Promensil Forte, 30 tabletek

Suplement diety przeznaczony jest dla kobiet w okresie menopauzy.

Dostępny
68,18

O produkcie: Promensil Forte, 30 tabletek

100009725

Opis

Promensil Forte to naturalny suplement diety przeznaczony dla kobiet w okresie menopauzy.

Właściwości

Suplement diety Promensil Forte powstał z myślą o kobietach, które wkraczają w okres menopauzy i zauważają charakterystyczne dla niego objawy utrudniające normalne funkcjonowanie. Ze względu na zawartość ekstraktu z czerwonej koniczyny preparat ogranicza występowanie dyskomfortu w postaci uderzeń gorąca, zimnych potów, wahania nastroju, osłabienia i senności. Suplement diety wpływa zatem zarówno na fizyczne, jak i psychiczne objawy menopauzy. Właściwości te wynikają z roślinnych estrogenów, w jakie obfituje roślina. Przypisuje się im także działanie wspierające zdrowie kości i funkcjonowanie układu krążenia, a zatem również serca i naczyń krwionośnych. Ponieważ suplement ma naturalny skład, może być bezpiecznie stosowany. Jego zażywanie warto jednak skonsultować z lekarzem, zwłaszcza jeśli przyjmuje się dodatkowe leki na menopauzę. 

Co to jest Promensil Forte?

Promensil Forte to naturalny suplement diety w formie tabletek przeznaczony dla kobiet w okresie menopauzy. Preparat zawiera standaryzowany ekstrakt z czerwonej koniczyny (bogate źródło izoflawonoidów), który łagodzi objawy menopauzy i korzystnie wpływa na zdrowie kobiety. Wyciąg z czerwonej koniczyny poza redukowaniem objawów menopauzy dodatkowo wykazuje korzystny efekt dla twardości kości, co ma szczególne znaczenie dla kobiet z ryzykiem osteoporozy. Koniczyna czerwona (Trifolium pratense) wspiera też zdrowie układu krążenia; poprawia funkcjonowanie serca; normalizuje ciśnienie krwi.

Promensil Forte – dlaczego został wycofany?

Suplement diety Promensil Forte nie został oficjalnie wycofany ze sprzedaży. W ciągu ostatnich lat jego dostępność była jednak ograniczona, co skutkowało trudnościami w zakupie suplementu. Producent nie podał przyczyny tego zjawiska. Aktualnie preparat możesz bez przeszkód nabyć w wielu aptekach stacjonarnych oraz online.

Czy Promensil Forte powoduje skutki uboczne?

Producent nie informuje o potencjalnych skutkach ubocznych suplementacji Promensil Forte. Zaleca się jego dzienne spożycie w formie 1 tabletki popijanej wodą – bez przekraczania tej dawki. Nie należy również stosować Promensil Forte, jeżeli występuje reakcja alergiczna lub nadwrażliwość na skład preparatu. Suplementu nie mogą zażywać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Jest on rekomendowany wyłącznie kobietom w okresie menopauzy. Należy mieć na uwadze, że suplement nie stanowi zamiennika zbilansowanej diety i zdrowego stylu życia.


Skład

Standaryzowany ekstrakt z czerwonej koniczyny Trifolium pratense zawierający izoflawonoidy (daidzeina, genisteina, biochanina A i formononetyna); substancja wiążąca: fosforan diwapniowy, celuloza mikrokrystaliczna; nośnik: dwutlenek krzemu; przeciwutleniacz: alfa-tokoferol; składniki otoczki kapsułki: hydroksypropylometyloceluloza, tlenek żelaza.

Jak stosować

Tabletkę należy połknąć i popić wodą.

Dzienne spożycie

1 tabletka dziennie. Efekty stosowania pojawiają się po 3-6 tygodniach. Rekomendowane długotrwałe stosowanie.

Przeznaczenie

Do postępowania dietetycznego w stanach uderzeń gorąca, nadmiernego pocenia się, zwiększonej nerwowości i niepokoju.

Ostrzeżenia

Produkt nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i matek karmiących.Nie jest odpowiedni jako jedyne źródło pożywienia.Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla dzieci.Chronić przed światłem.Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Producent

PharmaCare Europe Ltd.,

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.