspierające zachowanie ich odpowiedniego nawilżenia. Pomagają one złagodzić podrażnienia i zmiękczyć błonę śluzową.

  • Witamina E – wspiera walkę z wolnymi rodnikami. Wpływa na regenerację komórek. Odpowiada za utrzymanie integralności błon komórkowych.
  • Oliwa z oliwek – pomaga nawilżyć i uelastycznić błonę śluzową nosa oraz zapobiec nadmiernej utracie wody. Substancja ta została przygotowana według standardów farmaceutycznych.

Preparat Nollix jest przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 3 lat. Umieszczono go w opakowaniu, które pozwala na rozpylanie produktu pod postacią mgiełki, w sposób równomierny pokrywając błonę śluzową. Po zastosowaniu preparatu nie należy płukać nosa innym płynem przez 30 minut. Preparat ze względów higienicznych powinien być używany wyłącznie przez jedną osobę.

Produkt Nollix nie może być aplikowany na uszkodzoną śluzówkę oraz w przypadku krwawień z nosa. Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest również nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników. Liczba aplikacji wyrobu w ciągu dnia różni się w zależności od wieku pacjenta.

Kiedy brać Nollix?

Preparat Nollix jest przeznaczony dla osób borykających się z alergią, suchością błon śluzowych związaną ze stosowaniem leków, infekcjami i przebywaniem w zanieczyszczonym środowisku lub klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach oraz ścieńczeniem błon śluzowych. Może być stosowany również w przypadku podrażnienia śluzówki związanego z podawaniem sterydów donosowych.

Jak długo można stosować Nollix?

Producent nie wskazuje dokładnego, maksymalnego czasu stosowania preparatu Nollix. Jeśli jednak po około dwóch tygodniach nie nastąpi poprawa, wskazana jest konsultacja z lekarzem.

Czy stosowanie Nollix w ciąży jest bezpieczne?

Preparat Nollix może być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.


Skład

naturalna oliwa z oliwek przygotowana według standardów farmaceutycznych, witamina E o standardzie farmaceutycznym.

Jak stosować

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 dawka do każdego otworu nosowego 3-4 razy dziennie.

Dzieci od 3 do 12 roku życia: 1 dawka do każdego otworu nosowego 2-3 razy dziennie


Dystrybutor

QPHARMA SP. Z O.O.

Producent

QPHARMA Sp. z o.o.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.