Paracetamol Hasco, 120mg/5ml, zawiesina doustna, paracetamolu, o smaku truskawkowym 150 g

Dostępny

7,33
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100004321

Paracetamol 2,4%, zawiesina doustna (syrop).

Dawkowanie

Lek stosuje się doustnie.
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, przeciętna jednorazowa dawka paracetamolu wynosi 10 do 15 mg na kilogram masy ciała. W razie konieczności dawkę można powtarzać, nie częściej niż co 4-6 godzin ani nie więcej niż 4 razy w ciągu doby, czyli maksymalnie 60 mg/kg mc./dobę.

Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni. Stosowanie u dzieci poniżej 2 roku życia powinno być zlecone przez lekarza.

.

Wiek (masa ciała dziecka) Dawka jednorazowa Dawka Dobowa od 0 do 3 miesiąca życia (do 4 kg) 2,5 ml (60 mg) 10 ml (240 mg) od 4 do 8 miesiąca życia (do 7 kg) 4 ml (96 mg)  16 ml (384 mg)  od 9 do 11 miesiąca życia (do 8 kg) 5 ml (120 mg)  20 ml (480 mg)  od 1do 2 lat (do 10,5 kg)   6,5 ml (156 mg)  26 ml (624 mg)   od 2 do 3 lat (do 13 kg)   8 ml (192 mg)  32 ml (768 mg)  od 4 do 5 lat (do 18,5 kg) 12 ml (288 mg) 48 ml (1152 mg)  od 6 do 8 lat (do 24 kg)   15 ml (360 mg)  60 ml (1440 mg)  od 9 do 10 lat (do 32 kg)   20 ml (480 mg)  80 ml (1920 mg)  od 11 do 12 lat (do 45,6 kg)  28,5 ml (684 mg)  114 ml (2736 mg)


Dystrybutor

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
51-131 Wrocław ul. Żmigrodzka 242 E

Skutki uboczne

Zaburzenia krwi i układu chłonnego
Bardzo rzadko: zmniejszenie liczby płytek krwi, leukocytów.
Zaburzenia żołądka i jelit
Bardzo rzadko: nudności, wymioty, biegunka.
Zaburzenia układu immunologicznego
Rzadko: skórne reakcje uczuleniowe: pokrzywka, rumień, zapalenie skóry.

Działanie

Działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek ze składników leku. Przed użyciem zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Producent

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku jeśli występuje uczulenie na którykolwiek składnik leku, ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby, ciężka niewydolność nerek, choroba alkoholowa. Nie stosować u niemowląt poniżej 3 miesiąca życia.

Skład

5 ml zawiesiny doustnej zawiera:
substancję czynną:
Paracetamol 120 mg
substancje pomocnicze: sacharoza, guma ksantan, kwas cytrynowy jednowodny, sacharyna sodowa, sodu benzoesan, czerwień koszenilowa, aromat truskawkowy, woda oczyszczona.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach, które pacjent przyjmuje, przyjmował lub zamierza przyjmować w najbliższej przyszłości.

Stosowanie leku u dzieci

od 3 miesiąca życia. Zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku są stany gorączkowe i bóle różnego pochodzenia (np. po zabiegach chirurgicznych, bóle związane z wyrzynaniem się zębów, bóle głowy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu) oraz dolegliwości towarzyszące reakcji organizmu na szczepionkę (ból, gorączka, odczyn miejscowy).