PoxClin Cool Mousse, pianka dla dzieci chorych na ospę wietrzną, 100ml

Dostępny
24,85
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100007496

PoxClin CoolMousse to innowacyjna pianka przeznaczona dla dzieci chorych na ospę wietrzną.

Możliwe skutki uboczne

Nie stwierdzono. 

Ostrzeżenia

Nie należy podawać kwasu acetylosalicylowego dzieciom chorującym na ospę wietrzną.

Preparat należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.

W przypadku dostania się preparatu PoxClin CoolMousse do oczu należy je przepłukać dużą ilością czystej wody. Jeżeli podrażnienie będzie się utrzymywać, należy skonsultować się z lekarzem.

Należy zgłosić się do lekarza, jeśli u dziecka wystąpi gorączka, wysypka rozprzestrzeni się na oczy, skóra wokół plamek stanie się obrzękła, bolesna lub intensywnie czerwona.


Producent

VITAMED

Przeznaczenie

Pianka przeznaczona dla dzieci chorych na ospę wietrzną.

Skład

Woda, żel z Aloe barbadensis, krospolimer galaktoarabinianu i kwasu poliglukuronowego*, betaina, Laureth-9, PEG-40 uwodorniony olej rycynowy, gliceryna, sól sodowa winianu kokoglukozydu, laurynian poligliceryny-10, fenoksyetanol z etyloheksylogliceryną, pantenol, etyloheksylogliceryna, alantoina, wyciąg z ziela lawendy, wyciąg z kwiatów rumianku, kwas cytrynowy, wodorotlenek sodu.*2QR

Jak stosować

PoxClin CoolMousse należy stosować co najmniej trzy razy dziennie lub każdorazowo, gdy istnieje potrzeba złagodzenia dolegliwości. Aby zwiększyć efekt chłodzący preparatu PoxClin CoolMousse, można go przechowywać w lodówce.

W przypadku stosowania na większych powierzchniach skóry zmienionej chorobowo przez ospę wietrzną:

Delikatnie rozprowadzić preparat na skórze. Parowanie pianki spowoduje natychmiastowy efekt chłodzenia

.Zapobieganie powstawaniu blizn:

Zaleca się nakładanie pianki każdorazowo, gdy konieczne jest złagodzenie dolegliwości (np. za każdym razem, gdy dziecko zmienia ubranie).Preparat PoxClin CoolMousse należy stosować maksymalnie przez 30 kolejnych dni, co zwykle obejmuje cały okres leczenia.


Waga

100 ml 

Właściwości

PoxClin CoolMousse szybko łagodzi świąd, podrażnienia i nadwrażliwość, spowodowane wysypką. Zapobiega powstawaniu blizn, które mogą być skutkiem drapania w reakcji na świąd wywołany zakażeniem. Zmniejsza odruch drapania i zapobiega uszkodzeniu skóry, wpływa kojąco na skórę i wspomaga naturalny proces gojenia.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.