Ocuvite Complete, suplement diety, 60 kapsułek

Suplement diety dostępny w postaci kapsułek, zawiera DHA oraz cynk.

Dostępny
30,59

O produkcie: Ocuvite Complete, suplement diety, 60 kapsułek

100009045

Opis

Ocuvite Complete to suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Składniki preparatu zostały skomponowane tak, by chroniły plamkę żółtą. W składzie suplementu diety Ocuvite Complete znajdują się również silne przeciwutleniacze, które neutralizują działanie wolnych rodników. Ocuvite Complete to idealny wybór dla osób narażonych na czynniki ryzyka AMD.

Właściwości

Ocuvite Complete to suplement diety zawierający cenne składniki odżywcze, które pomagają w utrzymywaniu poprawnego widzenia. Naukowo opracowana formuła preparatu bazuje na kwasach omega-3 i cynku — substancjach, które nie są produkowane przez organizm i muszą być do niego dostarczane wraz z pożywieniem. Skład produktu Ocuvite Complete dodatkowo wzbogacono o witaminę C, witaminę E oraz wyciąg z kwiatów Tagetes erecta będący źródłem karetonoidów — luteiny i zeaksantyny.

  • Olej rybi zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, w tym kwas dokozaheksaenowy (DHA) i kwas eikozapentaenowy (EPA). Zaliczają się one do grupy niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). Zaleca się ich podaż w diecie. Kwasy DHA i EPA przyczyniają się do ochrony narządu wzroku i zachowywania odpowiedniej ostrości widzenia*.
  • Witamina C (kwas L-askorbinowy) wykazuje właściwości przeciwutleniające, przyczyniając się do ochrony struktur oczu przed szkodliwym stresem oksydacyjnym*. Ponadto wspiera proces regeneracji zredukowanej formy witaminy E i wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego**.
  • Witamina E pomaga zabezpieczać komórki przed wpływem wolnych rodników**.
  • Cynk przyczynia się do ochrony struktur oczu przed stresem oksydacyjnym*, jednocześnie pomagając w zachowywaniu prawidłowego widzenia**.
  • Wyciąg z kwiatów Tagetes erecta zawiera luteinę i zeaksantynę, które są naturalnymi barwnikami występującymi w siatkówce Ponadto wykazują właściwości przeciwutleniające, dzięki czemu zabezpieczają komórki przed oddziaływaniem wolnych rodników powstających pod wpływem promieniowania UV*.

Jak dawkować Ocuvite Complete?

Stosuj 1-2 kapsułki suplementu diety dziennie podczas posiłku, popijając wodą. Pamiętaj, aby nie przekraczać rekomendowanej dobowej porcji preparatu.

Kiedy brać Ocuvite Complete?

Możesz stosować suplement diety, jeśli zależy Ci na uzupełnieniu diety w składniki odżywcze wspomagające utrzymywanie narządu wzroku w dobrej kondycji.

Jak długo można stosować Ocuvite Complete?

Nie ma ograniczeń co do czasu spożywania suplementu diety.

Czy stosowanie Ocuvite Complete w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, przed spożyciem suplementu diety skonsultuj się z lekarzem.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Ocuvite Complete?

Jeśli stosujesz leki przeciwzakrzepowe lub cierpisz na zaburzenia trawienia tłuszczów, przed rozpoczęciem suplementacji skonsultuj się z lekarzem.

*https://www.mp.pl/pacjent/leki/lek/85854,Ocuvite-Complete-kapsulki

**https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:02012R0432-20160914&from=ES


Tabela

Składniki 1 kapsułka % RWS* 2 kapsułki % RWS*
Olej rybny,
w tym:
Kwasy tłuszczowe omega-3
Kwas dokozaheksaenowy (DHA)
507,5 mg

300 mg
180 mg
-

-
-
1015 mg

600 mg
360 mg
-

-
-
Witamina C 90/ 180 mg 112,5% 180 mg 225%
Witamina E (ekwiwalent alfa-tokoferolu) 15 mg 125% 30 mg 250%
Cynk 7,5 mg 75% 15 mg 150%
Luteina 5 mg - 10 mg -
Zeaksantyna 1 mg - 2 mg  

*RWS - Referencyjna Wartość Spożycia


Skład

Składniki: olej rybny bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3 (w tym DHA), żelatyna rybna; witamina C; substancja wiążąca: glicerol (E 422); luteina (wyciąg z kwaitów Tagetes erecta, olej szafranowy); witamina E (octan dl-alfa-tokoferylu), substancja zagęszczająca: mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych (E 471); cynk (siarczan cynku); substancja zagęszczająca: dwutlenek krzemu (E 551); zeaksantyna (wyciąg z kwiatów Tagetes erecta, olej sojowy); barwniki: tlenek i wodorotlenki żelaza (E 172).


Jak stosować

Doustnie, 1 -2 kapsułki na dzień podczas posiłku, popić wodą.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1-2 kapsułki.


Przeznaczenie

Osoby dorosłe.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.


Producent

VALEANT
Przemysłowa 2
Rzeszów


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.