Olimp Luteina Max-Complex, suplement diety, 30 tabletek powlekanych

Suplement diety z luteiną oraz ekstraktem z owoców borówki czarnej.

Dostępny
22,93

Klienci kupili również

O produkcie: Olimp Luteina Max-Complex, suplement diety, 30 tabletek powlekanych

100003300

Opis

Suplement diety - Kompozycja naturalnej luteiny i zeaksantyny oraz ekstraktu z owoców borówki czarnej w formie tabletek powlekanych.

Właściwości

Suplement diety Olimp Luteina Max-Complex opracowano z myślą o wspomaganiu wzroku dorosłych kobiet i mężczyzn pracujących w sztucznym świetle, wykonujących zawód wymagający wielogodzinnego patrzenia w monitor, narażonych na wpływ intensywnego światła słonecznego i odczuwających zmęczenie oczu. Po preparat mogą sięgnąć również osoby zastanawiające się, jakie substancje odżywcze i jakie witaminy warto suplementować, aby zachować dobry wzrok.

W składzie produktu Olimp Luteina Max-Complex znajduje się wysokiej jakości luteina, wyciąg z kwiatu aksamitki wyniosłej (Tagetes erecta L.) standaryzowany na 8% zeaksantyny oraz wyciąg z borówki czarnej (Vaccinium myrtillusL.) standaryzowany na 25% antocyjanidyn. Składniki te wielokierunkowo wspierają utrzymanie prawidłowego widzenia.

  • Wyciąg z owoców borówki czarnej dostarcza cenne substancje odżywcze, które wspomagają poprawne działanie narządu wzroku. Stanowi naturalne źródło antocyjanidyn — przeciwutleniaczy przyczyniających się do ochrony komórek oka przed wpływem szkodliwych wolnych rodników. Antocyjanidyny pomagają też zachować prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych.
  • Luteina zalicza się do grupy karotenoidów (naturalnych barwników) występujących w oku. Jej najwyższe stężenie znajduje się w plamce żółtej. Ponadto występuje w całej siatkówce i soczewce. Plamka żółta odpowiada m.in. za centralne widzenie i zachowanie odpowiedniej ostrości widzenia.
  • Zeaksantyna jest izomerem luteiny. Jej największą ilość obserwuje się w plamce żółtej oka. Nieco mniejsze stężenie zeaksantyny notuje się w soczewce. Ten naturalny składnik wpływa na zdolności antyoksydacyjne organizmu i pełni funkcję naturalnego filtra UV. Pomaga chronić komórki przed wpływem szkodliwego promieniowania słonecznego. Dodatkowo przyczynia się do zmniejszenia zmęczenia oczu wynikającego np. z wielogodzinnej pracy przy komputerze.

Suplement diety Olimp Luteina Max-Complex ma postać doustnych tabletek.

Jak stosować Olimp Luteina Max-Complex?

Spożywaj 1 tabletkę suplementu diety Olimp Luteina Max-Complex 1 raz dziennie. Porcję połknij w czasie posiłku i popij wodą. Nie przekraczaj zalecanej dobowej ilości preparatu.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Olimp Luteina Max-Complex?

Nie spożywaj preparatu Olimp Luteina Max-Complex w razie nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników.

Czy Olimp Luteina Max-Complex ma skutki uboczne?

Nie ma danych co do ewentualnych skutków ubocznych występujących podczas stosowania suplementu diety.


Skład

Maltodekstryna, ekstrakt z owoców borówki czarnej (Vaccinium myrtillus L) 25% antocyjanidyn; luteina i zeaksantyna (z Tagetes erecta L.); substancja wypełniająca - sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana; substancje glazurujące - alkohol poliwinylowy (PVA), talk, glikol polietylenowy, monooleinian polioksyetylenosorbitolu; substancje przeciwzbrylające - sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu; barwniki - dwutlenek tytanu, tlenki i wodorotlenki żelaza

Jak stosować

Spożywać doustnie.

Dzienne spożycie

1 tabletka w trakcie posiłku, popijając odpowiednią ilością płynu.

Przeznaczenie

Uzupełnianie diety w składniki preparatu.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.
Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Waga

10,8 g

Dystrybutor

Olimp Laboratories Sp. z o.o.
Nagawczyna 109c
39-200 Dębica
Polska

Producent

Olimp Laboratories Sp. z o.o.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.