Polopiryna S, 20 tabl

Dostępny
10,39
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100004585

Polopiryna S, Acidum acetylsalicylicum, 300, mg, tabletki, 20 tabletek. Preparat działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo

Działanie

Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Wskazania

Wskazania do stosowania: Stosować w przypadku: Dolegliwości bólowych różnego pochodzenia o średnim lub lekkim nasileniu, w tym: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, bóle stawów; Dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie z gorączką; Stany chorobowe wymagające długotrwałego stosowania kwasu acetylosalicylowego w dużych dawkach, jak reumatoidalne zapalenie stawów ( tylko z przepisu lekarza ); Zawał mięśnia sercowego i profilaktyka powtórnego zawału mięśnia sercowego.

Stosowanie leku u dzieci

Lek jest przeciwwskazany dla dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.

Ciąża

Nie przyjmować w ostatnim trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie

Dawkowanie: Lek należy przyjmować doustnie, najlepiej w czasie lub po posiłku, z dużą ilością płynu. Tabletkę przed użyciem można również rozpuścić w ½ szklanki wody lub mleka. Leczenie objawowe bez porady lekarskiej można prowadzić nie dłużej niż 3 dni. Należy stosować możliwie najniższe, skuteczne dawki leku, zgodnie z następującymi wytycznymi: Przeciwbólowo i przeciwgorączkowo: Dorośli: od 300 mg do 600 mg ( 1-2 tabletki ) co 4 godziny. Nie przyjmować więcej niż 3g leku na dobę. Młodzież: w wieku powyżej 16 lat: od 600 mg do 900 mg ( od 2 do 3 tabletek ) na dobę. W chorobach reumatycznych, tylko na zlecenie lekarza: w gorączce reumatycznej: 900 mg ( 3 tabletki ) 4 razy na dobę. w reumatoidalnym zapaleniu stawów: 600 mg ( 2 tabletki ) od 3 do 4 razy na dobę. Zawał mięśnia sercowego, profilaktyka zawału serca mięśniowego: od 150 mg do 300 mg ( od ½ do 1 tabletki ) na dobę.

Skutki uboczne

Mogą wystąpić: niestrawność, zgaga, uczucie pełności w nadbrzuszu, nudności, wymioty, brak łaknienia, bóle brzucha, krwawienia z przewodu pokarmowego, uszkodzenie błony śluzowej żołądka, uczynnienie choroby wrzodowej, perforacje (owrzodzenie żołądka występuje u 15% pacjentów długotrwale przyjmujących kwas acetylosalicylowy), ogniskowa martwica komórek wątrobowych, tkliwość i powiększenie wątroby, szczególnie u pacjentów z młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów, układowym toczniem rumieniowatym, gorączką reumatyczną lub chorobą wątroby w wywiadzie, przemijające zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy, fosfatazy alkalicznej i stężenia bilirubiny. Mogą pojawiać się szumy uszne (zazwyczaj jako objaw przedawkowania), zaburzenia słuchu, zawroty głowy, zaburzenia nerek (białkomocz, obecność leukocytów i erytrocytów w moczu, martwica brodawek nerkowych, śródmiąższowe zapalenie nerek), niewydolność serca, nadciśnienie, małopłytkowość, niedokrwistość wskutek mikro krwawień z przewodu pokarmowego, niedokrwistość hemolityczna u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, leukopenia, agranulocytoza, eozynopenia, zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krwawienia, wydłużenie czasu protrombinowego. Możliwe reakcje nadwrażliwości: wysypka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli, wstrząs.

Producent

Polpharma

Dystrybutor

b/d

Tabela


Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.