Osłonka Balance, suplement diety, krople doustne, 7,5 ml

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

29,98

O produkcie

100012252

Osłonka Balance jest naturalnym synbiotykiem przeznaczonym dla niemowląt od 1. dnia życia i dzieci. Zawiera bakterie kwasu mlekowego z wyselekcjonowanych szczepów Lactobacillus rhamnosus ForaActive 19070­2 i Lactobacillus reuteri oraz fruktooligosacharydy (FOS).

Właściwości

Zastosowanie technologii krioprotekcji (Cryo­Protection) chroni bakterie probiotyczne przed stresem mechanicznym i termicznym podczas procesu wytwarzania i przechowywania produktu oraz przed działaniem soku żołądkowego i żółci. Umożliwia to ich lepszą adaptację i przeżywalność w świetle jelit oraz zachowanie wysokiej aktywności biologicznej. Zawarty w synbiotyku Osłonka Balance składnik odżywczy Actilight (fruktooligosacharydy) stanowi swoistą pożywkę niezbędną do rozwoju bakterii probiotycznych zawartych w preparacie, umożliwiając im szybsze namnażanie w przewodzie pokarmowym. Zastosowany prebiotyk Actilight jest w niewielkim stopniu trawiony w jelicie cienkim i dociera do okrężnicy w 95%.

Zastosowanie produktu Osłonka Balance:­
- pomaga w zachowaniu równowagi mikroflory jelitowej­
- do stosowania jako uzupełnienie diety w trakcie i po antybiotykoterapii

Tabela

5 kropli zawiera:
Liofilizat bakterii probiotycznych: 250 mln (2,5 x 108 CFU), w tym:
    Lactobacillus rhamnosus FloraActive 19070-2: 125 mln
    Lactobacillus reuteri FloraActive 12246: 125 mln
Fruktooligosacharydy (FOS) -prebiotyk: 1,667 mg*

CFU - (colony forming unit) - jednostka tworząca kolonię
* brak referencyjnej wartości spożywczej

Skład

Składniki:
olej słonecznikowy rafirowany,
fruktooligosacharydy (Actilight),
Lactobacillus rhamnosus FloraActive 19070­2,
Lactobacillus reuteri FloraActive 12246

Jak stosować

Nakrętka butelki zawiera pipetę ­ dozownik, który pozwala na dokładne odmierzenie właściwej porcji do spożycia. Przed każdym użyciem mocno wstrząsnąć przez 20­30 sekund. Odkręcić nakrętkę i trzymając butelkę pionowo nabrać płyn do pipety. Odmierzyć pipetą 5 kropli do niewielkiej ilości letniego pokarmu lub płynu (przegotowanej wody, mleka lub jogurtu). Można podawać bezpośrednio na łyżeczce lub do ust dziecka. Po użyciu należy zakręcić nakrętkę.Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.
Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia są ważne dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 5 kropli.

Przeznaczenie

Dla niemowląt od 1. dnia życia i dzieci.

Ostrzeżenia

bez laktozy
bez glutenu
bez GMO
Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci, w suchym, ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej lub w lodówce. Nie zamrażać.

Waga

Objętość netto 7,5 ml.

Producent

Apotex Polska Sp. z o.o.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.