Ost Plus 40 mg/2 ml, 1 ampułkostrzykawka

Roztwór do robienia iniekcji przestrzeni stawowej, ampułkostrzykawka.

Dostępny
291,59

O produkcie: Ost Plus 40 mg/2 ml, 1 ampułkostrzykawka

100010220

Opis

Nazwa Ost Plus
Nazwa międzynarodowa Natrium hyaluronatum
Dawka 40 mg/2 ml
Postać iniekcja
Wielkość opakowania 2 ml
Działanie/właściwości
  • zwiększa stężenie kwasu hialuronowego w stawie

Ost Plus 40 mg/2 ml, 1 ampułkostrzykawka to wyrób medyczny zawierający kwas hialuronowy przeznaczony do iniekcji dostwowych. 


Właściwości

  • Zmniejsza ból.
  • Polepsza mobilność stawów.
  • Zmniejsza ilość stosowanych leków przeciwbólowych.
  • Skuteczny, dobrze tolerowany oraz bezpieczny.

Efektem iniekcji Ost Plus jest wzrost stężenia kwasu hialuronowego w stawie, które często ulega zmniejszeniu w wyniku choroby zwyrodnieniowej stawów. Struktura kwasu hialuronowego zawartego w Ost Plus jest podobna do struktury kwasu hialuronowego w ludzkim organizmie.


Skład

-2% kwas hialuronowy otrzymany metodą biofermentacji
-10 mg mannitolu


Jak stosować

1-3 iniekcji Ost Plus w odstępach jednotygodniowych. Możliwe jest jednoczesne leczenie kilku stawów. W razie potrzeby można powtarzać cykl leczenia. W razie wystąpienia wysięku śródstawowego zaleca się jego zmniejszenie przez aspirację, unieruchomienie stawu, przyłożenie okładu chłodzącego i (lub) dostawowe podanie kortykosterydów. Po 2-3 dniach można rozpocząć leczenie preparatem Ost Plus.

Zawartość i zewnętrzna powierzchnia ampułkostrzykawki preparatu Ost Plus jest jałowa tak długo, dopóki sterylne opakowanie pozostaje nieuszkodzone. Wyjąć ampułkostrzykawkę Ost Plus z jałowego opakowania, odkręcić osłonkę z końcówki luer lock, zamocować odpowiednią igłę (np. 18-25 G) i zatrzasnąć lekko obracając. Jeśli w strzykawce znajduje się pęcherzyk powietrza, należy go usunąć przed iniekcją.


Przeznaczenie

Wskazaniem do stosowania Ost Plus jest ból i ograniczona ruchomość stawu kolanowego i innych stawów maziówkowych w przebiegu zmian degeneracyjnych i pourazowych.


Ostrzeżenia

Wyłącznie do użytku lekarza.

Dystrybutor

TRB CHEMEDICA Sp. z o.o.
ul. Ligocka 103 Bud. 3d
40-568 Katowice


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.