Pregna DHA, 30 kapsułek

Marka: PREGNA

Suplement diety dla kobiet ciężarnych i karmiących piersią z DHA.

Dostępny
26,29

O produkcie: Pregna DHA, 30 kapsułek

100004607

Opis

Pregna DHA to suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią. Jest źródłem DHA - cennego kwasu omega-3, otrzymanego przy użyciu technologii PureMax, będącego podstawowym budulcem mózgu dziecka, który odpowiada za jego prawidłowy rozwój.Pregna DHA zawiera DHA, które pochodzi z wysoko oczyszczonego oleju tłustych ryb morskich, w związku z czym stanowi najlepsze i bezpieczne źródło tego istotnego składnika diety. Zawiera olej w postaci trójglicerydów (TG). Dowiedziono, że DHA z ponownie estryfikowanych trójglicerydów (rTG) ma ponad dwukrotnie wyższą biodostępność niż z powszechnie stosowanych estrów etylowych (EE).

Właściwości

Kwas tłuszczowy omega-3, DHA, ma wpływ na rozwój mózgu płodów oraz niemowląt karmionych piersią. Jest on podstawowym budulcem mózgu dziecka, który odpowiada za jego prawidłowy rozwój. Do czasu porodu dziecko pobiera niezbędne ilości DHA z organizmu matki, po porodzie nowo narodzone dziecko otrzymuje je wraz z jej pokarmem. Stąd większe zapotrzebowanie na ten składnik wśród kobiet w ciąży i mam karmiących piersią. Odpowiednia suplementacja DHA jest szczególnie istotna w przypadku diety ubogiej w ryby, gdyż organizm sam nie potrafi wytworzyć dostatecznej ilości tej substancji. 

Pregna DHA – w trosce o zdrowy wzrok i funkcjonowanie poznawcze Twojego maluszka

Ze względu na położenie geograficzne większość kobiet w Polsce ma niedobór kwasu tłuszczowego DHA, gdyż organizm pozyskuje go wyłącznie ze spożywanych pokarmów. Najbardziej wartościowe źródła DHA w diecie stanowią tłuste ryby morskie i owoce morza, które w Polsce rzadziej są uwzględniane w codziennym jadłospisie. Z tego powodu suplementacja DHA to konieczność. Zażywanie suplementu Pregna DHA, bogatego w kwas dokozaheksaenowy sprzyja prawidłowemu rozwojowi mózgu oraz narządu wzroku dzieci. Suplementacja Pregna DHA jest bardziej komfortowa ze względu na ograniczenie charakterystycznego smaku oraz zapachu oleju z ryb w zażywanych kapsułkach. 

Suplementacja DHA – zalety 

Pregna DHA to suplement rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników.* Produktowi przyznano również certyfikat GMP, potwierdzający, że każda kapsułka preparatu zawiera deklarowaną przez producenta zawartość substancji czynnych. Stosując Pregna DHA, możesz mieć pewność, że przyjmujesz zaleconą przez lekarza dawkę kwasu dokozaheksaenowego. Ponadto, olej z tłustych ryb morskich, stanowiący źródło kwasu DHA, przechodzi długotrwały proces oczyszczania, dzięki czemu ma wysoką jakość i biodostępność.

* Zimmer, M. i inni. “Stanowisko Zespołu Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników dotyczące suplementów diety Pregna Start, Pregna Plus, Pregna DHA”, Ginekologia i Perinatologia Praktyczna, 2020.

 Pregna DHA – od którego tygodnia? 

Suplement diety Pregna DHA możesz stosować bezpiecznie od samego początku ciąży, a także w okresie karmienia dziecka piersią, ponieważ suplement przenika do mleka matki. Zapotrzebowanie na omega-3 DHA wzrasta szczególnie w 2 i 3 trymestrze ciąży, dlatego suplementacja ma wtedy największe znaczenie.*

Pregna DHA – jaki ma skład? 

Pregna DHA to suplement diety o prostym składzie. Główny składnik Pregna DHA to oczyszczony olej rybi. Jest szczególnie ważny dla organizmu przyszłej matki, ponieważ dostarcza organizmowi wielonienasycone kwasy omega-3. Wśród nich znajduje się kwas DHA. Ponieważ olej ma postać trójglicerydów, charakteryzuje się wysoką biodostępnością.

Pregna DHA – jakie ma działanie? 

Regularna suplementacja kwasu DHA ma istotny wpływ na prawidłowy rozwój mózgu oraz oczu płodów i niemowląt karmionych piersią.Suplement diety wspiera kształtowanie się siatkówki oka, ponieważ kwas DHA buduje komórki nerwowe i fotoreceptory. Ponadto, kwas tłuszczowy omega 3 DHA pełni rolę podstawowego budulca mózgu dziecka, którego 75% komórek powstaje jeszcze przed narodzinami, a kolejne 25% w pierwszym roku życia. Dostarczanie organizmowi maluszka kwasu DHA ma zatem wpływ na jego rozwój poznawczy.


Tabela

Składnik 1 kapsułka 2 kapsułki
DHA (kwas dokozaheksaenowy z oleju rybiego) 300 mg 600 mg

Skład

Składniki: olej rybi (źródło DHA, przeciwutleniacz – mieszanina tokoferoli), żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć – glicerol

Jak stosować

Stosować doustnie.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1-2 kapsułki.


Przeznaczenie

Kobiety w ciąży i karmiące piersią.


Ostrzeżenia

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zrównoważonej diety jest niezbędne dla zachowania prawidłowego stanu zdrowia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Waga

22,65 g netto

Producent

VERCO S.A.
Ul. Skwer Stefana Kardynała Wyszyńskiego 5 lok. 6U
01-015 Warszawa

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.