Otrivin Allergy, Aerozol do nosa, roztwór ( Phenylephrinum + Dimetindeni maleas 2,5 mg + 0,25 mg ) / ml 15 ml

Marka: OTRIVIN
Dostępny
17,31

O produkcie

100004262

Preparat przeznaczony jest do stosowania na błony śluzowe nosa, jego aktywność nie zależy od stężenia składników czynnych w surowicy.

Działanie

Zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa; hamuje działanie histaminy odpowiedzialnej za reakcje alergiczne.

Wskazania

Otrivin Allergy stosuje się do leczenia sezonowego (katar sienny) oraz nie sezonowego alergicznego nieżytu nosa, objawowego leczenia przeziębień, przekrwienia błony śluzowej nosa, ostrego i przewlekłego nieżytu nosa, ostrego i przewlekłego zapalenia zatok, naczynioruchowego nieżytu nosa, niedrożność nosa po urazach jamy nosowej oraz jako leczenie wspomagające w zapaleniu ucha środkowego i pielęgnacji przed- i pooperacyjnej w chirurgii nosa.

Przeciwwskazania

- nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu,
- zanikowy nieżyt nosa,
- aktualnie trwające lub zakończone w ciągu 14 dni leczenie inhibitorami monoaminooksydazy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed użyciem zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie leku u dzieci

Od 6 roku życia.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Dawkowanie

Dzieci w wieku poniżej 6 lat: nie zaleca się stosowania produktu
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat (pod nadzorem dorosłych): 1 do 2 aplikacji do każdego otworu nosowego 3 do 4 razy na dobę.
Dorośli oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 do 2 aplikacji do każdego otworu nosowego 3 do 4 razy na dobę; ostatnią dawkę zaleca się przyjmować krótko przed snem.

Skutki uboczne

Rzadko łagodne i przemijające objawy w miejscu podania: uczucie pieczenie lub suchość błony śluzowej nosa.

Skład

Jeden ml roztworu zawiera 2,5 mg fenylefryny (Phenylephrinum) oraz 0,25 mg dimetyndenu maleinianu (Dimetindeni maleas). Jedna dawka zawiera 0,3536 mg fenylefryny i 0,0354 mg dimetyndenu maleinianu. Substancje pomocnicze: benzalkoniowy chlorek, sodu wodorofosforan bezwodny, kwas cytrynowy jednowodny, sorbitol, olejek lawendowy, deterpenowany, woda oczyszczona.

Producent

Novartis

Dystrybutor

Novartis Poland Sp. z o.o. Consumer Health
ul. Marynarska 15
02-674 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.