Pink Super Czuły, płytkowy test ciążowy, 1 sztuka

Płytkowy test ciążowy o wysokiej dokładności i precyzji - ponad 99,9%.

Dostępny
5,49

Alternatywa od Dr. Maxa

Domowy test ciążowy płytkowy do samodzielnego oznaczania stężenia hCG.

O produkcie: Pink Super Czuły, płytkowy test ciążowy, 1 sztuka

100011885

Opis

Pink Test Super Czuły to wygodny w użyciu płytkowy test ciążowy, charakteryzujący się wysoką precyzją diagnostyczną. Wykrywa w moczu zawartość hormonu hCG (ludzka gonadotropina kosmówkowa), który wytwarzany jest przez kobiety w ciąży. Czułość testu wynosi 10 mlU/ml, a dokładność – według badań klinicznych – ponad 99,9%.


Właściwości

Test ciążowy Pink Super Czuły jest jednym z najbardziej dokładnych na rynku testów ciążowych przeznaczonych do użytku domowego. Pozwala na wykrycie ciąży – już nawet po upływie 6 dni od zapłodnienia, jednak zaleca się wykonanie badania po upływie przynajmniej 1 dnia po terminie spodziewanej miesiączki.

Test ciążowy Pink Super Czuły jest testem płytkowym. Oznacza to konieczność naniesienia próbki moczu za pomocą specjalnej pipety. Do przeprowadzenia badania wystarczy zaledwie kilka kropli moczu, co również świadczy o jego czułości.  Aby wiarygodność testów ciążowych była duża, zaleca się ich wykonanie z wykorzystaniem porannego moczu. Właśnie wtedy stężenie hCG (ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej) jest najwyższe. Warto jednak pamiętać, że prawidłowy wynik mogą zaburzać m.in.: zbyt wczesne wykonanie badania, zbyt szybkie / zbyt późne odczytanie wyniku, zastosowanie mocno rozcieńczonego moczu, niektóre choroby (np. torbiele na jajnikach, choroby nerek, stany chorobowe układu moczowego).

Ten test ciążowy jest przeznaczony do jednorazowego użytku. Nie można przeprowadzać powtórnego badania – nawet w przypadku uzyskania negatywnego wyniku. Trzeba wykonać go w oparciu o zalecenia producenta znajdujące się w instrukcji. Tylko wtedy badanie pozwoli na otrzymanie najbardziej wiarygodnego wyniku, zgodnego ze stanem faktycznym. W celu potwierdzenia ciąży możesz następnie wykonać badanie laboratoryjne – z próbki krwi. Opakowanie zawiera:

  • płytkowy test ciążowy zamknięty w aluminiowej kopercie,
  • plastikową pipetkę do pobrania próbki moczu,
  • instrukcję.

Jak działa test ciążowy Pink Super Czuły?

Ten test ciążowy charakteryzuje się wysoką precyzją diagnostyczną. Jest tak skonstruowany, aby wykryć podjednostkę beta hormonu gonadotropiny kosmówkowej (beta-hCG) w próbce moczu. Jest to hormon produkowany przez organizm kobiety ciężarnej.

Jak używać test ciążowy Pink Super Czuły?

Test ciążowy Pink Super Czuły stosuj zgodnie z instrukcją producenta. Przeprowadź go najlepiej dzień po terminie spodziewanej miesiączki. Użyj w tym celu próbki porannego moczu – zbierz go do czystego pojemnika, a następnie pobierz kilka kropli za pomocą dołączonej do zestawu pipety. Mocz nanieś na okienko i poczekaj 10 minut. Po tym czasie odczytaj wynik. Będzie on pozytywny, gdy w strefie testowej (T) i polu kontrolnym (C) pojawią się kreski. Test jest negatywny, gdy prążek pojawi się wyłącznie w strefie kontrolnej (C). Jeżeli w trakcie badania kreska nie pojawi się w punkcie kontrolnym (C), test jest nieważny. Należy przeprowadzić go jeszcze raz, korzystając z nowego zestawu.


Skład

Opakowanie zawiera:
test zapakowany w aluminiową kopertę (znajduje się tam również środek pochłaniający wilgoć)
plastikową pipetkę do pobrania moczu
instrukcję

Jak stosować

Do badania najlepiej nadaje się mocz poranny, ponieważ zawiera on najwięcej hormonu hCG.
Tuż przed wykonaniem badania otwórz foliową kopertkę przez jej rozdarcie. Z kopertki wyjmij test strumieniowy i zapoznaj się z jego budową. W kopertce znajduje się również środek pochłaniający wilgoć, który należy wyrzucić do domowych śmieci.
Zdejmij nasadkę i skieruj końcówkę testu pod strumień moczu na co najmniej 10 sekund. Można również zebrać mocz do suchego i czystego naczynia i zanurzyć w nim na co najmniej 10 sekund samą końcówkę testu.
Po wyjęciu końcówki testu z badanego moczu, nałóż z powrotem nasadkę i umieść test na poziomej powierzchni tak, aby widoczne były obydwa okienka testu. Obserwuj przemieszczanie się badanej próbki moczu przez strefę testową T i kontrolną C testu. Odczekaj, aż w okienkach pojawią się barwne prążki.
Wynik testu odczytaj po czasie 1 do 4 minut od momentu zanurzenia końcówki testu w moczu.
Jeśli nie pojawi się żadna barwna linia, odczekaj jeszcze 1 minutę.

Wyniku otrzymanego po czasie dłuższym niż 10 minut nie należy brać pod uwagę.


Dystrybutor

HYDREX DIAGNOSTICS SP. Z O.O.SP.K.

Producent

nd

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.