Olimp Forsen Fast Melatonina, suplement diety, 30 tabletek

Suplement diety zawiera melatoninę, która pomaga przy zasypianiu.

Dostępny
22,19

O produkcie: Olimp Forsen Fast Melatonina, suplement diety, 30 tabletek

100009233

Opis

Produkt zawierający melatoninę, w postaci tabletek rozpadających się już w jamie ustnej, co pozwala na szybsze uwolnienie i wchłonięcie tej substancji w porównaniu do klasycznych form (tabletka/kapsułka). O cytrusowym smaku. Dzięki formie ODT nie jest konieczne połykanie tabletki i popijanie jej wodą.

Właściwości

Olimp Forsen Fast Melatonina to suplement diety, który powstał z myślą o osobach mających problem ze snem. Jego przyjmowanie jest zalecane m.in. przy zaburzeniach rytmu dobowego spowodowanego np. zmianą stref czasowych, wykonywaniem pracy zmianowej. Jest przeznaczony dla dorosłych. Jego formuła bazuje na melatoninie – składniku aktywnym, który pomaga w zasypianiu i przyczynia się do zredukowania liczby wybudzeń w nocy. Korzyści ze stosowania suplementu zawierającego melatoninę można osiągnąć w przypadku spożycia 1 mg składnika aktywnego – na krótko przed pójściem spać.

Melatonina występuje naturalnie w organizmie człowieka. Jest neurohormonem, za produkcję którego odpowiada szyszynka. Wykazuje właściwości antyoksydacyjne. Charakteryzuje się dobowym rytmem wydzielania – w ciągu dnia osiąga niskie stężenie we krwi, natomiast jej poziom rośnie wieczorem i ma szczyt między 24:00 a 3:00.

To suplement diety, który powstał w nowoczesnym Ośrodku Badawczo-Rozwojowym firmy farmaceutycznej Olimp Laboratories. Ma postać tabletek – w opakowaniu znajduje się 30 sztuk, co wystarcza na 1-miesięczną suplementację. Produkt zawiera substancje słodzące: asesulfam K i sukralozę.

Jak działa Olimp Forsen Fast Melatonina?

Suplement diety wykorzystuje działanie melatoniny na receptory MT1, MT2 i MT3, które uczestniczą w regulowaniu rytmu okołodobowego i wpływają na regulowanie snu.

Jak stosować Olimp Forsen Fast Melatonina?

Ten suplement diety stosuj zgodnie z rekomendacjami producenta – przyjmuj 1 tabletkę dziennie, na ok. 30 minut przed pójściem spać. Preparat możesz spożywać też inaczej – w oparciu o zalecenia lekarza.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Olimp Forsen Fast Melatonina?

Suplement diety z melatoniną nie jest przeznaczony dla dzieci, młodzieży, kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią. Ze stosowania preparatu zrezygnuj także w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników.

Z czym nie łączyć Olimp Forsen Fast Melatonina?

Producent informuje, aby w okresie suplementacji nie spożywać alkoholu. Preparatu nie łącz także z przyjmowaniem leków. W razie wątpliwości najlepiej skonsultuj się z lekarzem – przed rozpoczęciem stosowania tego produktu.

Czy Olimp Forsen Fast Melatonina ma skutki uboczne?

Spożycie preparatu w nadmiernych ilościach może wywołać efekt przeczyszczający. Ponadto suplement diety może wpływać negatywnie na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn – jednak w stopniu nieznacznym. Musisz więc zachować ostrożność w okresie suplementacji.


Tabela

1 tabletka zawiera 1 mg melatoniny

Skład

substancja wypełniająca – mannitol; nośnik – poliwinylopolipirolidon; substancje wypełniające – celuloza mikrokrystaliczna, sorbitole; substancje przeciwzbrylające – sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu; aromaty, melatonina, regulator kwasowości – kwas cytrynowy; substancja glazurująca – kopolimer poliwinylopirolidonu-octanu winylu; substancje słodzące – acesulfam K, sukraloza.

Jak stosować

1 tabletka raz dziennie 30 minut przed snem lub inaczej po konsultacji z lekarzem.

Przeznaczenie

Preparat przeznaczony jako suplement diety dla osób długo zasypiających.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Uwaga: produkt nie jest przeznaczony dla dzieci, młodzieży, kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Nie należy stosować produktu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Suplement diety może nieznacznie negatywnie wpływać na zdolność obsługi maszyn i zdolność prowadzenia pojazdów. Nie łączyć ze spożywaniem alkoholu i z lekami. Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający.


Producent

OLIMP LABORATORIES Sp. z o. o.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.