Pipi Nitolic Zestaw, leczenie i ochrona przed wszawicą, 50 ml + 30 ml

Dostępny
32,74

O produkcie

100011245

Zestaw Pipi Nitolic zawiera:
- Pipi Nitolic spray 50 ml -spray do stosowania w celu leczenia wszawicy wywołanej przez wesz głowową
- Pipi Nitolic prevent plus spray 30 ml - spray przeznaczony do ochrony przed wszawicą i przed jej rozprzestrzenianiem się
- Grzebień Nitolic - gęsty grzebień służący do wyszukiwania owadów w celach diagnostycznych oraz usuwania martwych wszy i gnid po wykonanym zabiegu

Właściwości

Pipi Nitolic spray
Po naniesieniu na głowę i włosy szybko i równomiernie rozprzestrzenia się szczelnie pokrywając pasożyty (o-effect technology). Odcina dostęp powietrza do aparatu oddechowego wszy, szybko je eliminując.Dodatkowo zwalcza gnidy poprzez osuszenie ich i odcięcie dostępu powietrza do ich układu oddechowego. Mechaniczna blokada aparatu oddechowego, na którym opiera się działanie produktu wyklucza wykształcenie odporności pasożytów na preparat. Produkt jest bezpieczny w stosowaniu, ponieważ nie zawiera środków owadobójczych (pestycydów), które mogą być szkodliwe dla ludzi.

Pipi Nitolic Prevent Plus spray
Pipi Nitolic Prevent Plus działa w sposób fizyczny. Tworzy na powierzchni włosa ochronny film, który uniemożliwia pasożytom zasiedlenie włosów i złożenie jaj. Mechanizm ten zapobiega zarażeniu wszawicą i zmniejsza ryzyko nawrotów choroby.

Skład

Pipi Nitolic spray
Pipi Nitolic płyn przeciw wszawicy przeznaczony jest do stosowania w leczeniu wszawicy wywołanej przez wesz głowową (Pediculus humanus capitis)

Pipi Nitolic Prevent Plus spray
PEG 12 dimetikon, hydrolizowane proteiny pszenicy, olejek z drzewa herbacianego, olejek z miety pieprzowej, olejek lawendowy, etoksylowany olej rycynowy, fenoksyetanol/ ethylheksylgliceryna, woda.

Jak stosować

Pipi Nitolic spray
Jeśli włosy są długie i gęste, należy podzielić je na cztery sekcje: od czoła do karku oraz od ucha do ucha. Nałożyć na suche włosy, zaczynając od nasady, a następnie rozprowadzić na całej ich długości ze szczególnym uwzględnieniem obszaru przy samej skórze za uszami i z tyłu głowy. Rozprowadzić wyrób na całej powierzchni głowy, tak aby równomiernie pokrył skórę głowy i włosy wraz z obecnymi pasożytami. Nałożyć na głowę czepek i pozostawić na 1 godzinę. UWAGA! Należy ściśle przestrzegać czasu ekspozycji. Zdjąć czepek, włosy dokładnie spłukać wodą i umyć szamponem.W celu usunięcia martwych wszy i gnid dokładnie wyczesać włosy grzebieniem.

Pipi Nitolic Prevent Plus spray
Wyrób należy stosować bezpośrednio na skórę głowy, włosy lub odzież zachowując min. 30 cm odległość. Aplikować z daleka od powierzchni ścian, mebli i innych przedmiotów, w pomieszczeniach z łatwo zmywalnymi ścianami i podłogami

Przeznaczenie

Pipi Nitolic spray
Pipi Nitolic płyn przeciw wszawicy przeznaczony jest do stosowania w leczeniu wszawicy wywołanej przez wesz głowową (Pediculus humanus capitis)

Pipi Nitolic Prevent Plus spray
Pipi Nitolic Prevent Plus należy stosować gdy:
- w najbliższym otoczeniu (np. w szkole) rozpoznano wszawicę
- istnieje ryzyko ponownego zarażenia się wszawicą
- w trakcie i po powrotach dzieci z kolonii, obozów, wycieczek

Ostrzeżenia

Pipi Nitolic spray
Nie stosować wyrobu medycznego w przypadku stwierdzenia nadwrażliwości na którykolwiek składnik. Nie stosować na uszkodzoną skórę lub w miejscach ze znacznym przerwaniem ciągłości skóry. Nie stosować wyrobu medycznego u dzieci poniżej 2 roku życia.Nie stosować po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu.Wyrób należy stosować zgodnie z jego przeznaczeniem. Bezwzględnie unikać kontaktu wyrobu z oczami, błonami śluzowymi ust i nosa. W przypadku kontaktu z oczami lub błoną śluzową należy natychmiast przemyć te miejsca dużą ilością wody. Jeśli podrażnienie nie ustąpi po upływie 5-10 minut, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Przeznaczony jest wyłącznie do użytku zewnętrznego. Przed pierwszym zastosowaniem zaleca się sprawdzić możliwość wystąpienia działania uczulającego; niewielką ilość wyrobu nanieść na skórę dłoni lub przedramienia i obserwować, czy nie wystąpią reakcje niepożądane. Aplikację wyrobu u małych dzieci należy przeprowadzić wyłącznie pod kontrolą osoby dorosłej. Należy zachować szczególną ostrożność podczas aplikacji wyrobu, aby nie dopuścić do rozlania płynu. Wyrób może reagować z niektórymi środkami do pielęgnacji i barwienia włosów. Wyrób należy przechowywać w suchym, nienasłonecznionym miejscu, w temperaturze od 5°C do 40°C

Pipi Nitolic prevent plus spray
Nie stosować wyrobu medycznego w przypadku stwierdzenia reakcji alergicznej (nadwrażliwości) na którykolwiek składnik. Nie stosować na uszkodzoną skórę lub w miejscach ze znacznym przerwaniem ciągłości skóry. W przypadku konieczności zastosowania wyrobu u małych dzieci należy skonsultować się z lekarzem. Nie stosować wyrobu po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej (15°C-25°C). Unikać kontaktu wyrobu z oczami oraz błonami śluzowymi ust i nosa. W przypadku kontaktu z oczami lub błoną śluzową należy natychmiast przemyć te miejsca dużą ilością wody. Wyrób przeznaczony do użytku zewnętrznego. Chronić przed dziećmi. W razie potrzeby zastosowania wyrobu u małych dzieci zabieg należy przeprowadzać pod kontrolą osoby dorosłej. Wyrób może pozostawiać plamy. W takim przypadku w procesie prania należy zastosować środek do usuwania tłustych plam. Podczas stosowania wyrobu nie zbliżać się do otwartego źródła ognia lub innych źródeł ciepła.

Waga

50 ml + 30 ml netto

Producent

ICB PHARMA
Moździerzowców 6a
Jaworzno

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.