Optive Plus, krople do oczu, 10 ml

Wyrób medyczny w postaci kropli do oczu, łagodzą uczucie suchości.

Dostępny
34,49
Maksymalna dozwolona ilość: 1 szt.

O produkcie: Optive Plus, krople do oczu, 10 ml

100004210

Opis

Optive Plus, to krople, które łagodzą uczucie suchości i podrażnienia oczu, wywołane przez nieprzyjazne dla oczu czynniki takie jak: sztuczne oświetlenie, klimatyzacja, długa praca przed monitorem komputera lub wielogodzinne kierowanie samochodem. Krople, działają na trzech polach: pielęgnują, nawilżają oraz chronią naturalny film łzowy poprzez wzmocnienie jego warstwy lipidowej.

Właściwości

Optive Plus to preparat ze składnikami, które pomagają wzmocnić warstwę lipidową naturalnego filmu łzowego i odpowiednio nawilżyć tkanki. Jest stosowany w celu zachowania równowagi osmotycznej powierzchni oka. Substancje w nim zawarte wpływają na ochronę komórek przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Związki zastosowane w preparacie po kontakcie z powierzchną oka rozkładają się na naturalne składniki łez. Produkt może być stosowany przez osoby, które noszą soczewki kontaktowe.

Podczas stosowania preparatu należy uważać, by nie dotknąć końcówką aplikatora powieki lub  powierzchni oka. Takie zdarzenie mogłoby doprowadzić do zanieczyszczenia produktu. Po użyciu preparatu należy zachować co najmniej 5 minut odstępu przed zastosowaniem kolejnego wyrobu medycznego do oczu. Produkt służy jedynie do użytku zewnętrznego. Nie można go połykać.

Preparat Optive Plus zawiera składnik konserwujący – Purite. To naturalna substancja, która po znalezieniu się na powierzchni oka ulega rozpadowi. Produkt umieszczono w butelce z aplikatorem, który ułatwia porcjowanie wyrobu.

Jak działa Optive Plus?

Preparat Optive Plus zawiera składniki, które wpływają na codzienne nawilżanie oczu. Może być stosowany w przypadku uczucia dyskomfortu, zgodnie z własnymi potrzebami.

Jak stosować Optive Plus?

Preparat należy aplikować do worka spojówkowego. Na każde oko powinno się stosować po 1-2 krople produktu. Częstotliwość aplikacji zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Po każdym użyciu należy szczelnie zamknąć butelkę. W razie długotrwałych dolegliwości producent zaleca konsultację z okulistą.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Optive Plus?

Preparat Optive Plus nie jest odpowiedni dla osób, które borykają się z nadwrażliwością na którykolwiek z jego składników.

Czy Optive Plus ma skutki uboczne?

Preparat Optive Plus może powodować skutki uboczne, gdy jest wykorzystywany niezgodnie ze środkami ostrożności i z pominięciem przeciwwskazań.


Skład

Sól sodowa karboksymetylocelulozy (0,5%), gliceryna (1%), olej rycynowy (0,25%), polisorbat 80 (0,5%), erytrytol (0,25%), Purite (0,01%).

Dystrybutor

Allergan Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 94
00-807 Warszawa

Producent

Allergan Pharmaceuticals Ireland

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.