Pipi Nitolic Zestaw, leczenie i ochrona przed wszawicą, 50 ml + 30 ml

22,90
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100011245

Zestaw Pipi Nitolic zawiera:
- Pipi Nitolic spray 50 ml -spray do stosowania w celu leczenia wszawicy wywołanej przez wesz głowową
- Pipi Nitolic prevent plus spray 30 ml - spray przeznaczony do ochrony przed wszawicą i przed jej rozprzestrzenianiem się
- Grzebień Nitolic - gęsty grzebień służący do wyszukiwania owadów w celach diagnostycznych oraz usuwania martwych wszy i gnid po wykonanym zabiegu

Ostrzeżenia

Pipi Nitolic spray
Nie stosować wyrobu medycznego w przypadku stwierdzenia nadwrażliwości na którykolwiek składnik. Nie stosować na uszkodzoną skórę lub w miejscach ze znacznym przerwaniem ciągłości skóry. Nie stosować wyrobu medycznego u dzieci poniżej 2 roku życia.Nie stosować po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu.Wyrób należy stosować zgodnie z jego przeznaczeniem. Bezwzględnie unikać kontaktu wyrobu z oczami, błonami śluzowymi ust i nosa. W przypadku kontaktu z oczami lub błoną śluzową należy natychmiast przemyć te miejsca dużą ilością wody. Jeśli podrażnienie nie ustąpi po upływie 5-10 minut, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Przeznaczony jest wyłącznie do użytku zewnętrznego. Przed pierwszym zastosowaniem zaleca się sprawdzić możliwość wystąpienia działania uczulającego; niewielką ilość wyrobu nanieść na skórę dłoni lub przedramienia i obserwować, czy nie wystąpią reakcje niepożądane. Aplikację wyrobu u małych dzieci należy przeprowadzić wyłącznie pod kontrolą osoby dorosłej. Należy zachować szczególną ostrożność podczas aplikacji wyrobu, aby nie dopuścić do rozlania płynu. Wyrób może reagować z niektórymi środkami do pielęgnacji i barwienia włosów. Wyrób należy przechowywać w suchym, nienasłonecznionym miejscu, w temperaturze od 5°C do 40°C

Pipi Nitolic prevent plus spray
Nie stosować wyrobu medycznego w przypadku stwierdzenia reakcji alergicznej (nadwrażliwości) na którykolwiek składnik. Nie stosować na uszkodzoną skórę lub w miejscach ze znacznym przerwaniem ciągłości skóry. W przypadku konieczności zastosowania wyrobu u małych dzieci należy skonsultować się z lekarzem. Nie stosować wyrobu po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej (15°C-25°C). Unikać kontaktu wyrobu z oczami oraz błonami śluzowymi ust i nosa. W przypadku kontaktu z oczami lub błoną śluzową należy natychmiast przemyć te miejsca dużą ilością wody. Wyrób przeznaczony do użytku zewnętrznego. Chronić przed dziećmi. W razie potrzeby zastosowania wyrobu u małych dzieci zabieg należy przeprowadzać pod kontrolą osoby dorosłej. Wyrób może pozostawiać plamy. W takim przypadku w procesie prania należy zastosować środek do usuwania tłustych plam. Podczas stosowania wyrobu nie zbliżać się do otwartego źródła ognia lub innych źródeł ciepła.


Producent

ICB PHARMA
Moździerzowców 6a
Jaworzno

Przeznaczenie

Pipi Nitolic spray
Pipi Nitolic płyn przeciw wszawicy przeznaczony jest do stosowania w leczeniu wszawicy wywołanej przez wesz głowową (Pediculus humanus capitis)

Pipi Nitolic Prevent Plus spray
Pipi Nitolic Prevent Plus należy stosować gdy:
- w najbliższym otoczeniu (np. w szkole) rozpoznano wszawicę
- istnieje ryzyko ponownego zarażenia się wszawicą
- w trakcie i po powrotach dzieci z kolonii, obozów, wycieczek


Skład

Pipi Nitolic spray
Pipi Nitolic płyn przeciw wszawicy przeznaczony jest do stosowania w leczeniu wszawicy wywołanej przez wesz głowową (Pediculus humanus capitis)

Pipi Nitolic Prevent Plus spray
PEG 12 dimetikon, hydrolizowane proteiny pszenicy, olejek z drzewa herbacianego, olejek z miety pieprzowej, olejek lawendowy, etoksylowany olej rycynowy, fenoksyetanol/ ethylheksylgliceryna, woda.


Jak stosować

Pipi Nitolic spray
Jeśli włosy są długie i gęste, należy podzielić je na cztery sekcje: od czoła do karku oraz od ucha do ucha. Nałożyć na suche włosy, zaczynając od nasady, a następnie rozprowadzić na całej ich długości ze szczególnym uwzględnieniem obszaru przy samej skórze za uszami i z tyłu głowy. Rozprowadzić wyrób na całej powierzchni głowy, tak aby równomiernie pokrył skórę głowy i włosy wraz z obecnymi pasożytami. Nałożyć na głowę czepek i pozostawić na 1 godzinę. UWAGA! Należy ściśle przestrzegać czasu ekspozycji. Zdjąć czepek, włosy dokładnie spłukać wodą i umyć szamponem.W celu usunięcia martwych wszy i gnid dokładnie wyczesać włosy grzebieniem.

Pipi Nitolic Prevent Plus spray
Wyrób należy stosować bezpośrednio na skórę głowy, włosy lub odzież zachowując min. 30 cm odległość. Aplikować z daleka od powierzchni ścian, mebli i innych przedmiotów, w pomieszczeniach z łatwo zmywalnymi ścianami i podłogami


Waga

50 ml + 30 ml netto

Właściwości

Pipi Nitolic spray
Po naniesieniu na głowę i włosy szybko i równomiernie rozprzestrzenia się szczelnie pokrywając pasożyty (o-effect technology). Odcina dostęp powietrza do aparatu oddechowego wszy, szybko je eliminując.Dodatkowo zwalcza gnidy poprzez osuszenie ich i odcięcie dostępu powietrza do ich układu oddechowego. Mechaniczna blokada aparatu oddechowego, na którym opiera się działanie produktu wyklucza wykształcenie odporności pasożytów na preparat. Produkt jest bezpieczny w stosowaniu, ponieważ nie zawiera środków owadobójczych (pestycydów), które mogą być szkodliwe dla ludzi.

Pipi Nitolic Prevent Plus spray
Pipi Nitolic Prevent Plus działa w sposób fizyczny. Tworzy na powierzchni włosa ochronny film, który uniemożliwia pasożytom zasiedlenie włosów i złożenie jaj. Mechanizm ten zapobiega zarażeniu wszawicą i zmniejsza ryzyko nawrotów choroby.


Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.