Octenident, płyn do higieny jamy ustnej, 250 ml

Płyn do higieny jamy ustnej o działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

29,40

O produkcie: Octenident, płyn do higieny jamy ustnej, 250 ml

100021437

Opis

Płyn do płukania jamy ustnej. 


Właściwości

Octenident to płyn do higieny jamy ustnej zawierający substancje o właściwościach antybakteryjnych. Preparat umożliwia dekontaminację trudno dostępnych miejsc — kieszonek zębowych lub przestrzeni międzyzębowych. Produkt może być stosowany regularnie w celu zapobiegania i niwelowania nieprzyjemnej woni z ust, do pielęgnacji jamy ustnej u pacjentów w okresie chemioterapii czy radioterapii oraz u pacjentów na oddziale intensywnej terapii. Płyn rekomenduje się używać wspomagająco w higienie i profilaktyce w obrębie jamy ustnej u osób noszących aparat ortodontyczny lub protezy zębowe.

Formuła płynu do płukania Octenident bazuje na oktenidynie (dihydrochlorek oktenidyny) — związku kationowym silnie przylegającym do ujemnie naładowanej powierzchni komórki bakteryjnej. Oktenidyna po wejściu w reakcję z polisacharydami znajdującymi się na ścianie komórkowej mikroorganizmu, uszkadza jego systemy enzymatyczne. Skutkuje to zaburzeniami funkcji komórkowych i wyciekiem zawartości cytoplazmy do otoczenia. Ponadto oktenidyna zawarta w płynie do higieny jamy ustnej Octenident uniemożliwia prawidłowe działanie mitochondriów. Uszkodzenie błony otaczającej bakterie zbudowanej z fosfolipidów przyczynia się też do przyciągnięcia komórek obronnych, jednocześnie wspomagając organizm w walce z chorobotwórczymi drobnoustrojami.

Płyn do płukania Octenident nie zawiera chlorheksydyny, która jest powszechnie wykorzystywana w tego rodzaju preparatach i może przyczyniać się do powstawania brunatnych przebarwień, zaburzeń smaku i podrażnień. W składzie produktu nie ma alkoholu — składnika mogącego powodować uczucie suchości w jamie ustnej. Ponadto produkt nie przebarwia szkliwa i nie wpływa negatywnie na jego estetykę.

Co to jest Octenident?

Octenident to bezbarwny płyn do płukania jamy ustnej, który możesz stosować systematycznie w celu utrzymania odpowiedniej higieny jamy ustnej. Składniki zawarte w preparacie rozpuszczają oraz usuwają osady i drobnoustroje, wspomagając dekontaminację patogennych mikroorganizmów.

Jak stosować Octenident w jamie ustnej?

Używaj 10-15 ml nierozcieńczonego płynu Octenident do płukania jamy ustnej przez ok. 30 sekund. Po tym czasie wypluj preparat. Czynność powtarzaj 2-3 razy dziennie. Po zastosowaniu produktu możesz jeść i pić.

Czy Octenident można stosować na dziąsła?

Możesz stosować płyn do higieny Octenident przed i po chirurgicznych zabiegach w obrębie jamy ustnej oraz do pielęgnacji podrażnionej śluzówki, w tym aft.


Skład INCI

Aqua, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, Aroma, Sodium Gluconate, Sucralose, Octenidine HCl, Citric Acid, BHT.


Jak stosować

Płukać jamę ustną nierozcieńczonym płynem 1-2 razy dziennie przez ok. 30 sekund. Nie połykać. Spożywanie posiłków jest możliwe bezpośrednio po użyciu. 


Przeznaczenie

 • zapobieganie i redukcja nieprzyjemnego zapachu z ust powodowanego działaniem bakterii
 • przed i po chirurgicznych zabiegach w obrębie jamy ustnej
 • pielęgnacja jamy ustnej u pacjentów przed, w trakcie i po chemioterapii oraz radioterapii
 • pielęgnacja jamy ustnej u pacjentów na OIT
 • przy podrażnieniu błony śluzowej jamy ustnej w tym aft
 • do dekontaminacja jamy ustnej i gardła poprzez fizyczne usuwanie mikroorganizmów
 • higiena jamy ustnej u osób noszących aparat ortodontyczny
 • higiena i profilaktyka w obrębie jamy ustnej u osób noszących protezy zębowe
 • higiena jamy ustnej m.in po zabiegach stomatologicznych

Pojemność

250 ml netto


Uwagi

 • nie stosować jednocześnie z produktami zawierającymi PVP-jod, ponieważ może to prowadzić do powstawania przebarwień i ograniczenia działania antyseptycznego PVP-jodu
 • przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, nie zamrażać
 • nie stosować w przypadku stwierdzonych alergii lub podejrzenia alergii na którykolwiek ze składników
 • nie połykać
 • nie stosować po upływie terminu ważności
 • nie stosować u niemowląt i małych dzieci

Dystrybutor

SCHULKE & MAYER
Rydygiera 8
Warszawa


Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.