Osteovit D3 Forte, suplement diety, 100 tabletek

Suplement diety zawiera witaminę D3, która wzmacnia kości i zęby.

Dostępny
23,49

O produkcie: Osteovit D3 Forte, suplement diety, 100 tabletek

100008713

Opis

Osteovit D3 Forte zawiera węglan wapnia, który jest źródłem zjonizowanego wapnia (Ca2+). Wapń bierze udział w tworzeniu i mineralizacji kości. Działa wspomagająco w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Wspomaga prawidłowy proces przewodzenia nerwowego, krzepliwość krwi. Wapń stanowi element równowagi elektrolitycznej organizmu. Wapń przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego poprzez wpływ na aktywność wielu enzymów szlaków metabolicznych. Witamina D wspomaga wchłanianie wapnia oraz jego prawidłowy poziom we krwi. Działa wspomagająco dla utrzymania zdrowych kości i prawidłowego funkcjonowania mięśni w naszym organizmie.

Właściwości

Preparat jest przeznaczony dla osób dorosłych – przede wszystkim po 60. roku życia oraz po unieruchomieniu, a także kobiet w okresie menopauzy. Osteovit D3 Forte zawiera składniki aktywne, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu kostnego i układu mięśniowego. Odpowiadają za to:

  • wapń (w postaci węglanu wapnia) – uczestniczy w procesie tworzenia i mineralizacji kości; wpływa na krzepliwość krwi; wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni; ma wpływ na przewodnictwo nerwowe; wspomaga zachowanie prawidłowego metabolizmu energetycznego; wpływa na utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu,
  • witamina D3 (w postaci cholekalcyferolu) – wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego; jest niezbędna do przyswajania oraz utrzymania właściwego poziomu wapnia we krwi; wpływa na równowagę gospodarki wapniowo-fosforanowej; pomaga w zachowaniu kości i zębów w zdrowiu; wspomaga pracę mięśni.

Osteovit D3 Forte ma postać tabletek. Jedno opakowanie zawiera 100 sztuk, co wystarcza na 50 dni suplementacji. Preparat nie zawiera laktozy ani glutenu – może być stosowany w przypadku osób z nietolerancjami pokarmowymi. Jest odpowiedni dla osób chorujących na cukrzycę.

Kiedy brać Osteovit D3 Forte?

Suplement diety Osteovit D3 Forte możesz przyjmować w okresie zwiększonego zapotrzebowania na wapń oraz witaminę D3. Będzie odpowiedni również wtedy, gdy zależy Ci na wzmocnieniu kości i zębów, a także wsparciu pracy mięśni.

Jak długo można stosować Osteovit D3 Forte?

Producent nie informuje o tym, jak długo może trwać suplementacja Osteovit D3 Forte. W razie wątpliwości, możesz skonsultować się z lekarzem lub poprosić o poradę farmaceutę.

Czy stosowanie Osteovit D3 Forte w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Jeżeli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, skonsultuj się z lekarzem zanim zaczniesz spożywać ten suplement diety. Producent nie podaje informacji o bezpieczeństwie stosowania Osteovit D3 Forte przez kobiety ciężarne oraz w okresie laktacji.


Skład

węglan wapnia 1475 mg, co odpowiada 500 mg jonów wapnia (Ca2+); celuloza mikrokrystaliczna, żel celulozowy (substancja dodatkowa, substancja wypełniająca); stearynian magnezu (substancja dodatkowa, substancja przeciwzbrylająca);  hydroksypropylometyloceluloza (substancja dodatkowa, substancja wiążąca); alkohol poliwinylowy (PVA) (substancja dodatkowa, substancja wiążąca); sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, guma celulozowa usieciowana (substancja dodatkowa, nośnik); witamina D (w postaci witaminy D3 – jako cholekalcyferol) – 25 μg (1000 j.m.)

Jak stosowaćDzienne spożycie

2 razy dziennie po 1 tabletce, popijając niewielką ilością płynu. Zaleca się przyjmowanie preparatu w trakcie posiłku ze względu na lepszą przyswajalność substancji czynnych.

Przeznaczenie

Osteovit D3 Forte polecamy:

- kobietom w okresie okołomenopauzalnym. Wapń i witamina D pomagają zmniejszyć utratę minerałów kostnych u kobiet w wieku 50 lat i starszym w okresie; pomenopauzalnym;

- wspomagająco osobom do utrzymania zdrowych kości;

- osobom obojga płci w wieku 60 lat i starszym ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na witaminę D;

- osobom długotrwale unieruchomionym;

- w celu uzupełnienia niedoborów witaminy D3 i wapnia w organizmie.


Ostrzeżenia

ie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety, ani zdrowego trybu życia. Preparat powinien być przechowywany w sposób niedostępny i niewidoczny dla małych dzieci.

Producent

ASA Sp. z o.o.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.