Potas Nadmanganianu ( Kalii permanganas, FP ) proszek do sporządzania roztworu 5g

Dostępny
4,13
Darmowa dostawa od 199,00 zł

O produkcie

100002797

Nadmanganian Potasu - proszek do sporządzania roztworu.

*****

Dawkowanie

Stosować świeżo przygotowane roztwory wodne o stężeniu od 0,02% do 0,1%, Roztwory o wyższym stężeniu (do 1%) można stosować tylko na skórę. Do przemywania skóry, ropiejących ran i owrzodzeń w szklance wody dokładnie rozpuścić nie więcej niż kilkanaście kryształów substancji (roztwór purpurowy). Do płukania jamy ustnej i gardła: w szklance wody dokładnie rozpuścić nie więcej niż kilka kryształków substancji (roztwór lekko różowy). Nie połykać roztworu.
*****

Dystrybutor

PFF HASCO-LEK S.A.
Żmigrodzka 242E
51-131 Wrocław
*****

Działanie

Odkażające i ściągające na skórę i błony śluzowe.
*****

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
*****

Producent

PFF HASCO-LEK
*****

Skład

Nadmanganian potasu.
*****

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach, które pacjent przyjmuje, przyjmował ostatnio lub zamierza przyjmować w najbliższej przyszłości.
*****

Wskazania

W postaci 0,05% roztworu wodnego stosowany miejscowo do odkażania, przemywań skóry, ropiejących ran, owrzodzeń, a także rąk. 0,025% roztwór wodny nadmanganianu potasu stosowany jest miejscowo jako lek odkażający do płukania błon śluzowych gardła i jamy ustnej.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.