Perspirex (dawniej Etiaxil), antyperspirant roll-on, 20 ml

Preparat chroni przed nieprzyjemnym zapachem i potem przez 3-5 dni.

Dostępny
37,00

O produkcie: Perspirex (dawniej Etiaxil), antyperspirant roll-on, 20 ml

100038775

Opis

Perspirex Orginal to wysoce skuteczny antyperspirant o długotrwałym efekcie działania. Utrzymuje skórę suchą, zapewniając uczucie świeżości.

Właściwości

Perspirex Orginal unikalna formuła o działaniu potwierdzonym klinicznie chroni przed nieprzyjemnym zapachem i poceniem przez 3-5 dni. Aktywny system pielęgnacji skóry pomaga poprawić jej komfort. Stosować wieczorem na nieuszkodzoną, całkowicie suchą skórę. Nie ma potrzeby ponownego stosowania rano.

Perspirex (znany też pod wcześniejszą nazwą Etiaxil) ogranicza problem nadmiernego pocenia dzięki zawartej w nim substancji aktywnej – chlorkowi glinu. Składnik reaguje z kreatyną i wodą znajdującymi się w ujściu kanalików potowych. Łącząc się z nimi, tworzy warstwę żelu przeciwdziałającą wydostawaniu się potu na powierzchnię skóry. W formule antyperspirantu Perspirex wykorzystano ponadto system pielęgnacji skóry, by zredukować podrażnienia skórne typowe dla stosowania silnych kosmetyków używanych w walce z nadmiernym poceniem.

Roll-on Perspirex (dawniej Etiaxil) zawiera alkohol. Substancja oczyszcza i dezynfekuje skórę. Ogranicza też powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Szybko odparowuje z powierzchni skóry i pozostawia ją komfortowo suchą. Dzięki dezynfekującym właściwościom alkoholu do antyperspirantu Perspirex (Etiaxil) nie trzeba dodawać konserwantów. Kosmetyk ma krótki skład i znajdują się w nim wyłącznie niezbędne substancje aktywne.

Perspirex – czy jest skuteczny?

Składnikiem antyperspirantu Perspirex (znanego też jako Etiaxil) jest chlorek glinu – substancja wykazująca dużą skuteczność w tworzeniu długotrwałych (lecz tymczasowych) „korków” żelowych w ujściach kanalików potowych. Zaaplikowanie produktu chroni przed nadmiernym poceniem i powstawaniem przykrego zapachu przez 3-5 dni. Perspirex (Etiaxil) utrzymuje skórę suchą i daje uczucie świeżości przez cały dzień. Ujścia kanalików potowych nie są jednak zablokowane trwale. Aby odnowić warstwę zabezpieczającą przed nadmiernym poceniem, należy ponownie zaaplikować produkt.

Jak stosować Perspirex?

Kosmetyk nakłada się cienką warstwą na suchą, niepodrażnioną i nieuszkodzoną skórę. Niewielką ilość produktu rozprowadza się równomiernie w obszarze pachy, gdzie pojawia się owłosienie. Wystarczą 2 pociągnięcia kulki roll-on Perspirex (Etiaxil) w górę i 2 w dół. Antyperspirant powinno się stosować wieczorem, dlatego że gruczoły potowe są mniej aktywne w nocy. Poziom wody w kanalikach potowych pozostaje niski, co sprzyja skuteczniejszemu formowaniu się żelowych „korków”. Skóra po wieczornej aplikacji produktu chroniona jest przed nadmiernym poceniem i nieprzyjemnym zapachem przez dłuższy czas.

Czy antyperspirant Perspirex nie podrażnia skóry?

Chlorek glinu to składnik, który czasem wywołuje podrażnienia. Z powodu możliwego drażniącego działania substancji do antyperspirantu został dodany aktywny system pielęgnacji skóry. Pomaga on zredukować podrażnienia. Pielęgnuje naskórek i działa na niego ochronnie. Chociaż skład kosmetyku dostosowano do potrzeb skóry normalnej i wrażliwej, w niektórych przypadkach produkt wciąż może wywoływać podrażnienia.

Jeżeli skóra zostanie podrażniona, należy zaprzestać stosowania antyperspirantu na kilka dni. Większość podrażnień wywoływanych przez roll-on znany pod wcześniejszą nazwą Etiaxil ma tymczasowy charakter. Mogą pojawiać się po 1 lub 2 aplikacjach. Skóra z czasem przyzwyczaja się do stosowania produktu. Jeśli jednak występują stałe podrażnienia skóry lub reakcja alergiczna, należy przerwać stosowanie kosmetyku.


Skład INCI

Alcohol Denat., Aluminum Chloride, Calcium Lactate, Hydroxypropylcellulose, Hydrogenated Castor Oil.

Jak stosować

 • Krok 1: Stosuj na suchą i nieuszkodzoną skórę. Skóra przed aplikacją musi być całkowicie sucha i nieuszkodzona.
 • Krok 2: Stosuj na noc. Zastosuj Perspirex przed pójściem spać, ponieważ gruczoły potowe są mniej aktywne w nocy.
 • Krok 3: Zastosuj niewielką ilość. Nakładaj dwoma ruchami w górę i dół w centralnej części pachy.
 • Krok 4: Pozostaw do wyschnięcia. Po aplikacji pozostaw produkt do całkowitego wyschnięcia.
 • Krok 5: Rano zmyj produkt.

Przeznaczenie

Nadmierna potliwość.


Ostrzeżenia

 • Nie stosuj na uszkodzoną lub podrażnioną skórę oraz w ciągu 48 godzin po goleniu, woskowaniu lub depilacji maszynką.
 • Tylko do użytku zewnętrznego.
 • Unikaj kontaktu produktu z oczami i błonami śluzowymi.
 • Unikaj kontaktu produktu z biżuterią i innymi przedmiotami/ powierzchniami z polerowanego metalu.
 • Po zastosowaniu kosmetyku ubranie w którym śpisz może zostać uszkodzone.
 • Nie stosować u dzieci, problem nadpotliwości rzadko występuje przed okresem dojrzewania.
 • W rzadkich przypadkach produkt może spowodować podrażnienie skóry lub reakcję alergiczną skóry. W takim przypadku przerwij stosowanie.
 • Pieczenie i swędzenie skóry może wystąpić jeśli: skóra nie była całkowicie sucha lub była uszkodzona przed aplikacją, nie pozwolono aby kosmetyk po zastosowaniu dobrze wysechł na skórze, zastosowano zbyt dużą ilość produktu.

Pojemność

Masa/objętość netto: 20 ml

Producent

RIEMANN AND CO
Krakasvej 8
Hilleroed, Dania

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.