Optive, nawilżający roztwór do oczu, 10 ml

Krople do oczu, roztwór o podwójnym działaniu, pielęgnuje, nawilża.

Dostępny
33,76

O produkcie: Optive, nawilżający roztwór do oczu, 10 ml

100004208

Opis

Optive jest jałowym wielodawkowym roztworem, zawierającym sól sodową karboksymetylocelulozy i glicerynę oraz substancję konserwującą o nazwie Purite, która rozkłada się do naturalnych składników łez na powierzchni oka.

Właściwości

Optive to preparat ze składnikami, które pomagają zmniejszyć dyskomfort związany z oczami. Wspierają zachowanie odpowiedniego nawilżenia. Mogą być stosowane w przypadku takich problemów jak: zespół suchego oka, podrażnienie, pieczenie, zaczerwienienie i zmęczenie spowodowane długotrwałym oglądaniem telewizji, pracą przy komputerze oraz przebywaniem w zadymionym lub klimatyzowanym pomieszczeniu.

Składniki zawarte w preparacie Optive pomagają zregenerować komórki i uchronić je przed dalszymi uszkodzeniami. Wspierają walkę z uczuciem obecności ciała obcego pod powieką. Są to:

  • Sól sodowa karboksymetylocelulozy – odpowiada za żelową konsystencję preparatu. Wpływa na stabilizację filmu łzowego i jego lepkość. Pomaga zachować preparat na powierzchni gałki ocznej przez dłuższy czas. Jest stosowana w celu ograniczenia odparowywania wody i ryzyka podrażnienia oka.
  • Glicerol – pomaga przywrócić i utrzymać odpowiednią równowagę osmotyczną.

Preparat Optive jest odpowiedni również dla osób, które noszą soczewki kontaktowe. Wyrób umieszczono w butelce z aplikatorem porcjującym krople. Produkt jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego miejscowego – do worka spojówkowego. Wyrób jest sterylny.

Jak działa Optive?

Preparat Optive zawiera składniki, które pomagają zadbać o odpowiednie nawilżanie oczu w stanach suchości i przy uczuciu dyskomfortu.

Jak stosować Optive?

Preparat Optive powinien być aplikowany do oczu z wykorzystaniem końcówki buteleczki. Podczas stosowania produktu należy uważać, by nie dotknąć opakowaniem powieki lub powierzchni oka. Preparat należy aplikować do worka łzowego, po 1-2 krople. Wyrób może być stosowany w razie potrzeby. Po każdym użyciu należy szczelnie zamknąć butelkę.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Optive?

Preparat nie powinien być stosowany przez osoby, które mają uczulenie na którykolwiek z jego składników.

Z czym nie łączyć Optive?

Nie ma informacji na temat możliwości łączenia produktu z innymi preparatami.


Skład

Sól sodowa karboksymetylocelulozy 0,5%, gliceryna 0,9%, l'karnityna, erytrytol, PURITE 0.01% (środek konserwujący).

Dzienne spożycie

Wkroplić 1 lub 2 krople do oka (oczu). Stosować w razie potrzeby.

Ostrzeżenia

Preparat zachowuje trwałość przez 6 miesięcy od pierwszego otwarcia.

Dystrybutor

Allergan Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 94
00-807 Warszawa

Producent

Allergan Sp. z o.o.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.