Resvega, 60 kapsułek

Suplement diety zawiera luteinę, witaminy E, C, cynk, resweratrol.

Dostępny
58,85

Alternatywa od Dr. Maxa

O produkcie: Resvega, 60 kapsułek

100008002

Opis

Suplement diety zawierający składniki wspomagające utrzymanie dobrego widzenia.

Właściwości

Resvega to suplement diety wspierający zdrowie narządu wzroku. Preparat zawiera witaminy i składniki mineralne o właściwościach antyoksydacyjnych mające pozytywny wpływ na prawidłowe widzenie. W jego składzie znajdują się również niezbędne kwasy omega-3, luteina i zeaksantyna, a także resweratrol (wyciąg z winogron Vitis vinifera).

Kluczowe antyoksydanty zawarte w Resvega i ich działanie

  • Witamina E, witamina C, cynk i miedź – przyczyniają się do ochrony struktur komórkowych przed uszkodzeniem oksydacyjnym. Dzięki temu ograniczają ryzyko wystąpienia wielu chorób oczu.
  • Luteina i zeaksantyna –  2 żółte pigmenty, które chronią oczy przed szkodliwymi dla zdrowia wolnymi rodnikami. Przeciwdziałają pogarszaniu się wzroku wraz z wiekiem.
  • Resweratrol – ma działanie ograniczające niekontrolowany rozrost naczyń krwionośnych w oku.

Resvega – niezbędne kwasy tłuszczowe omega-3 (DHA i EPA)

Suplement diety zawiera olej rybi, który stanowi źródło wysoko oczyszczonych kwasów tłuszczowych omega-3. Kwas dokozaheksaenowy (DHA) oraz kwas eikozapentaenowy (EPA) to 2 wielonienasycone kwasy tłuszczowe należące do rodziny kwasów tłuszczowych Omega-3. Kwasy Omega-3 są niezbędnymi kwasami tłuszczowymi – muszą być dostarczane z pożywieniem lub w postaci suplementów diety (w przypadku niezrównoważonego jadłospisu). DHA przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia. Korzystny efekt uzyskuje się przy dziennym pobraniu 250 mg DHA.

Jak stosować suplement?

Zaleca się zażywanie 2 kapsułek raz dziennie – w takim przypadku opakowanie 60 kapsułek wystarcza na 1 miesiąc suplementacji. Producent zaleca przyjmowanie preparatu na początku albo podczas spożywania głównego posiłku w ciągu dnia. Zwiększa to przyswajalność zawartych w nim składników odżywczych. Kapsułki należy popić niewielką ilością wody.

Na co jest Resvega?

Suplement diety dostarcza organizmowi składniki odżywcze mające na celu utrzymanie prawidłowego widzenia. Zawarte w nim antyoksydanty odgrywają ważną rolę w funkcjonowaniu narządu wzroku. Minimalizują ryzyko wystąpienia wielu schorzeń i dolegliwości, takich jak kurza ślepota czy zespół suchego oka. Nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 ograniczają ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej i pozytywnie wpływają na ukrwienie nerwu wzrokowego.

Czy Resvega jest na receptę?

Nie, preparat jest dostępny bez recepty. Wynika to z faktu, że Resvega to suplement diety, a nie lek. Należy jednak przestrzegać zaleceń dotyczących jego dawkowania i informować lekarzy o jego suplementacji – zwłaszcza jeśli wdrażają oni leczenie farmakologiczne.

Resvega – czy są jakieś przeciwwskazania?

Preparat jest przeznaczony do stosowania wyłącznie przez osoby dorosłe. Producent informuje o tym, by nie stosować suplementu, jeśli jest się uczulonym na którykolwiek z występującym w preparacie składników. Jeśli przyjmujesz jakiekolwiek leki, poinformuj lekarza o suplementacji.


Tabela

Składnik Porcja dzienna (2 kapsułki) %RWS*
Witamina C 120 mg 150 %

Witamina E

30 mg ekwiwalentu alfa-tokoferolu 250 %
Cynk 12,5 mg 125 %
Miedź 1 mg 100 %

Olej rybi,

w tym: kwasy Omega-3

DHA

EPA

DPA

950 mg

606 mg

366 mg

172 mg

<47,5 mg

---

---

---

---

---

Luteina

10 mg

---
Zeaksantyna 2 mg ---

Rosweratrol, w tym:

trans-rosweratrol

---

60 mg

---

---


Skład

Olej rybi (zawierający niezbędne kwasy tłuszczowe Omega-3); żelatyna wołowa; woda oczyszczona; witamina C (kwas L-askorbinowy); substancja zagęszczająca: glicerol; substancja utrzymująca wilgoć: sorbitol; emulgator: monostearynian glicerolu; resweratrol; luteina, olej szafranowy; witamina E (octan DL-alfa-tokoferylu); substancja przeciwzbrylająca: wosk pszczeli; emulgator: lecytyna sojowa; cynk (tlenek cynku); zeaksantyna, olej szafranowy; miedź (siarczan miedzi (II)); barwniki: czarny tlenek żelaza i czerwony tlenek żelaza.

Dzienne spożycie

Zalecana porcja dzienna: 2 kapsułki. Kapsułki należy przyjmować w trakcie posiłku, z niewielką ilością wody.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Chonić od światła i wilgoci.Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

55 g

Producent

LABORATOIRES THEA

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.