Proxeed Plus, proszek w saszetkach, 30 sztuk

Dostępny
131,96

O produkcie

100019606

Suplementem diety zawierającym m.in. L-karnitynę, acetylo-L-karnitynę, L-argininę, N-acetylocysteinę, witaminy i minerały, w specjalnej formule przeznaczonej dla mężczyzn starających się o dziecko.

Właściwości

 1. Selen przyczynia się do prawidłowego przebiegu spermatogenezy i pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.
 2. Cynk pomaga w utrzymaniu prawidłowej płodności i prawidłowych funkcji rozrodczych, pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu testosteronu we krwi, pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, bierze udział w procesie podziału komórek i pomaga w prawidłowej syntezie DNA.

Składniki zawarte w Proxeed Plus pozytywnie wpływają na układ płciowy mężczyzn. Przyczyniają się do prawidłowej spermatogenezy, w trakcie której tworzą się plemniki. Produkcję męskich gamet regulują hormony FSH, LH oraz testosteron. Męskie nasienie powstaje w sposób ciągły. Proces dojrzewania plemników wynosi od 72 do 74 dni. Niestety, zdarza się, że dochodzi do zaburzeń spermatogenezy. Dochodzi wówczas do:

 • Oligospermii, czyli zmniejszenia ilości dojrzałych plemników,
 • Astenozoospermii, czyli spadku ruchliwości plemników,
 • Teratozoospermii, czyli nieprawidłowej budowy plemników,
 • Azoospermii, czyli zupełnego braku plemników.

Na prawidłowe funkcjonowanie układu rozrodczego mężczyzna wpływają:

 • Zdrowy tryb życia,
 • Prawidłowa masa ciała,
 • Stosowanie przewiewnej bielizny z naturalnych materiałów,
 • Zbilansowana dieta.

Spermatogenezę zaburzają natomiast:

 • Palenie papierosów,
 • Nadużywanie alkoholu,
 • Długotrwały stres,
 • Otyłość,
 • Przegrzewanie jąder,
 • Gorączka,
 • Urazy jąder,
 • Choroby jąder i najądrzy,
 • Nieprawidłowa budowa anatomiczna jąder.

Do zwiększenia ilości oraz ruchliwości plemników przyczyniają się też składniki odżywcze, m.in.

Można je dostarczać w formie pożywienia. W przypadku niedoborów warto rozważyć suplementację Proxeed Plus.

Jaki skład ma Proxeed Plus?

Proxeed Plus zawiera substancje poprawiające jakość nasienia i wpływające na prawidłowy przebieg spermatogenezy. W skład suplementu wchodzą: cynk, selen, fumaran L-karnityny, chlorowodorek acetylo-L-karnityny, koencymQ10, witamina C, witamina B12, kwas foliowy.

Jak stosować suplement Proxeed Plus?


Proxeed Plus ma formę saszetek przeznaczonych do rozpuszczania w wodzie lub soku pomarańczowym. Proszek najlepiej przyjmować rano i wieczorek przed posiłkiem. Preparat zaleca się suplementować przez minimum 6 miesięcy.

Czy Proxeed Plus powoduje jakieś skutki uboczne?

Proxxed Plus jest uznawany za bezpieczny. Przeciwwskazaniem do stosowania suplementu jest nadwrażliwość na składniki znajdujące się w preparacie.

Tabela

Składniki 2 saszetki % RWS*
Fumaran L-karnityny 3450 mg ---
Chlorowodorek acetylo-L-karnityny 1000 mg ---
Selen 100 µg 182%
Koenzym Q10 40 mg ---
Witamina C 180 mg 225%
Cynk 20 mg 200%
Kwas foliowy 400 µg 200%
Witamina B12 3 µg 120%
*% RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.

Skład

Składniki: Fumaran L-karnityny, substancja słodząca: sacharoza, fruktoza, chlorowodorek acetylo-L-karnityny, kwas L-askorbinowy (witamina C), kwas cytrynowy, mleczan cynku, aromat: cytryna, substancja słodząca: Acesulfam K, drożdże wzbogacone 0,2% selenem, koenzym Q10, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, cyjanokobalamina 0,1% (witamina B12), kwas foliowy.

Jak stosować

1 saszetkę rozpuścić w 200 ml wody lub soku pomarańczowego. Z

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spozycia w ciagu dnia: saszetki dziennie, spożyte przed posiłkami rano i wieczorem. Zaleca się stosowanie produktu Proxeed® Plus przez co najmniej 6 miesięcy.

Ostrzeżenia

Nie przekraczać porcji zaleconej do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety stanowią skoncentrowane źródło odżywcze, ale nie mogą być stosowane jako zamiennik zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Nie spożywać po upływie terminu ważności, który zamieszczony jest na opakowaniu. Nie należy stosować produktu w przypadku nadwrażliwości na jeden ze składników produktu Proxeed® Plus. Produkt ten nie jest zalecany u dzieci poniżej 12 roku życia.

Waga

150 g netto

Producent

E-Pharma Trento S.p.A. – Trento, Włochy.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.