Revaxil, hydrożel, 30 g

Łagodzący, przeciwbólowy żel, na otarcia, oparzenia i zadrapania.

Dostępny
13,19

O produkcie: Revaxil, hydrożel, 30 g

100012707

Opis

Wyrób medyczny łagodzący ból i miejscowe objawy zapalne skóry powstałe w wyniku skaleczeń, otarć, zadrapań.

Właściwości

Revaxil hydrożel to wyrób medyczny przeznaczony do pielęgnacji różnego rodzaju uszkodzeń skóry. Jego formuła opiera się na aktywności osmotycznej. Jest przeznaczony do łagodzenia oparzeń domowych i innych I i II stopnia objawiających się bólem, zaczerwienieniem i pęcherzami na ograniczonej powierzchni.

Składniki zawarte w preparacie Revaxil pomagają również zmniejszyć dolegliwości związane z oparzeniami słonecznymi. Dyskomfort i ból w przypadku takich oparzeń pojawiają się z pewnym opóźnieniem. W czasie długotrwałej ekspozycji na słońce skóra najpierw staje się lekko zaczerwieniona i wrażliwa na dotyk. Po pewnym czasie pojawia się uciążliwe pieczenie, ból i obrzęk. Niekiedy po upływie kilku dni może wystąpić również swędzenie. Oparzenia słoneczne przeważnie zaliczają się do oparzeń I stopnia, w przypadku których ma miejsce powierzchowne uszkodzenie samego naskórka. W takiej sytuacji uszkodzenia skóry z reguły goją się w ciągu tygodnia i nie pozostawiają śladów.

Jak działa Revaxil?

Składniki zawarte w produkcie Revaxil łagodzą ból i minimalizują obrzęk. Szybko schładzają skórę, kojąc i hamując rozprzestrzenianie się rany. Jednocześnie zmniejszają zapalenia skórne i niwelują ryzyko pojawienia się infekcji. Intensywnie nawadniają wierzchnie warstwy skóry, wspierając tym samym proces gojenia i regeneracji.

Jak stosować Revaxil?

Nanieś produkt Revaxil na uszkodzony obszar skóry. Lekko wmasuj i pozostaw do wchłonięcia. Po aplikacji oże pojawić się uczucie ściągnięcia skóry.

Jak często stosować Revaxil?

Stosuj produkt 2-3 razy dziennie.

Kiedy stosować Revaxil?

Formułę produktu opracowano z myślą o łagodzeniu miejscowych objawów zapalenia skóry będących skutkiem zadrapań, otarć, skaleczeń.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Revaxil?

Nie stosuj produktu na otwarte rany. Zrezygnuj z używania wyrobu również wtedy, gdy wykazujesz nadwrażliwość na jakikolwiek składnik znajdujący się w składzie. Ponadto preparat nie powinien być stosowany łącznie z innymi produktami o podobnym zastosowaniu.


Skład

karbomer, glikol oktylenowy, glicerol, glikol polietylenowy, wodorotlenek sodu, woda oczyszczona.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancje składowe preparatu. Nie stosować wyrobu w połączeniu z innymi produktami o podobnym zastosowaniu.

Dystrybutor

AFLOFARM FARMACJA POLSKA SP. Z O.O.

Producent

AFLOFARM
Partyzancka 133/151
Pabianice

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.