Prenatal classic, formuła najważniejszych składników odżywczych, od 13 tygodnia ciąży, 90 tabletek powlekanych / 90 dni

42,94
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100004623

Prenatal Classic zawiera cholinę i kompleks niezbędnych składników,, wyselekcjonowanych pod względem korzystnego wpływu na matkę i dziecko, w odpowiednio wysokich dawkach.

Dystrybutor

NUTROPHARMA Sp. z o.o.
ul. Jedności 10a
05-506 Lesznowola

Ostrzeżenia

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.
Niewyrównana nadczynność tarczycy.
Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu kobiety. Korzystne działanie składników preparatu, o którym mówią oświadczenia zdrowotne wynika z odpowiedniej ilości składników aktywnych stosowanych zgodnie ze sposobem użycia.
Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Producent

NUTROPHARMA

Przeznaczenie

Produkt przeznaczony jest dla kobiet w ciąży od 13 tygodnia wzwyż, wspomagając prawidłowy rozwój płodu i przebieg ciąży.

Skład

Skład: maltodekstryna, fumaran żelaza (II), substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, dwuwinian choliny, barwnik: karmina, cholekalcyferol, substancje przeciwzbrylające: dwutlenek krzemu, kwasy tłuszczowe, sole magnezowe kwasów tłuszczowych; chlorowodorek pirydoksyny, kwas pteroilomonoglutaminowy, jodek potasu, 5-metylotetrahydrofolian wapnia, selenian (IV) sodu, metylokobalamina.

Jak stosować

Spożywać doustnie w trakcie posiłku.

Tabela

Składniki w jednej tabletce: 
wartość energetyczna:  4,98kJ/1,19kcal 
 Cholina 125mg
 Fumaran Żelaza  60mg 
 Foliany 800 micro-g
 Witamina D 50 micro-g
 Jod  200 micro-g
 Selen 55 micro-g
 Witamina B6 2,6 mg
 Witamina B12 4 micro-g

Waga

74,4

Właściwości

Cholina bierze udział w przewodzeniu impulsów nerwowych, dzięki czemu wspomaga rozwój i funkcjonowanie układu nerwowego płodu.
Jod odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego dziecka i wraz z żelazem wspiera jego rozwój umysłowy.
FolActiv to podwójne źródło folianów wspierające podziały komórkowe, istotne dla wzrastania płodu. Dodatek FolActiv jest szczególnie korzystny dla osób z wolniejszym metabolizmem kwasu foliowego. Dotyczy to średnio co drugiej kobiety w Polsce.
Metylokobalamina to gotowa forma witaminy B12, która warunkuje wykorzystanie kwasu foliowego oraz wspiera syntezę DNA płodu.
Witamina D wspiera rozwój zdrowych, mocnych kości i zębów dziecka, ma korzystny wpływ na jego odporność. WItamina D jest ważna w procesach podziałów komórkowych, które odpowiadają za prawidłową masę urodzeniową dziecka oraz rozwój istotnych organów.

Dzienne spożycie

1 tabletka dziennie. W wypadku większego zapotrzebowania skonsultować się z lekarzem.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.