OST, roztwór wiskoelastyczny do iniekcji do przestrzeni stawowej 0,02g/2 ml, 1 ampułkostrzykawka

Dostępny
93,99

O produkcie

100010732

Roztwór wiskoelastyczny do iniekcji do przestrzeni stawowej zawierający sól sodową kwasu hialuronowego.

Właściwości

Zawarty w preparacie hialuronian nadaje płynowi stawowemu jego charakterystyczne wiskoelastyczne właściwości, umożliwiając mu działanie jako smar, amortyzator wstrząsów i filtr kontrolujący ruchy komórek i dużych cząsteczek wewnątrz stawu. Tworzy powłokę na całej wewnętrznej powierzchni stawu, która działa jako wiskoelastyczna osłona powierzchni chrząstki stawowej i maziówki ochraniając te struktury przed mechanicznym uszkodzeniem. Co więcej, chroni chrząstkę i maziówkę przed działaniem wolnych rodników i innych czynników zapalnych.

Skład

1 ml izotonicznego roztworu zawiera 10,0 mg soli sodowej kwasu hialuronowego oraz chlorek sodu, wodorofosforan sodu, dwuwodorofosforan sodu, wodę do iniekcji.

Przeznaczenie

Ost jest wskazany do leczenia bólu i ograniczonej ruchomości spowodowanych zwyrodnieniowymi oraz urazowymi zmianami w stawie kolanowym oraz innych stawach.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Należy zachować zasadnicze środki ostrożności związane z iniekcją dostawową. OST powinien być wstrzyknięcy dokładnie do przestrzeni stawowej. Unikać iniekcji do naczyń krwionośnych i okolicznych tkanek. Nie użwać jeżeli ampułkostrzykawka lub sterylne opakowanie są uszkodzone. Do jednorazowego użycia. Przechowywać w temperaturze 2 - 25 oC. Nie używać po upływie terminu ważności. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Wyłącznie do użytku lekarzy.

Producent

TRB Chemedica

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.