Panthenol

  (14)

Panthenol to marka kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji przesuszonej, podrażnionej i zaczerwienionej na skutek oparzeń skóry. Należy do przedsiębiorstwa farmaceutycznego Aflofarm, które działa na rynku od 1989 roku. Poznaj kosmetyki Panthenol i pozbądź się nieprzyjemnych oparzeń!

Sortuj według

Kosmetyki Panthenol od Aflofarm — w trosce o poparzoną skórę

Firma Aflofarm od 30 lat wspiera zdrowie m.in. poprzez wytwarzanie leków, wyrobów medycznych i kosmetyków. Aby wspomóc osoby zmagające się z drobnymi uszkodzeniami skóry (oparzeniami słonecznymi, otarciami naskórka, powierzchniowymi ranami) oraz zapaleniami i przesuszeniami skóry, opracowała serię produktów Panthenol. Wyroby tej marki mają za zadanie złagodzić podrażnienia i przynieść ulgę. Co najważniejsze, powstają w fabrykach działających wg norm certyfikacji GMP, a firma Aflofarm przestrzega wysokich standardów produkcji, magazynowania, dystrybucji i sprzedaży.

Jakie właściwości mają kosmetyki Panthenol?

Formuły kosmetyków do ciała marki Panthenol bazują na dekspantenolu — naturalnie występującej w skórze i włosach prowitaminie kompleksu witamin z grupy B. Substancja ta jest niezbędna do poprawnego działania nabłonka i prawidłowego przebiegu przemian metabolicznych w jego komórkach. Po zastosowaniu na skórę wspiera gojenie ran czy oparzeń i przynosi ulgę w pieczeniu lub swędzeniu. Ponadto przyczynia się do wzmocnienia naturalnych funkcji barierowych skóry i zmniejsza poziom przeznaskórkowej utraty wody. Tym samym wpływa na zwiększenie poziomu jej nawilżenia i przyspiesza regenerację naskórka. Wykazuje właściwości chłodzące i łagodzące, jednocześnie zwiększając elastyczność skóry.

Kosmetyki Panthenol 

Firma Aflofarm przygotowała kosmetyki do twarzy i ciała Panthenol w różnych wariantach. Ich cena zmienia się w zależności od formy produktu. Nieco tańszy jest krem zawierający 5% dekspantenolu przeznaczony do pielęgnacji i kojenia podrażnień. W jego składzie nie ma substancji zapachowych i barwników. Nieco więcej zapłacisz za produkt Panthenol w piance. Znajduje się on w wygodnym opakowaniu z aplikatorem, co ułatwia nakładanie preparatu na podrażnioną skórę. Po zastosowaniu wykazuje właściwości kojące i nawilżające, wspomagając przywrócenie pierwotnych funkcji naskórka.

Wypróbuj produkty Panthenol, aby złagodzić podrażnienia skóry i oparzenia słoneczne!