Rekord Łuszczy, maść przeciw odciskom i zgrubieniom skóry, 200 mg/g, 15 g

Dostępny
5,11

O produkcie: Rekord Łuszczy, maść przeciw odciskom i zgrubieniom skóry, 200 mg/g, 15 g

100008004

Opis

REKORD ŁUSZCZY, maść przeciw odciskom i zgrubieniom skóry

Działanie

Lek zawiera substancję czynną kwas salicylowy, który stosowany miejscowo na zrogowaciały naskórek działa złuszczająco, zmiękcza i rozpulchnia naskórek, ułatwiając jego złuszczanie.

Wskazania

Do stosowania miejscowego na odciski i zgrubienia skóry.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Stosowanie leku u dzieci

Nie należy stosować u dzieci.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Brak danych na temat stosowania leku u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie

Przed rozpoczęciem leczenia nogi należy dobrze wymoczyć w ciepłej wodzie. Następnie należy maść nałożyć na odcisk i zabezpieczyć plastrem. Należy codziennie uzupełniać ubytek maści zważając, aby nie dostała się na zdrową skórę. Leczenie trwa tydzień. Po upływie tego czasu nogi należy ponownie dobrze wymoczyć. Odcisk powinien dać się łatwo usunąć. W ten sam sposób leczy się zgrubiałą skórę

Skutki uboczne

Jak każdy lek, Maść przeciw odciskom i zgrubieniom skóry „Rekord Łuszczy” może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Lek może powodować miejscowe podrażnienie skóry, stan zapalny skóry, odczyny alergiczne i nadmierne wysuszenie skóry. Zastosowanie leku na skórę zdrową, duże powierzchnie skóry lub błony śluzowe może powodować objawy podrażnienia w postaci rumienia. W przypadku przewlekłego stosowania leku mogą wystąpić ogólne działania niepożądane kwasu salicylowego.

Skład

1g maści zawiera: substancję czynną: kwas salicylowy 200 mg, substancję pomocniczą: wazelina żółta.

Producent

Farmal

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.