Nozoil, aerozol do nosa, naturalny olej sezamowy, 10 ml

Aerozol postaci sprayu z oleju sezamowego, nawilża i natłuszcza nos.

Dostępny
30,88

O produkcie: Nozoil, aerozol do nosa, naturalny olej sezamowy, 10 ml

100008913

Opis

Nozoil - olej na suchy nos w postaci aerozolu (naturalny olej sezamowy).

Właściwości

Nozoil zawiera składniki, które pomagają nawilżyć suchą błonę śluzową nosa. Wspierają ochronę śluzówki przewodów nosowych. Są stosowane w celu łatwiejszego udrażniania nosa i zwalczenia uczucia jego zatkania.

Olej sezamowy zawarty w preparacie Nozoil pomaga nawilżyć i natłuścić błonę śluzową znajdującą się w środku nosa. Preparat zawiera wyłącznie wysoko rafinowany, całkowicie czysty olej. Jego produkcja odbywa się poprzez tłoczenie dojrzałych nasion bez użycia wysokich temperatur. To naturalne źródło witaminy E, która wspiera walkę z wolnymi rodnikami. Pomaga uchronić błonę komórkową przed uszkodzeniem przez takie substancje, jak ozon i dwutlenek azotu. Preparat nie zawiera środków konserwujących.

Produkt Nozoil może być stosowany trzy razy dziennie. Do każdego otworu nosowego należy rozpylić go w ilości 1-3 pompek. Preparat powinien być podawany w pionowej pozycji ciała, na co najmniej jedną godzinę przed snem. Preparat umieszczono w przeźroczystej butelce, co pozwala na kontrolę objętości pozostałego oleju.

Kiedy brać Nozoil?

Preparat Nozoil jest przeznaczony dla osób, które borykają się z suchością błon śluzowych nosa i strupami spowodowanymi przez niską wilgotność otoczenia (w pomieszczeniach klimatyzowanych, górach i przy upalnej pogodzie), a także przeziębieniem i grypą. Może być sosowany też przy przyjmowaniu glikokortykosteroidów donosowych i niektórych leków na trądzik. Jest odpowiedni dla pacjentów w trakcie terapii tlenem i radioterapii. Może być używany przez osoby w podeszłym wieku i po zabiegu chirurgicznym nosa, w trakcie gojenia ran.

Jak długo można stosować Nozoil?

Producent nie wskazuje maksymalnego czasu stosowania preparatu Nozoil. Zaleca jednak, by korzystać z niego przez co najmniej 10 dni, a w razie konieczności – dłużej, zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Czy stosowanie Nozoil w ciąży jest bezpieczne?

Nie ma informacji na temat możliwości stosowania preparatu Nozoil przez kobiety w ciąży i okresie karmienia piersią.


Skład

olej sezamowy.

Jak stosować

Rozpylać 1 - 3 krotnie do każdego otworu nosowego trzy razy dziennie. Najlepsze rezultaty uzyskuje się przy co najmniej 10-dniowym stosowaniu.

Dystrybutor

Mylan Sp. z o.o.

Producent

Pharmacure Health Care International AB

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.