Red Senes Tea - zioła do zaparzania w saszetkach, 30 szt. x 2 g

Dostępny
8,65

O produkcie: Red Senes Tea - zioła do zaparzania w saszetkach, 30 szt. x 2 g

100006395

Opis

Red Senes Tea jest produktem leczniczym roślinnym w saszetkach do zaparzania zawierającym substancję czynną - liść senesu.

Działanie

Napar wykazuje działanie przeczyszczające. Działanie to warunkują zawarte w liściu senesu związki antranoidowe, które pobudzają perystaltykę jelita grubego i proces wydzielania płynów

Wskazania

Red Senes Tea jest wskazany do krótkotrwałego stosowania w doraźnym leczeniu zaparć.
-Jeżeli objawy nie ustępują podczas stosowania produktu, konieczne jest zwrócenie się po
poradę do farmaceuty lub lekarza.

Przeciwwskazania

-jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
-nie stosować produktu Red Senes Tea u dzieci poniżej 12 roku życia.
-nie należy stosować produktu w przypadku zwężenia i niedrożności jelit, atonii jelit (zastój jelit), zapalenia wyrostka robaczkowego, w stanach zapalnych okrężnicy (choroba Crohn’a, wrzodziejące zapalenie okrężnicy).
-leku nie należy stosować w bólach w jamie brzusznej niewiadomego pochodzenia, w stanach odwodnienia z towarzyszącą utratą elektrolitów.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie należy stosować leków przeczyszczających bez konsultacji z lekarzem w przypadku ciężkich zaparć powodujących powstawanie „kamieni kałowych” oraz przy bólach brzucha, nudnościach i wymiotach.
Pacjenci przyjmujący glikozydy nasercowe, leki przeciwarytmiczne, produkty lecznicze powodujące wydłużenie odcinka QT, leki moczopędne, adrenokortykosteroidy lub korzeń lukrecji powinni skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem liści senesu.
Nie należy stosować produktu przez okres czasu dłuższy niż 1 do 2 tygodni. Dłuższe stosowanie wymaga konsultacji z lekarzem.
Lek powinien być stosowany tylko w sytuacji, kiedy działanie terapeutyczne nie może być osiągnięte poprzez zmianę diety lub stosowanie produktów o łagodnym działaniu przeczyszczającym (pęczniejących).
Jeśli środki przeczyszczające podawane są pacjentom nietrzymającym stolca, należy zwrócić szczególną uwagę na zachowanie higieny osobistej, aby uniknąć przedłużonego kontaktu skóry ze stolcem.
Stosowanie środków przeczyszczających o działaniu pobudzającym perystaltykę przez dłuższy czas niż zalecany może prowadzić do zaburzeń funkcji jelit, oraz uzależnienia od środków przeczyszczających.
Pacjenci ze schorzeniami nerek powinni zachować ostrożność z powodu możliwości wystąpienia zaburzeń elektrolitowych.

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Następstwem długotrwałego stosowania leku może być hipokaliemia (obniżenie stężenia potasu w surowicy krwi) nasilająca działanie glikozydów nasercowych, leków przeciwarytmicznych, leków wpływających na rytm zatokowy serca (np. chinidyny) oraz produktów leczniczych wydłużających odcinek QT. Łączne stosowanie z innymi lekami obniżającymi poziom potasu (np. lekami moczopędnymi, adrenokortykosteroidami, korzeniem lukrecji) może nasilać zaburzenia równowagi elektrolitowej.
Ze względu na mechanizm działania produktu możliwe jest ograniczenie wchłaniania równocześnie stosowanych leków (w tym leków antykoncepcyjnych).

Ciąża

Brak informacji o niepożądanym lub szkodliwym działaniu liścia senesu w czasie ciąży oraz wpływu na płód, jeśli stosowany jest w zalecanych dawkach.
Na podstawie danych doświadczalnych dotyczących ryzyka działania genotoksycznego kilku antranoidów m.in. emodyny i aloe-emodyny, nie zaleca się stosowania liścia senesu w czasie ciąży.
Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią, ze względu na brak wystarczających danych dotyczących przenikania metabolitów antranoidów do mleka matki.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia:
Stosować doraźnie, doustnie. 1 torebkę zalać szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 10 min. Napar wypić przed snem. Pić zawsze świeżo przygotowany napar.
Działanie przeczyszczające występuje zwykle po 8-12 h.
Stosować jeden raz dziennie, dwa do trzech razy w tygodniu. Stosowanie dłuższe niż 1-2 tygodni wyłącznie pod kontrolą lekarza.
Prawidłowa dawka indywidualna to najniższa dawka konieczna do uzyskania miękkiego
stolca .
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki (1 saszetka).
Stosowanie u dzieci poniżej 12 roku życia
Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.
Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem produktu leczniczego.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości (świąd, pokrzywka, miejscowa lub uogólniona wysypka).
Stosowanie produktu może powodować bóle i skurcze brzucha, oddawanie płynnych stolców w szczególności u pacjentów z zespołem jelita nadwrażliwego. Objawy te mogą występować również jako konsekwencja indywidualnego przedawkowania. W takich przypadkach niezbędne jest zmniejszenie dawki.
Przewlekłe stosowanie może prowadzić do zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej co może skutkować albuminurią (albuminuria jest to wydalanie z moczem białek z grupy albumin) i hematurią (hematuria - obecność krwinek czerwonych w moczu).
Ponadto przewlekle stosowanie może powodować przebarwienie błony śluzowej okrężnicy (pseudomelanosis coli), które to przebarwienie zwykle ustępuje po zaprzestaniu stosowania produktu.
Podczas stosowania może wystąpić nieistotne klinicznie żółte lub czerwono-brązowe (zależne od pH) przebarwienie moczu wywołane obecnością metabolitów leku.

Skład

Substancją czynną leku jest liść senesu (Sennae folium)
1 saszetka zawiera 800 miligramów liścia senesu (Sennae folium) o zawartości 17-23 miligramów glikozydów hydroksyantracenowych w przeliczeniu na sennozyd B.
Substancja pomocnicza to: kwiat hibiskusa (Hibisci flos)

Producent

Elanda Zakłady Produkcji Środków Farmaceutycznych B. Kazub, A. Orłowski Sp.J.

Dystrybutor

Elanda Zakłady Produkcji Środków Farmaceutycznych B. Kazub, A. Orłowski Sp.J., 97-340 Rozprza, ul. Sportowa 9

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.