Procto-Hemolan - krem doodbytniczy stosowany w leczeniu hemoroidów, 20 g

Dostępny

19,34
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100004659

Procto-Hemolan to lek w postaci kremu, który jest przeznaczony do stosowania doodbytniczego. Działa leczniczo i łagodząco na objawy spowodowane żylakami odbytu. Produkt zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych i poprawia napięcie ściany naczyniowej, zmniejsza też stan zapalny towarzyszący hemoroidom dzięki czemu łagodzi najbardziej dokuczliwe objawy. Substancje czynne zawarte w leku działają miejscowo i nie wywierają działania ogólnego.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Dawkowanie

Lek należy stosować doodbytniczo. Za pomocą dołączonego aplikatora nakładać lek(pasmo długości około 1 cm) na miejsce zmienione chorobowo dwa razy na dobę rano i wieczorem. Po ustąpieniu ostrych objawów lek można stosować jeden raz na dobę. Przed zastosowaniem leku należy starannie umyć okolicę odbytu.

Skutki uboczne

Lek zawiera parahydroksybenzoesan metylu i propylu, które mogą powodować reakcje alergiczne.
Rzadko, bezpośrednio po zastosowaniu może wystąpić uczucie lekkiego pieczenia, bólu lub nasilona perystaltyka. U niektórych osób w czasie stosowania leku Procto-Hemolan mogą wystąpić inne działania niepożądane.

Działanie

Lek działa znieczulająco dzięki czemu łagodzi najbardziej dokuczliwe objawy. Substancje czynne zawarte w leku działają miejscowo i nie wywierają działania ogólnego

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Procto-Hemolan należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Jeżeli po 7 dniach stosowania leku nie nastąpiła poprawa lub zaostrzyły się objawy choroby należy porozumieć się z lekarzem w celu określenia przyczyn schorzenia. Podczas stosowania tego leku należy dbać o higienę osobistą w okolicy odbytu i zapobiegać zaburzeniem wypróżniania.

Producent

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować kremu Procto-Hemolan w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, a w szczególności przy stwierdzonej nadwrażliwości na środki miejscowo znieczulające (stosowane np. do znieczuleń w stomatologii).

Skład

100 g produktu zawiera 5 g tribenozydu (Tribenosidum) i 2 g chlorowodorku lidokainy (Lidocaini hydrochloridum) oraz substancje pomocnicze: alkohol cetylowy, kwas stearynowy, parafina ciekła, izopropylu palmitynian, makrogolu eter cetostearylowy, sorbitanu stearynian, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), sorbitol ciekły, niekrystalizujący, woda oczyszczona.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach , które pacjent planuje przyjmować. Nie są znane przypadki wzajemnego oddziaływania między podawanym odbytniczo lekiem Procto-Hemolan, a innymi lekami.

Wskazania

Lek jest wskazany przy leczeniu zewnętrznych i wewnętrznych żylaków odbytu(hemoroidów)