Perspirex Strong (dawniej Etiaxil Strong), antyperspirant roll-on, 20 ml

Dostępny
25,47

O produkcie

100038776

Perspirex Strong to wysoce skuteczny antyperspirant z silnie działającą formułą, która zapewnia długotrwały efekt działania.

Właściwości

Antyperspirant w kulce Perspirex Strong utrzymuje skórę suchą, zapewniając uczucie świeżości. Zapewnia aż do 5 dni ochrony przed potem i nieprzyjemnym zapachem. Skuteczność działania została udowodniona klinicznie. Należy stosować produkt wieczorem na nieuszkodzoną, całkowicie suchą skórę. Nie ma potrzeby ponownego stosowania rano.

Antyperpirant, znany wcześniej jako Etiaxil Strong, zawiera chlorek glinu. Po zaaplikowaniu na skórę składnik reaguje z wodą i białkami znajdującymi się w kanalikach gruczołów potowych. W wyniku tej reakcji powstaje warstwa żelu skutecznie blokująca ujście wspomnianych kanalików. Dochodzi więc do zahamowania wydostawania się potu na powierzchnię skóry. Co więcej, dawny Etiaxil Strong ma obecnie ulepszoną formułę. Wykorzystano w niej system ochrony skóry, który redukuje ryzyko powstawania podrażnień. Ponadto alkoholowa baza antyperspirantu oczyszcza i dezynfekuje naskórek. Składnik ogranicza również powstawanie nieprzyjemnych zapachów.

Perspirex Strong – czy jest skuteczny?

Antyperspirant (dostępny wcześniej pod nazwą Etiaxil Strong) ma skuteczną, silnie działającą formułę. Zapewnia długo utrzymujący się efekt suchej i świeżej skóry. Rezultaty aplikacji produktu odczuwa się nawet do 5 dni. Skuteczność antyperspirantu znanego wcześniej jako Etiaxil Strong została potwierdzona klinicznie.

Perspirex Strong – czy nie podrażnia skóry?

Podczas stosowania silnych antyperspirantów może pojawić się świąd, zaczerwienienie i pieczenie naskórka. Aby przeciwdziałać podrażnieniom dawny Etiaxil Strong wzbogacono systemem ochronnym. Wspomniany kompleks zmniejsza spadek poziomu PH skóry po zastosowaniu produktu. Nowsza wersja antyperspirantu Etiaxil Strong powoduje mniej podrażnień i pomaga zachować komfort. Preparat należy jednak stosować z umiarem. Nałożenie zbyt dużej warstwy produktu może prowadzić do powstania podrażnień. Nie zaleca się też aplikowania antyperspirantu bezpośrednio po depilacji pach. Lepiej odczekać 2-3 dni od zabiegu.

Perspirex Strong – kiedy stosować?

Preparat należy stosować wieczorem przed pójściem spać. Nakłada się wówczas niedużą ilość antyperspirantu (ok 2 obroty kulki w dół i 2 w górę) na centrum pachy. Skóra powinna być pokryta równomierną, cienką warstwą produktu. Antyperspirant należy nakładać wyłącznie na nieuszkodzoną, suchą skórę po jej dokładnym umyciu. Rano zaleca się zmyć preparat wodą i mydłem. Na początku antyperspirant warto aplikować codziennie, przez 3-7 nocy. Po uzyskaniu pożądanego efektu produkt można nakładać rzadziej, np. przez 2-3 noce w tygodniu, aby podtrzymać efekt kuracji.

Skład INCI

Alcohol Denat., Aluminum Chloride, PEG-12 Dimethicone

Ostrzeżenia

Nie stosuj na uszkodzoną lub podrażnioną skórę oraz w ciągu 48 godzin po goleniu, woskowaniu lub depilacji maszynką.
Tylko do użytku zewnętrznego.
Unikaj kontaktu produktu z oczami i błonami śluzowymi.
Unikaj kontaktu produktu z biżuterią i innymi przedmiotami/ powierzchniami z polerowanego metalu.
Po zastosowaniu kosmetyku ubranie w którym śpisz może zostać uszkodzone.
Nie stosować u dzieci, problem nadpotliwości rzadko występuje przed okresem dojrzewania.
W rzadkich przypadkach produkt może spowodować podrażnienie skóry lub reakcję alergiczną skóry. W takim przypadku przerwij stosowanie.
Pieczenie i swędzenie skóry może wystąpić jeśli: skóra nie była całkowicie sucha lub była uszkodzona przed aplikacją, nie pozwolono aby kosmetyk po zastosowaniu dobrze wysechł na skórze, zastosowano zbyt dużą ilość produktu.

Pojemność

Masa/objętość netto: 20 ml

Producent

RIEMANN AND CO
Krakasvej 8
Hilleroed, Dania

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.