Octenisan, antybakteryjna emulsja myjąca, 150 ml

Antybakteryjna emulsja do mycia ciała i włosów, zapobiega wysuszeniu.

Dostępny
16,82

O produkcie: Octenisan, antybakteryjna emulsja myjąca, 150 ml

100003980

Opis

Octenisan to preparat do mycia włosów i ciała o działaniu antybakteryjnym (łącznie z MRSA), na bazie specjalnie dobranych substancji pielęgnujących, delikatnych dla skóry związków powierzchniowo czynnych i dichlorowodorku oktenidyny. Wyjątkowy skład chemiczny preparatu zapobiega wysuszeniu skóry i pomaga w zachowaniu jej naturalnej bariery ochronnej. Dopuszczony jest do stosowania u dzieci i wcześniaków.

Właściwości

Emulsja Octenisan to produkt przeznaczony do dekontaminacji ciała i włosów. Jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry.

  • Gliceryna to emolient wspierający nawilżenie. Na suchej skórze tworzy opatrunek chroniący przez nadmiernym odparowywaniem wody z jej głębszych warstw. Jednocześnie zabezpiecza przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych*.
  • Kwas mlekowy wykazuje właściwości nawadniające i pomaga zachować optymalny poziom wilgotności naskórka. Jest jednym ze składników naturalnego czynnika nawilżającego (NMF). Ponadto wpływa na biosyntezę ceramidów, wspomagając poprawę funkcji barierowych naskórka. Pomaga też pobudzać produkcję kolagenu i elastyny, regulować rogowacenia oraz oczyszczać i zmniejszać pory skóry**.
  • Oktenidyna to substancja antyseptyczna wspomagająca zwalczanie bakterii Gram-ujemnych i Gram-dodatnich – w tym MRSA, oraz wirusów i grzybów. Nie oddziałuje negatywnie na błony śluzowe, skórę i rany. Ponadto nie indukuje oporności bakterii. Z uwagi na niską toksyczność przewlekłą oktenidyna może być stosowana profilaktycznie***.
  • Alantoina to związek pochodzenia organicznego. Wykazuje właściwości łagodzące podrażnienia wywołane czynnikami fizycznymi, chemicznymi i biologicznymi. Wnika do warstwy rogowej naskórka, przez co wspomaga zatrzymywanie w niej wody. Jednocześnie ułatwia regenerację skóry****.

Emulsja do mycia ciała i włosów Octenisan nie zawiera substancji zapachowych ani barwiących, a jej pH jest neutralne dla skóry.

Jak działa antybakteryjna emulsja myjąca Octenisan?

Emulsja do mycia ciała i włosów Octenisan wykazuje właściwości antybakteryjne. Dzięki zawartości odpowiednio dobranych składników wspomaga pielęgnację skóry i pomaga zachować jej naturalną barierę ochronną.

Jak stosować Octenisan?

Nałóż nierozcieńczoną antybakteryjną emulsję Octenisan na ciało lub włosy, natrzyj, odczekaj 60 sekund i spłucz. Po takim zabiegu unikaj nakładania produktów do pielęgnacji skóry, np. balsamu do ciała.

Jak często stosować emulsję Octenisan?

Produkt Octenisan stosuj wedle potrzeb do pielęgnacyjnego mycia ciała oraz włosów.

*http://www.kosmetyka.farmacom.com.pl/artykul/liposomy.pdf

**https://chantarelle.pl/kwas-mlekowy-w-peelingach-chemicznych/

***http://www.akademiamedycyny.pl/wp-content/uploads/2017/09/7.pdf

****https://www.researchgate.net/profile/Jacek-Arct/publication/301342130_Alantoina_-_dzialanie_i_wykorzystanie_kosmetyczne/links/5fdfb03c45851553a0db3678/Alantoina-dzialanie-i-wykorzystanie-kosmetyczne.pdf


Skład INCI

Aqua, Cocamidopropylamine Oxide, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Glycerin, Hydroxyethylcellulose, Lactic Acid, Octenidina HCl, Allantoin.

Jak stosować

Nierozcieńczoną emulsję nanieść na wilgotną myjkę, natrzeć ciało, odczekać 1 minutę i spłukać.

Przeznaczenie

- Służy do pielęgnacyjnego, antybakteryjnego mycia ciała i włosów (także pod prysznicem),
- do antybakteryjnej toalety pacjentów przed zabiegami operacyjnymi,
- do wszystkich rodzajów skóry (nawet do skóry ze skłonnością do alergii i nadwrażliwością na mydło),
- jest szczególnie przydatny na oddziałach intensywnej opieki medycznej, oddziałach zakaźnych, oparzeniowych.

Pojemność

150 ml

Uwagi

Produkt nie zawiera mydła, barwników.

Seria

Octenisan

Producent

Schulke & Mayr GmbH

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.