Ovarin, 60 tabletek

Suplement diety zawiera wit. D oraz wit. z grupy B i kwas foliowy.

Dostępny
43,77

O produkcie: Ovarin, 60 tabletek

100007470

Opis

OVARIN to suplement diety dla kobiet, zawierający starannie dobrany zestaw składników odżywczych, wspomagający utrzymanie prawidłowej gospodarki hormonalnej, w ilościach dostosowanych do potrzeb kobiet w wieku rozrodczym.

Właściwości

Suplement diety Ovarin zawiera dwie formy izomeryczne inozytolu (mio-inozytol i D-chiro-inozytol), aktywną i łatwo przyswajalną formę kwasu foliowego (L-metylofolian wapnia), witaminy z grupy B, w tym witaminę B12 w formie metylokobalaminy, oraz witaminę D.

Inozytol to substancja witaminopodobna, naturalnie obecna w diecie. Na jej przyswajanie mogą mieć wpływ niewłaściwe nawyki żywieniowe, np. nadmiar kawy, herbaty i alkoholu, a także stres, antybiotyki i antykoncepcja hormonalna. Kwas foliowy bierze udział w procesie podziału komórek, w tym komórek jajowych.

Witamina D w rekomendowanej ilości bierze udział w procesie podziału komórek. Kwas pantotenowy przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, syntezy i metabolizmu hormonów steroidowych, witaminy D i niektórych neuroprzekaźników, a witamina B6 przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej.

Witamina B12 przyczynia się do utrzymania właściwego oraz pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. Kwas foliowy, witamina B6 i B12 biorą udział w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny.

Prawidłowo funkcjonująca gospodarka hormonalna przekłada się na stan zdrowia, samopoczucie, wygląd. Do pierwszych objawów wskazujących na zaburzenia endokrynologiczne należą:

 • Nieprawidłowe miesiączkowanie (np. skąpe lub zbyt intensywne krwawienia, nieregularny cykl menstruacyjny),
 • Nieuzasadnione wahania masy ciała,
 • Nadmierne owłosienie pojawiające się w różnych miejscach, m.in. na klatce piersiowej, brodzie,
 • Trądzik,
 • Wypadanie włosów.

W celu zdiagnozowania nieprawidłowości lekarz zleca szereg badań. Do podstawowych zaliczaj się zbadanie poziomu:

 • Estradiolu,
 • Progesteronu,
 • Prolaktyny,
 • Testosteronu,
 • FSH,
 • LH.

Żeby zadbać o gospodarkę hormonalną, niezbędne jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Aktywność fizyczna umożliwia dotlenienie komórek w organizmie. Stabilizuje także poziom insuliny i glukozy we krwi, co ma kluczowe znaczenie w zaburzeniach owulacji. Nacisk należy położyć także na zdrową i zbilansowaną dietę. W codziennym menu nie powinno zabraknąć produktów zawierających kwas foliowy, witaminę D, witaminy z grupy B, kwas pantotenowy. W  okresie większego zapotrzebowania na te składniki warto zastanowić się nad dodatkową suplementacją Ovarin.

 

Na co jest Ovarin?

Ovarin to suplement diety zawierający składniki poprawiające funkcjonowanie gospodarki hormonalnej. Witaminy z grupy B wspierają metabolizm energetyczny oaz aktywność hormonów steroidowych. Witamina D bierze udział w podziale komórek, a inozytol zwiększa wrażliwość na insulinę.

Czy Ovarin pomaga zajść w ciążę?

Substancje zawarte w preparacie wspomagają pracę układu hormonalnego, a w konsekwencji ułatwiają zajście w ciążę.

Jak długo można stosować Ovarin?

Suplement można stosować nawet przez kilka miesięcy. Suplement zawiera składniki bezpieczne dla zdrowia. Zalecana dzienna poracja: 2 tabletki dziennie. Przed rozpoczęciem dawkowania trzeba dokładnie zapoznać się z treścią ulotki.

Czy Ovarin jest skuteczny?

Suplement posiada składniki o pozytywnym wpływie na działanie układu hormonalnego. Suplement nie zastąpi jednak tradycyjnego leczenia, w tym konsultacji lekarskich oraz prawidłowej diagnostyki medycznej.


Tabela

Składniki 1 tabletka % RWS* 2 tabletki % RWS*
Inozytol 550 mg --- 1100 mg ---
Kwas foliowy 200 µg 100% 400 µg 200%
Witamina D 12,5 µg (500 IU) 250% 25 µg (1000 IU) 500%
Witamina B6 0,7 mg 50% 1,4 mg 100%
Kwas pantotenowy 3 mg 50% 6 mg 100%
Witamina B12 1,25 µg 50% 2,5 µg 100%

*% RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.

Skład

Składniki: inozytol (w postaci izomerów: mio-inozytol, D-chiro-inozytol), substancja wypełniająca – celuloza mikrokrystaliczna, substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych, cholekalcyferol (witamina D), D-pantotenian wapnia (kwas pantotenowy), substancja przeciwzbrylająca – dwutlenek krzemu, substancja wypełniająca – poliwinylopirolidon, cyjanokobalamina (witamina B12), chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), kwas pteroilomonoglutaminowy (kwas foliowy).

Jak stosować

Doustnie

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 2 tabletki dziennie

Przeznaczenie

Przeznaczony do stosowania:

 • W utrzymaniu prawidłowej gospodarki hormonalnej
 • Dla kobiet w wieku rozrodczym

Ostrzeżenia

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zbilansowanej, zrównoważonej diety jest niezbędne dla zachowania prawidłowego stanu zdrowia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych

Waga

40,5 g netto

Producent

VERCO
Odrowąża 15
Warszawa

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.