Reparil Gel N, (10 mg + 50 mg )/g, żel, 40 g

Dostępny
25,91

O produkcie: Reparil Gel N, (10 mg + 50 mg )/g, żel, 40 g

100004811

Opis

Nazwa REPARIL GEL N
Nazwa międzynarodowa Escinum + Diethylamini salicylas
Dawka (10 mg + 50 mg)/g
Postać żel
Wielkość opakowania 40 g
Działanie/właściwości
  • łagodzi dolegliwości pourazowych

Reparil Gel N, (10 mg + 50 mg )/g, żel, 40 g to lek zawierający substancje czynne beta-escynę oraz salicylan dietyloaminy.


Wskazania

Lek Reparil Gel N stosowany jest miejscowo w leczeniu wspomagającym w celu złagodzenia dolegliwości pourazowych takich jak stłuczenia, krwiaki, zgniecenia, urazy stawów.


Przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Reparil Gel N?

Leku Reparil Gel N nie należy stosować:
- jeżeli pacjent ma uczulenie na salicylany, escynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6),
- jeżeli u pacjenta występują otwarte rany,
- jeżeli kobieta jest w I trymestrze ciąży,
- jeżeli u pacjenta występuje przewlekła choroba nerek, niewydolność nerek.
Nie stosować leku na błony śluzowe, obszary skóry poddane napromienianiu.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
Bardzo rzadko mogą wystąpić w miejscu aplikacji reakcje nadwrażliwości wraz z zaczerwienieniem się skóry, jak również łuszczeniem i wysychaniem skóry.

Pacjenci z nadwrażliwością na salicylany nie powinni stosować leku bez porozumienia z lekarzem. U osób tych mogą wystąpić napady astmy oskrzelowej, miejscowe obrzęki skóry i błon śluzowych (obrzęk naczynioruchowy) oraz pokrzywka.

Należy unikać kontaktu żelu z oczami.


Stosowanie leku u dzieci

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży w wieku do 12 lat nie jest zalecane.

Przyjmowanie innych leków

Z czym nie łączyć Reparil Gel N?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.


Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ze względu na brak wyników badań dotyczących działania leku na organizm kobiety w ciąży, wpływu teratogennego, embrionalnego, nie należy stosować leku u kobiet w ciąży, w dłuższym okresie i na duże powierzchnie (maksymalnie 3 tygodnie, po konsultacji z lekarzem). Stosowanie w I trymestrze ciąży jest przeciwwskazane.

Nie należy stosować leku podczas karmienia piersią.

Należy unikać stosowania leku na obszarze klatki piersiowej kobiet, które karmią piersią.


Dawkowanie

Jak stosować Reparil Gel N?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej żel należy nanosić i rozprowadzić na chore miejsce i jego okolice 1 do 3 razy na dobę, do ustąpienia objawów, tj. 1 do 2 tygodni.

Jedna dawka leku to podanie żelu o wielkości orzecha włoskiego co odpowiada około 6 g żelu (dawka ta zawiera około 195 mg salicylanu). Nie należy przekraczać maksymalnej dziennej dawki 20 g żelu (zawierającej około 650 mg salicylanu).

Lek przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego, miejscowo na skórę.

Żel można rozsmarować lub wcierać w skórę. Żel należy pozostawić do wyschnięcia na skórze przez kilka minut przed nałożeniem opatrunku. Nie zaleca się stosowania opatrunku okluzyjnego.


Skutki uboczne

Czy Reparil Gel N ma skutki uboczne?

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo rzadko (występują u mniej niż 1 pacjenta na 10 000): reakcje nadwrażliwości w miejscu zastosowania wraz z zaczerwienieniem skóry i jej wysychaniem, wysypka, rumień, zapalenie skóry, złuszczanie skóry, pokrzywka.

Miejscowe zastosowanie leków zawierających w składzie salicylany, szczególnie po naniesieniu ich na duże obszary skóry, mogą spowodować wystąpienie działań ogólnych na organizm związanych z wpływem na wątrobę, nerki i układ pokarmowy; mogą także wystąpić ogólnoustrojowe reakcje nadwrażliwości, astma.


Skład

Substancjami czynnymi leku są beta-escyna oraz salicylan dietyloaminy. 100 g żelu zawiera 1,0 g beta-escyny oraz 5,0 g salicylanu dietyloaminy.
- Pozostałe składniki to: olejek lawendowy (linalol, limonen), olejek kwiatu pomarańczy (linalol, limonen, farnezol) (patrz także w punkcie 2. „Lek zawiera olejek lawendowy i olejek z kwiatu pomarańczy”), karbomer (kwas poliakrylowy), makrogol 6 (Softigen 767), wersenian disodowy, trometamol, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona


Producent

MADAUS GmbH
51101 Köln
Niemcy


Dystrybutor

Mylan Healthcare Sp. z o.o.
ul. Postępu 21B
02-676 Warszawa


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.