Ocutears 0,15%, krople do oczu, 10 ml

Nawilżające krople do oczu bez konserwantów, z kwasem hialuronowym.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

31,19

Alternatywa od Dr. Maxa

Krople do oczu intensywnie nawilżające, do regularnego stosowania.

O produkcie: Ocutears 0,15%, krople do oczu, 10 ml

100018221

Opis

Ocutears to krople do oczu w postaci sterylnej, wiskoelastycznej, przezroczystej powłoki chroniącej rogówkę bez działania konserwantów.Składa się wyłącznie z naturalnych, biologicznych substancji. Ocutears naśladuje działanie naturalnych łez, chroni, nawilża i natłuszcza powierzchnię oka.

Właściwości

Ocutears to produkt przeznaczony dla osób, które borykają się z suchym zapaleniem rogówki i spojówki oraz urazami i nadżerkami rogówki. Wskazaniem do stosowania preparatu jest też suchość wynikająca z działania wiatru, zimna, ciepłego powietrza, klimatyzacji, kurzu, dymu i zanieczyszczeń, zespół suchego oka oraz pływanie w chlorowanej wodzie. Produkt jest odpowiedni dla osób noszących soczewki kontaktowe, pracujących przy komputerze, pokonujących długie trasy samochodem i kobiet w okresie, jakim jest menopauza.

Hialuronian sodu o wysokiej masie cząsteczkowej zastosowany w produkcie wpływa na stabilizowanie filmu łzowego. Odpowiada za lepko-sprężystą konsystencję preparatu. Wspiera regenerację nabłonka rogówki. Składniki zawarte w produkcie pomagają zmniejszyć zaczerwienienie i podrażnienie.

Wyrób nie może być stosowany w przypadku infekcji oka. Podczas aplikacji preparatu należy pamiętać, by nie dopuszczać do kontaktu końcówki buteleczki z rogówką. Osoby korzystające z innych leków do oczu powinny odczekać co najmniej 5 minut przed podaniem kropli Ocutears.

Po zastosowaniu produktu Ocutears może wystąpić tymczasowe pogorszenie ostrości wzroku. Preparat nie podrażnia oczu. Jest kompatybilny ze wszystkimi rodzajami soczewek kontaktowych. Wyrób należy aplikować bezpośrednio do worka spojówkowego.

Jak działa Ocutears?

Preparat zawiera składniki, które pomagają nawilżyć i uchronić powierzchnię oka przed czynnikami zewnętrznymi, w tym naprężeniem mechanicznym. Wpływają na łagodzenie odczuwanych dolegliwości.

Kiedy stosować Ocutears?

Preparat jest przeznaczony dla osób, które borykają się z dyskomfortem w obrębie oczu. Można go stosować również w przypadku zaburzeń hormonalnych.

Jak długo można stosować Ocutears?

Po otwarciu preparat można stosować przez maksymalnie 6 miesięcy.

Czy stosowanie Ocutears w ciąży jest bezpieczne?

Producent nie udostępnia informacji na temat możliwości stosowania produktu przez kobiety w ciąży i w trakcie karmienia piersią.


Skład

0,15% hialuronian sodu, chlorek sodu, wodorofosforan sodu, diwodorofosforan sodu oraz woda oczyszczona.

Jak stosować

Naciskając bok butelki wycisnąć 1 krople bezpośrednio na oko lub soczewkę kontaktową.

Krople mogą być używane z wszystkimi rodzajami soczewek kontaktowych. Stosować maksymalnie przez 6 miesięcy.


Dzienne spożyciePrzeznaczenie

Zapalenia rogówki i spojówki (Zespół Sjögrena), urazów rogówki, nadżerek, operacji rogówki, noszenia soczewek kontaktowych, zaburzeń hormonalnych (menopauza), działania klimatyzacji, wiatru, zimna, suchego, ciepłego powietrza, kurzu, dymu, zanieczyszczenia powietrza, pracy przy komputerze, długich podróży samochodem lub samolotem, pływania w chlorowanej wodzie.

Możliwe skutki uboczne

Może być stosowany przez 6 miesięcy po pierwszym otwarciu. Skuteczny bez działania konserwantów.

Waga

10 ml netto

Dystrybutor

SANTEN OY

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.