Pelafen, 0,02 g/2,5ml, 100 ml syropu

Dostępny
25,12

O produkcie

100018081

Pelafen jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym w postaci syropu, zawierającym suchy wyciąg z korzenia pelargonii.

Wskazania

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w objawowym leczeniu przeziębienia.
Pelafen jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym do stosowania w określonych wskazaniach wynikających wyłącznie z długotrwałego stosowania.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Pelafen: jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną (wyciąg z korzenia pelargonii) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku wystąpienia duszności, gorączki, odkrztuszania krwistej lub ropnej wydzieliny lub gdy objawy choroby nie ustąpią w ciągu tygodnia, należy skontaktować się z lekarzem.
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.
W przypadku objawów toksycznego działania na komórki wątroby (wymioty, brak apetytu, ból brzucha, zmęczenie, żółte zabarwienie skóry), należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci

Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Dotychczas nie obserwowano interakcji leku Pelafen z innymi lekami.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie zaleca się stosowania leku u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Dawkowanie

Młodzież w wieku powyżej 12 lat, dorośli i osoby w wieku podeszłym: 2,5 ml syropu 3 razy na dobę.
Dzieci w wieku od 6 do 11 lat:2,5 ml syropu 2razy na dobę.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Częstość występowania działań niepożądanych zgodnie z bazą MedDRA:
Bardzo rzadko (może wystąpić u 1 pacjenta na 10,000 przyjmujących lek): łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, ból w nadbrzuszu, nudności, wymioty, utrudnione połykanie), łagodne krwawienia z dziąseł lub nosa oraz reakcje alergiczne.
Częstość nieznana (nie można określić na podstawie dostępnych danych): przypadki hepatotoksyczności (uszkodzenia wątroby).

Skład

składniki: Substancją czynną leku jest suchy wyciąg z korzenia pelargonii(Pelargonii radicis extractum siccum). Każdy ml syropu zawiera 8mg suchego wyciągu (4-25:1) z Pelargonium sidoides DC i/lub Pelargonium reniforme Curt., radix (korzenia pelargonii).
Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 11% (m/m).
Pozostałe składniki to: maltodekstryna, maltitol ciekły (E 965), sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420), potasu sorbinian (E 202), kwas cytrynowy (E 330), woda oczyszczona.

Producent

Phytopharm Klęka S.A.
Klęka 1
63-040 Nowe Miasto nad Wartą

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.