Ocusalin 5% UD, krople do oczu, 20 minimsów po 0,5 ml

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

25,99
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100018009

Właściwości

Ocusalin jest jałowym, hipertonicznym roztworem chlorku sodu (5%), przeznaczonym do stosowania do oka, nie zawierającym substancji konserwujących, w jednodawkowych opakowaniach (minimsach). Ocusalin dzięki swoim właściwościom osmotycznym powoduje resorbcję nadmiaru wody z tkanek rogówki jeśli wystąpił jej obrzęk, przez co następuje poprawa widzenia. Ocusalin stosowany jest zwłaszcza po operacjach oka (na przykład po operacji zaćmy), jak również po zabiegach diagnostycznych (np.po gonioskopii), jeśli wystąpi zaburzenie równowagi osmotycznej w tkankach rogówki.

Skład

Chlorek sodu, woda do wstrzyknięć

Jak stosować

Oddzielić jeden pojemnik jednodawkowy (minims). Upewnić się, że pojemnik nie jest uszkodzony. Przez pokręcanie górną, płaską częścią otworzyć pojemnik (nie urywać). Wkraplać 3-5 razy na dobę do worka spojówkowego oka, które wykazuje zmiany. Nie dotykać oka końcówką pojemnika. Po zakropleniu powoli zamknąć oko. Należy ustalić z lekarzem okulistą zarówno częstotliwość zakraplania jak i okres stosowania preparatu!

Ostrzeżenia

Nie należy stosować tego wyrobu medycznego bez zalecenia lekarza! W przypadku stwierdzenia uszkodzenia pojemnika nie należy go używać. Podczas zakraplania nie należy dotykać powierzchni oka pojemnikiem. Aby uniknąć ryzyka zanieczyszczenia nie należy niczego dotykać otworem pojemnika. W przypadku obrzęków rogówki przeciwwskazane jest używanie soczewek kontaktowych. Jeśli używanie soczewek kontaktowych jest konieczne, przed zakraplaniem należy je zdjąć. Ponownie można je założyć po co najmniej 15 minutach od wkroplenia preparatu. Jeśli jednocześnie z preparatem Ocusalin stosowane są inne krople do oczu należy skonsultować się z lekarzem okulistą. Należy zachować odstęp co najmniej 5 minut pomiędzy zakraplaniem kolejnych preparatów. Po zastosowaniu preparatu może wystąpić pieczenie i/lub podrażnienie oka, w którym zastosowano preparat. Zawartość pojemnika przeznaczona jest do jednorazowego użytku. Preparat Ocusalin nie zawiera środków konserwujących. W związku, z czym jeśli w pojemniku pozostanie niewielka ilość roztworu należy go wyrzucić. Nie stosować preparatu po upływie daty ważności oznaczonej na każdym pojemniku.

Producent

Penta Arzneimittel GmbH
Werkstrasse 3
D-92551 Stulln, Niemcy

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.